Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Pohádka
  • Dobrodružný
  • Romantický

Deníček (4)

Seriál Sanditon

Hlavní ženskou roli Charlotte ztvárnila celkem sympatická herečka Rose Williamsová. Chemie mezi ní a charismatickým Sidney Parkerem, kterého hraje herec Theo James, funguje a tato romantická vsuvka seriál příjemně a dramatičtěji oživila.

... A zase ta Austenová :)

Osmidílný seriál Sanditon. Nový TV seriál z roku 2019 z Velké Británie podle posledního, nedokončeného románu oblíbené anglické autorky. Velice obecně se dá říci, že je to další variace na víceméně opakující se ženská témata, ale i popis každodenního života středních a vyšších vrstev. Náměty se sice víceméně opakují, ale koukat se na tu Austenovskou romantiku dá přesto stále dokola. :)

Tento seriál má sice zpočátku jen průměrné zpracování, nejde do hloubky, emocí a je poměrně nevýrazný, ovšem pochází z oblíbeného historického období a je milej, jako ostatně vše, co se nechalo inspirovat dílem Austenové. Větší spád se dostaví o trochu později, vyplatí se chvilku počkat, než se příběh rozkošatí.

PÝCHA A PŘEDSUDEK

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů

Úvodní písnička z filmu Džusový román

Optimistická ukázka života a vyhlídek pracujících žen v reálném socialismu. :)

Pěkná písnička začíná až po první minutě.

"Nemiluju, protože neumím to, nemiluju a každej o mě ví to, to nevadí, malou vopičku mám.... Tak si zpívám, abych nebyla sama a s kytarou, loudám se večerama, to nevadí...." Hudba Miki Jelínek.

Reklama

Reklama