Česká RAPublika (2008)

Pro lidy mající rádi CZ+SK Hip-hopovou scénu, mezi něž jsem patříval i já, je to moc moc cool. Pro mě to pak dále bylo celkem zvláštní a podivné a prostě mně ne moc blízké. Nepochopil jsem, zda-li ten koncert, co tam tak jakože probíhal byl skutečný či jestli žádost o change příjmení též. Celé takové divnolidní, divné, měl jsem z toho takový zvláštní nedobrý pocit. 4* za to, že jsem to měl rád :)

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Tohle byla mňamka si povím...zejména bych měl asi poděkovat tomu publiku, protože sám od sebe bych se tak dobře nerozesmál, než s jejich ochotnou asistencí. No a za sebe dodávám, že smát se bylo naštěstí čemu. Toho člověka jsem kvůli Pelechům nesnášel, tak tady si to frajer sakramentsky spravil. Krom komediálního prvku, který sice přicházel jen jednou za čas ve vlnách, naštěstí ve vlnách tsunami, tu byl samozřejmě i pěkný další prvek, ale nevím, jak ho popsat, bohužel...prostě geniální prdel s hlubším smyslem.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Já většinu filmu vůbec nevěděl, co se děje, protože než jsem stihl zjistit, že probíhá dialog, už tam mezitím byly další 4 či 55959, záleží na pořadí. Aspoň, že mi to na konci trošku objasnili chytrolíni, tedy proběhlo to naopak jakou u jedničky, kde jsem většinu filmu stíhal a konec jsem ztratil...tady se mi aspoň díky tomu konci povedlo částečně zjistit, co se stalo a o co šlo :) A líbilo se mi, jak někdo hraje někoho, kdo musí pak hrát toho původního někoho a zničehonic je tam k tomu ještě někdo, kdo hraje sám sebe a je to celé velmi zábavné, chi, chi. S hodnocením oproti jedniččce nemůžu jít níže o víc než jeden stupeň.

Dobrý ročník (2006)

Tak tohle je jeden z nejmilejších filmů které jsem doposud poznal. Asi si ho budu pouštět velmi často, a to pro zklidnění ducha, už se mi to jednou osvědčilo. Navíc mi vyhovuje i využitý styl humoru a vůbec celé prostředí filmu je famózní. A jak jsem již zmínil, na rozdíl od mnoha jiných snímků tento lze sledovat dokola a dokola, ale taky by se to nemělo přehánět...určitě by film velmi rychle ztratil své kouzlo, které jiné počiny ztrácejí již během prvního sledování.

Ducháček to zařídí (1938)

Nezapomenutelný film s nezapomenutelným hercem s nezapomenutelnou hlavní rolí + nezapomenutelné role vedlejší, dále pak nezapomenutelný roh stolu či nezapomenutelné scény a dialogy a hlavně nezapomenutelná 87.minuta filmu, tu totiž tento nezapomenutelný snímek nemá. Dále bych vyzdvihnul nezapomenutelný anglický překlad, který mi přišel na celém filmu nejnezapomenutelnější. A já jen doufám, že nikdo nezapomene u dalších nezapomenutelných filmů psát nezapomenutelné komentáře o tom, jak je daný snímek nezapomenutelný. Tak hodně nezapomenutelného štěstí! Duchacek Will Fix It!

Dunkerk (2017)

Jakože bylo to solidně na pohodu. Trochu se v tom člověk historicky málo políbený Alenkou motal, ale to nevadí, ono se to stejně motalo samo mezi několika různými proudy příběhu, a to velice působivě, podpořené navíc príma muzikou. Opravdu krásné a krásně podané pak bylo hrdinství jednotlivých válečníků, z nichž nejobdivuhodnější pro mě byl létající Tomáš Tvrdý. Ve výsledku to sice nechytí za prdelku, ale aspoň ji to pěkně plácne :)

Eva tropí hlouposti (1939)

Poprvé jsem se ocitl v situaci bez Marvana. Navíc tam nebyl ani žádný Burian, Šlégl, Trégl, jediným pojítkem s mým dosavadním prvorepublikovým a protektorátním filmem se stal pouze Frič a trochu Schránil. Vstupoval jsem tedy lehce do neznáma pod vedením Oldřicha Nového & Natašy Gollové, ovšem tento nový svět je stejně povedený a vtipný jako ten předcházející. Je možné, že je dokonce lepší, protože jsem se na své poměry nasmál vrchovatě, třeba takový havelok, chi. A nikemu v tom filmu nevěřte! Jsou strášně divní!

Fair Play (2014)

Jako celek mi to nepřišlo nikterak převratné, pořádně mne zaujaly jen jisté drobnosti týkající se hlavně prostředí filmu nebo přihlouplý název toho přípravku. Hercování se mi taky někdy nepozdávalo úplně nepřekonatelné a vůbec jsem do toho nějak moc hluboko nevniknul. Ale tak, je to od nás, tak proč né...

Formule! (2001)

Film si ke mne našel cestu již před objevením této databáze. Opravdu netuším, kolikrát jsem ho viděl, ale bude to dvojciferné. Nu co, není to ničím nové, žádná dějová bomba ani puma či jiné značky, ale...jsou tam prostě formule, to je pro mne to hlavní! :) Samozřejmě zase odfláknutá statistiska, se kterou si v každém filmu vytírají prdel navzájem, ale jezdí se tam dokola, bourá, je tam třeba J.P.Montoya a tak různě. No a samozřejmě všechno dobře dopadne, ale to je v pohodě, to já chcu! Takže hodnotím 4* za formule a za to, že jsem to viděl tolikrát bez nějakého zhnusení.

Grandhotel Budapešť (2014)

Stejnej případ jako Až vyjde měsíc...snažil jsem se smát, což jsem samozřejmě neměl dělat. Aspoň jsem zjistil, že Wesův humor mi nějak moc nesedí. Ovšem já bych se za to ani moc nezlobil, ostatní fungovalo dokonale, tím myslím hlavně to fascinující a kouzelné prostředí a těch pár dějových linií co tam proběhlo. Pak samozřejmě vždycky pomůže přítomnost těch herců jejichž příjmení mi něco říkají. Jo a že toto dílo proniklo do Top 300 je jenom dobře (tak zas ne, je to podvodník ://). A prostě jsem rád, že jsem to viděl :) (cca. těch 80%) _____________ Opakovaná projekce v mateřském jazyce vynáší mé hodnocení o něco výše...nevím proč, ale líbilo se mi to prostě víc. A tak to má být!