Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Horor
  • Dokumentární

Biografie (4)

Katherine Moennig (herečka)

16.12.2006

Katherine Moennig se narodila roku 1977 ve Philadelphii do rodiny broadwayské tanečnice Mary Zahn a houslaře Williama Moenniga. Z matčiny strany má německé, skotské a irské předky. Je také sestřenicí herečky Gwyneth Paltrow.V osmnácti letech se odstěhovala do New Yorku, aby zde mohla studovat na divadelní škole; během studií… (více)

Marjane Satrapi (režisérka / spisovatelka / scenáristka)

16.12.2006

Marjane Satrapi se narodila v roce 1969 v Teheránu. Pochází z volnomyšlenkářské rodiny s aristokratickou minulostí. Během dětství byla ovlivněna nestabilním vývojem politiky Íránu, prostředím relativní svobody i íránsko-iráckou válkou.Zpočátku se učila na místním francouzském lyceu, ale ve čtrnácti letech byla rodiči poslána… (více)

Richard Jenkins (herec / účinkující)

16.12.2006

Richard Jenkins se narodil a vyrostl v DeKalb v Illinois. Živil se nejdřív jako řidič nákladního auta pro textilní firmu; po vystudování herectví na Illinois Wesleyan University se přestěhoval na Rhode Island. Zde působil zprvu jako divadelní herec s Trinity Repertory Company, později v letech 1990 - 1994 dokonce ve funkci… (více)

Michael Haneke (scenárista / režisér / herec)

16.12.2006

Michael Haneke se narodil 23. března 1942 v Mnichově, ale krátce poté se jeho rodina odstěhovala do Vídně. Oba jeho rodiče byli herci, a tak se i on sám snažil nejprve prosadit jako herec. Studoval filosofii, psychologii a drama na Vídeňské universitě; po absolvování se uchytil jako filmový kritik.Na začátku 70. let se dostal k… (více)

Reklama

Reklama

Reklama