Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Recenze (7)

plakát

Den před krizí (2011) 

Film vyrobený podle zadání vlády SS má za cíl tyto efekty na diváka: Stanovuje koks a děvky coby zábavu makléřů na Wall Street jako normu - nikdo se nad tím nemá pozastavit, pouze to přijmout. Ale hlavně, všechny postavy jsou děsně překvapené, když náhodou zjistí, že hypotéky selhávají a kvůli nebezpečnému přepákování jde firma ke dnu. Vlastně to na začátku pouze tuší jediný tajemný pán, který je v zápětí odstraněn. Došlo k tomu vlastně náhodou, mimovolně. Ani chudáčci řadoví makléři to netuší. Ve skutečnosti potíže investičních a hedgeových společností jejich zaměstnanci předpokládali a dobře věděli, jak hazardují a k čemu může dojít. Dokud padala karta, měli z toho pohádkové zisky. V jinak velmi banálním filmu je problém vysvětlen krátce s použitím interních sofistikovaných pojmů tak, aby tomu běžný divák nerozuměl a budilo to dojem nepředvídatelnosti a složitosti. Koho tato problematika více zajímá a chce vidět, jak ke krizi došlo, ať se podívá na dokument Inside Job z roku 2010.

plakát

A.I. Umělá inteligence (2001) odpad!

Naprostá sračka. Nejdřív člověk půl hodiny čumí na to, jak se malý psychopatický robotický fakan snaží vetřít do rodiny, ze které je nakonec vypuzen. Potom se spolčí s odporným slizkým robotickým prostitutem a spolu letí kamsi na zatopený Manhattan, aby se zde fakan modlil k pouťové sošce modré víly z Pinokia. Samozřejmě to nikam nevede a tak se modlí 2000 let, dokud všechno nezmrzne. Pak ho najdou mimozemšťané, které designoval někdo po lobotomii centra fantazie v mozku. Takhle ubohou sračku jsem ještě neviděl. Hraje si to na Blade Runnera, ale nesahá mu to ani po tříselní implantát.

plakát

Waco: The Rules of Engagement (1997) 

Vynikající sonda do americké totality. Když je něco mimo kontrolu a dohled, musí se to zkompromitovat a zničit. V tomto případě šlo o cca 130 křesťanů, nejprve napadených ozbrojenými zakuklenci ATF, poté zplynovaných a z větší části upálených zaživa FBI přímo na americkém území. Hlavně všechno nechat pořádně dohořet a potom zabuldozerovat.

plakát

Sicario: Nájemný vrah (2015) 

Film s neotřelým konceptem, kdy hlavní hrdinka nemůže nic moc sama za sebe dělat, z rozjetého vlaku může buď vystoupit, nebo se nechat vézt bůhví s kým a bůhví kam, bez naděje na ovlivnění směru nebo stylu jízdy. Akce jsou téměř dokumentární a filmu to hrozně sedne. Nezaujatý styl, který nestaví na obvyklých konceptech americké akční produkce nechává diváka v neustálé nejistotě k čemu v příštím záběru dojde. Škoda černobílé démonizace jiných zemí, v tomhle případě Mexika, tak typické pro Holywood. A přes 20 tlejících mrtvol za sádrokartonovou překližkou v obývaném domku? Trochu přitažené za vlasy. A ještě poslední akce kdy osamělý vlk bez zádrhele zlikviduje zcela debilní ochranku největšího bosse a pak si k němu sedne na večeři? Tomu se mi nechtělo věřit.

plakát

Marťan (2015) 

Takovej holyúdskej slaďáček, kdy děsně cool hrdina bez jediné charakterové vady je chudáček zapomenut na nehostinném místě a teď mu všichni fandíme a čumíme, jak se s tim musí chudinka popasovat. Všichni víme, že to dobře dopadne, nikdo nezahyne, bude to děsně komplikované a nepravděpodobné, ale hlavně že se budeme pohodlně bavit. O nic jiného totiž téhle důkladně předžvýkané kaši nejde.

plakát

Who Killed Captain Alex? (2010) 

Tvůrce Nabwana je největší borec pod sluncem. Jeho film je nabitý akcí, vtipem, sebeironií, je v něm i parodie žánru. Náklady? Pár stovek dolarů. Aparatura? Digitální kamera a na koleni poskládaný počítač, na kterém vznikaly i všechny vizuální a zvukové efekty. Když Nabwana dotočí film, musí ho smazat z harddisku, aby měl místo na další materiál. Pro všechny "odpaďáky", nejdřív se podívejte na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=cvhjTNqaKDY&feature=youtu.be a pak mluvte. Film je volně na youtube.