Večer tříkrálový (1996)

Naprosto dokonalé zpracování Shakespearovy hry, které sice z počátku působí až příliš divadelním zpracováním, ale přes to postupně člověka pohltí chytrými dialogy, skvělými hereckými výkony, humorem a především kouzelným příběhem. 100 %

Láska nebeská (2003)

Dokonalé. Těžko k tomu dodat více. Je to film, kdepři každém dalším sledování najdete stále něco nového. 110 %

Zdrojový kód (2011)

Nikdy bych nevěřil, že by pouhých osm minut mohlo být tak strhujících a napínavých. Může za to především skvěle propracovaný scénář, který si pohrává s originální myšlenkou a ačkoliv místo a čas je opakovaně stejné, děj nenudí a nabízí stále nová překvapení. Navic, daří se mu představit hlavní postavy v takové míře, že vám v závěru filmu rozhodně nebude jedno, jak skončí. Na podruhé na mě zapůsobil film naprosto stejně úchvatně, takže, ač to nedělám čato, zvedám na 90 % a přidávám výjimečně pátou hvězdu.

Méďa Béďa (1964)

Jak jinak hodnotit film, kde jsem býval schopný ocitovat nejméně polovinu filmu dialog po dialogu, slovo od slova. Hodina a půl naprosto neuvěřitelného, rozmanitého, neskutečně vtipného a zábavného dobrodružství. 100 %

Osudový dotek (2004)

Cestování časem je i přes divátskou přitažlivost a oblíbenost mezi filmaři, velmi komplikované téma. Málokdy se podaří sestavit scénář, který drží pohromadě a neodporuje našemu chápání, tedy alespoň do té míry, kterou jsme schopni akceptovat. V Osudovém doteku se daří tuhle hranici nepřekročit a všemu, co se zde odehrává bez problémů věříte. K tomu přičtěte hutnou atmosféru, napětí, skvělé herecké výkony a nepolevující strhující tempo. Zasloužených 80 %. Po zhlédnutí režisérského sestřihu jdu ještě výše, na 90 %. Ten konec mě dostal, ačkoliv nadále budu mít asi raději tu otevřenou verzi z kina.

Přátelé (1994) (seriál)

Serál se kterým jsem vyrůstal a který od prvního do posledního dílu vždy naplňoval moje očekávání a i přes občasná zaškobrtnutí, které mu bez mrknutí oka odpustím, nikdy nezklamal. 100 %

Zlaté dno (1942)

Je to zvláštní, ale ačkoliv tu král komiků neukazuje téměř nic ze svého pověstného komediálního talentu, stal se tento film jedním z mých nejoblíbenějších filmů s Vlastou Burianem. 90 %

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Z počátku jsem k tomuto seriálu přistupoval trošku s nedůvěrou, ale počínaje druhým dílem se pomalu začal sunout na mém žebříčku stále výše až stanul na pomyslném vrcholu současnosti. Už teď se neskutečně rád vracím ke starším dílům a objevuji v nich stále mnoho nového humoru a velmi se těším na pokračování. Nejdůležitější je, že seriál s každým novým dílem v kvalitách stále roste a má co nabídnout. Díky "reprízám" na prima cool jsem si dokonce i na cz dabing zvykl :). No, prostrě zasloužených 100 % :)

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Bylo to jako když náhodou zaslechnete v rádiu písničku a ještě než skončí si jste jistí, že tenhle song sipustíte znovu a jistě ne jen jednou. Nádherná atmosféra, lehce ubíhající příběh prostý tradičních klišé. Jednoduše dvěma slovy, skvěle natočené. 90 %

Návrat do budoucnosti (1985)

Ono je docela těžké psát jen o jednom filmu této trilogie, když se vlastně svým způsobem jedná o jedno jediné obrovské dobrodružství. Vzpomínám si, jak jsem kdysi viděl právě tento první díl, ketrý mě tématem cestováním v čase doslova uchvátil a když pak přišel otevřený konec, nemohl jsem se dočkat pokračování. To přišlo až po letech a rozhodně nezklamalo. I druhý díl dokázal být jedinečný a to nejen díky pohledu do budoucnosti, ale především dvojitým prolnutím minulosti, té aktuální a té co známe z jedničky. Já se pak díky tomu bavil snad ještě víc. Když se nakonec zdálo, že se vše konečně podařilo rozplést, zasáhla náhoda a my se tak ve třetím pokračování dostali do minulosti trochu hlouběji, než by bylo zdrávo. Divoký západ tak mohl poskytnout další neokoukané prostředí, tentokrát již bohužel definitivně poslední. Originální scénář, skvělá režie, nezapomenutelná hudba a především excelentní herecké výkony. Jednoznačně 100 %