Amélie z Montmartru (2001)

K Amélii sa vraciam každý rok a to preto, že zahŕňa rôzne paradoxy, ktoré ľudia v bežnom kolobehu postrádajú- nevšednosť no zároveň prirodzenosť, hravosť no zároveň vážnosť, smútok no zároveň radosť ... Amélie je to všetko v jednom a jej krásny svet v centre Paríža dodáva všedným veciam krásny odtieň. . Francúzsko, v ňom Montmartre a v ňom Amélie ešte dopĺňa skladba Comptine d'un autre été, ktorá sa vryje pod kožu. Jeden z naj filmov !

Ledové království (2013)

Mnohí riešia detaily a porovnávajú s inými disneyovkami, ja však vravím: nádherný príbeh o tom, čo dokáže láska....napriek tomu, že je to rozprávka pre deti, pôsobí ''vyspelo''.

Ten, koho miluji (2014)

O tom aké ideály majú partneri vo vzťahu a ako to dopadne keď kladú zidealizovanie pred realitu. . Veľmi fajn a originálne spracovanie :)

Pokojný bojovník (2006)

„Nikdy sa nedeje vôbec nič. Nie sú vlastne žiadne obyčajné chvíle.“ Výnimočný film. Divák by mal pozorne počúvať, no hlavne načúvať a brať si k srdcu myšlienky, ktoré tam odzneli. Týka sa to všetkých nás, aby sme zabudli na plytkosť a uvedomili si pravé hodnoty.

Colette (2013)

2.svetová vojna priniesla veľa utrpenia za ktorým sa skrývalo množstvo ľudských príbehov, ktoré doteraz bez slova obdivujeme. Niektorým ľuđom nechýbala odvaha a vytrvalosť, len aby sa dostali k pokoju a slobode. . Život v koncentráku bol ťažký a ľudia sa museli poddávať rôznym veciam a činom, len aby prežili. To nám ukazuje film Colette. Dojímavý príbeh s krásnou a prirodzenou herečkou.

Útěk ze Sibiře (2010)

Pútavý dej, úžasná výprava a prostredie,silné postavy a príbeh. Od začiatku až dokonca som to sledovala so zatajeným dychom. Túžba po slobode ženie tento príbeh počas 2.svetovej vojny po rozličných krajinách až k sebapoznaniu a k hlboķým a silným priateľstvám.

Newyorská romance (2013)

Filmy s Keirou obľubujem, nestalo sa mi ešte žeby sa mi nejaký nepáčil. No Love Song ma bohužiaľ nezaujal. Skôr ma nudil a dopozerala som to priam s nechuťou. Myslím, že celé to možno aj malo potenciál, len ho nevyužili.

Drž hubu! (2003)

To som sa nasmiala! K tomuto filmu som sa dostala náhodou, pretože ho pustili v mikrobuse keď som cestovala domov zo zahraničia. A že som sa divila, že som ho ešte nevidela! :) Cestovanie mi spríjemnil, humor bol kvalitný a chválim aj herecké obsadenie :)

Na hraně zítřka (2014)

Tak týmto filmom som bola doslova unesená ...prekvapená...ohromená. .. Skvelý nápad! Skvelé spracovanie! Výborní herci! Výborný dej! Naozaj som rada, že rok 2014 priniesol niečo také.