Rituál (1973)

Riadne zvláštny film....predstavte si,že by ste sa dostali do pohanskej spoločnosti,ktorá uznáva tak brutálne odlišné hodnoty. Nie som síce vychovaná na katolíckej výchove a som skôr deistka a som dosť liberálna,ale mala by som problém. The wicker man je ale krásna ukážka,aké by to bolo pre človeka čo prešiel socializáciu v našej spoločnosti ťažké.Pri pozeraní ma napadlo,že aké je vlastne vtipné,že komunity ako metláci, spirituálci a dokonca náckovia oslavujú slnovrat,sviatky Slovanov( síce každý z iného dôvodu),ale keby sa naozaj ocitli ako jednotlivci v takej odlišnej skupine/kultúre myslím,že nik z nich by to nezvládal.Možno najviac tí spirituálci, čo sa riadia fázami mesiaca:D

Dalších deset minut (2002)

Ten minutes older: majstrovstvo v desiatich minútach,ako vždy skvelý Jarmush,Kaurismaki a ten posledný príbeh od Kaige Chena nad ním premýšlam už druhý deň,a čím viac sa mi jeho myšlienka páči:)

Baader Meinhof Komplex (2008)

Takže Baader Meinhoff komplex-najskôr som si myslela,že aaá super, to bude intošský film o nejakej psychickej poruche,ktorú nepoznám:D a ukázalo sa,že to je dosť ťažká dráma o teroristoch...mladých teroristoch...mladých frustrovaných teroristoch.Musela som uznať,že to bolo kvalitné dielo,dokonca ma napadlo,že prečo sa aj u nás na Slovensku neurobil film o mladej akčnej opozícií,ale potom som sa tak zamyslela,že vlastne akej?Tam to bolo predsa úplne iné ako u nás.Išlo o iné hodnoty,kritiku iného systému.Celý film som ale rozmýšľala nad jednou vecou:aké ľahké je skĺznuť z kritiky k takým hraničným činom a aká tenká hranica je medzi Chomskym(ktorého uznávam)a ich názormi.Myslím,že je dôležité sa organizovať a zaujímať o svet a okolie,argumentovať a vždy si klásť otázku prečo, ale podnikať hraničné činy nič nezmení,len ublížite nevinným a nakoniec konáte rovnaké agresívne represívne činy ako vaši nepriatelia.Tiež nakoniec šírite nejakú demagógiu či mýtus presne ako váš "nepriateľ".

Krátký film o lásce (1988)

Krásny príbeh v ktorom nejde šťastný koniec.Presne ako v živote tiež nejde o šťastný koniec ,ale o to mať svoj vlastný krásny príbeh..... A dej? Je jednoduchý vo svojej zložitosti-chlapec,ktorý miluje nešťastnú ženu až tak,že ju presvedčí, aby sa mala rada a potom milovala aj jeho.

Umělec (2011)

Predtým ako som to videla som bola tým námetom nadšená.Urobiť nemý film teraz mi prišlo originálne.Ale musím povedať,že je to podľa mňa odpajcované zo Sunset Boulevard a Spievania v daždi a ešte daktorých starých filmov. Tiež sa mi nepáčila hudba a štvali ma tam známi americkí herci.Ja viem,že to získalo ceny, kde sa len dalo.Ale podľa mňa je to slabé a vôbec ma to nechytilo za moje filmové srdce...ale Berenice Bello to v tomto filme fakt sekne.Aj ked inak sa mi až tak nepáči tu je kus:) Ale nech nie som len kritická, tak chválim scénu ako nadáva svojmu tieňu.Pripomína mi to jednu myšlienku o tom,že tieň je telom duše.Takže ked vlastne nadáva svojmu tieňu nadáva svojej duši.A ked jeho tieň odchádza on vie,že už nemá dušu(Metaforicky myslím samozrejme) Určite mohol poctu tejto ére filmu dať Hazanavicius aj dôstojnejšie.Ale to by sa zas nikomu nepáčilo iba mne a pár pošukom:D

Detektiv Down (2013)

Skvelé a tak ma to do správne naladilo.Ked som opúšťala kinosálu mala som stále úsmev na tvári:)Dávam palec hore za myšlienku a hudbu:)

Mary a Max (2009)

Priateľstvo je vraj jedna duša prebývajúca v dvoch telách.To by mohlo platiť aj o tomto krásnom animáku.Nezáleží ako daleko ste od svojich priateľov, stále s nimi tvoríte jednu krásnu dušu, ktorá je čistejšia ako nebo plné hviezd a nemá tvár vášho psa.

Leon (1994)

Proste to zbožňujem...perfektné herecké výkony,epicky geniálny príbeh a tie detaily...Vždy ked pijem mlieko a vidím tie okuliare, čo mal Reno,tak ma napadne tento film:) Leon je príbeh o dvoch čudných ľudoch,ktorí sa proste stretnúť mali...inak to nemohlo byť.

Vlákna (1984) (TV film)

Juuuu psychologický katastrofický film,tak psychologický ako Studená vojna.Bude vás mraziť,tak je to dobré.

Sedm psychopatů (2012)

Ja film sedem psychopatov využívam pri zoznamovaní.Ak to ten druhý nepozná tak no ehm nebavím sa dalej s ním. Sedem psychopatov je pecka a komu sa to nepáčí je proste suchoprdný a bodka:D