Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Toto ma dostalo. Jeden z mojich najoblubenejsich serialov vobec. Potvrdzuje sa - No one is too old for fairytales . . . Pretoze v kazdej je kusok pravdy,ktora sa tyka aj nasich zivotov.

Bůh je velký - já ne (2001)

Ako áno, nebolo to ani vtipné a dokonca ani romantické, ako sa to prvotne tvári na romantickú komédiu. Ale bude to asi Audrey, resp. jej roztomilosťou, že sa mi chcelo dopozerať to do konca. Navyše, bolo pre mňa zaujímavé, že sa vo filme riešil judaizmus, kto sa zaujíma o dejiny a náboženstvá tak vie prečo. Chápem teda aj negatívne hodnotenie aj pozitívne, pretože skutočne si niekto môže z tohto filmu aj niečo vziať. Poznám aj oveľa horšie filmy, ktoré sa na moje počudovanie zvyknú objavovať aj v kinách. Tento film je rozhodne pozerateľnejší.

Happy End (2003)

Audrey Tautou je zrejme tá najmilšia herečka na svete :-) Neviem, ale prekvapilo ma takéto nízke hodnotenie a nevraživé komentáre. Dobre, že som si ich prečítala až po zhliadnutí filmu, lebo zrejme by ma odradili. Mne sa ten film proste páčil :) milá komédia so zlatou Audrey, to stačí

Iracionální muž (2015)

Rok čo rok vychádza nová ''Allenovka''. Zakaždým ma uchvátia nenútené dialógy, inteligentný humor aj štipka záhady. Iracionálny muž je tiež taký. Joaquin Phoenix bol pre túto rolu ako stvorený, no pravda je, že všetky jeho úlohy sú podobného charakteru- premýšľavé, hĺbavé, so zvláštnym nervóznym výrazom a akoby na liekoch. No Phoenix je s týmito hereckými črtami veľmi zaujímavý. Iracionálny muž je dráma, ktorá hneď zaujme s témou filozofie a nespočetnými otázkami týkajúce sa zmyslu źivota a lásky. Samozrejme kde je filozofia, tam je aj istý chlad často zasahujúci až do depresie. Toto všetko prežíva aj Phoenix v úlohe profesora filozofie a množstvu ľudí sa určite bude zdať sympatický. Tak ako v každom Allenovom filme sa dej postupne zvrtne a všetko sa začne vyvíjať trochu inak. Na pohľad príbeh o filozofii života a medziľudských vzťahoch, naberie trocha detektívny a záhadný spád. Skutočne ma to bavilo a bola som dokonca rada, že sa film trocha natiahol. Páčili sa mi pekné scény, hudba, herci aj celkový námet. A názov Iracionálny muž je ozaj výstižný. . .

Ďáblův advokát (1997)

Diablov advokát mi bol známy už dávnejšie no až teraz som mala príležitosť si to pozrieť. Keanu Reevesa som si obľúbila už samozrejme v Matrixe a takisto aj v Constantinovi a vidím, že jeho role majú väčšinou akýsi mystický základ a celkom to obdivujem. Síce je Diablov advokát celkovo mysterióznym filmom, príde mi ako dosť reálny v tom, že skutočne je medzi nami dobro aj zlo a prostredie v ktorom sme na nás vplýva. Keanu Reeves ako mladý právnik čeliaci vplyvu diabolského Al Pacina sa najprv necháva vtiahnuť do jeho osídiel, no neskôr sa všetko zvrtne a bude to rýchly pád. O hereckom obsadení netreba veľa hovoriť, podľa mňa je kvalitné a neostáva mi nič iné ako dať 5 hviezd pretože z tohto filmu som mala husiu kožu..

Divočina (2014)

Vtesnať 1770 km spolu s minulosťou a vykreslením osobnosti do dvoch hodín je určite náročné, ale tvorcom filmu sa to podarilo a dosť zaujímavo. Realistické zábery a nenútená dramatickosť sú veľkým plusom, rovnako ako samotný námet. Príbeh o odvážnej žene, ktorá vidí dlhú túru naprieč horám a prírode ako jedinú možnosť zbaviť sa ťažoby, smútku a nesprávneho životného smeru. Tento film vie veľa napovedať, naučiť, usmerniť. Je pekne spracovaný a Reese Witherspoone sa ozaj prekonala. Myslím, že je to jej najlepšia úloha. Stvárnila to úžasne a a týmto som si ju obľúbila, rovnako ako skúsenosť Cheryl Strayed. Jej odhodlanie a vytrvalosť môže motivovať mnoho ľudí k nachádzaniu opätovného zmyslu života. .

Nejvyšší nabídka (2013)

Najvyššia ponuka je jedna z tých lepších filmových ponúk. Dej bol už od začiatku veľmi zaujímavý hlavne kvôli nazretiu do práce so starožitnosťami a výtvarnými dielami. Čím ďalej tým viac sa stáva príbeh záhadným a divák neplytve zvedavosťou. Tajomnú atmosféru doplňajú starožitnosti, reštaurovanie, záhadná vila na predaj a tajuplná žena s nezvyčajným správaním. Geoffrey Rush to zahral bravúrne a celý film som pozerala s nadšením a s túžbou poznať viac. Romantika, tajomstvo, elegancia, podvod, zvedavosť- to všetko je v ponuke. . .

Laggies (2014)

Osobnosť, ktorú stelesňovala Keira môžme poznať aj v nás, keď sa zamyslíme nad svojimi očakávaniami, nad predstavou o budúcnosti a nad realitou, ktorá sa s nami občas nepríjemne zahrá. Aké sladké potom je, keď nás niečo toho strachu zbaví a začneme žiť pre niečo zmyselnejšie. Aj o tom je Laggies. Myslím, že je veľmi vzácne nájsť vo filme odkaz, ktorý sa odráža vo väčšine ľudí. Aj keď je pravda, že hlavná postava Megan činí dosť zbrklé rozhodnutia, podstata je v tom, že je normálne byť v živote stratený a snažiť sa nájsť samého seba. Na film sa aj príjemne pozerá, herci sú sympatickí a je tam veľa úsmevných a milých situácií. Laggies je o neistote a o rozhodnutí, ktoré dokáže zmeniť celý život...

Kód Enigmy (2014)

Klobúk dole Benedict Cumberbatch. Perfektne sa vžil do svojej postavy a pripadá mi ako skutočne kvalitný herec. O Enigme a o Alanovi Turingovi som si prečítala a celkom ma to zaujalo a obdivujem ich snahu aj prácu. Aj keď sa v historických či biografických filmoch objavujú nepresnosti alebo dosunuté udalosti, pokiaľ si divák z toho niečo odnesie tak je to len dobre. Kód Enigmy mi odkryl proces dešifrovania a pomohol mi lepšie pochopiť Turingovu osobnosť, čo bolo veľmi dôležité. Dobrým bonusom bola aj krásne znejúca hudba, ktorá sa filmom prepletala. . .