Jsem děvče s čertem v těle (1933)

začalo to nie príliš dobre niečo ako argentínska telenovela, kde hneď od začiatku filmu ide o podvádzanie v manželstve, potom to prešlo skorej na tragikomédiu podľa skutočných udalostí ale po tomto dlhšom úvode z toho bola brutálne skvelá komédia a stále som sa smial, takto by mali byť všetky komédie, super naozaj vtipné scény a koniec vyzeral, že bude zase vážnejší ale zachránila to Ljuba Hermanová tak som sa mohol ešte naposledy zasmiať a koniec :)

Její lékař (1933)

film ktorý nezačal príliš pozeratelne sa postupom času vylepšoval a vylepšoval obohatili ho 2 zápletky, občas sa avšak dej vyvýjal príliš pomaly a vtipné scénky boli hlavne ako doktor "liečil", niečo čo tam bolo nasilu vložené bola topka, mam z toho filmu zmiešané pocity, niečo tam nebolo ono ale neviem to presne pomenovať, avšak aspoň ten film skončil pozitívne, to film madla z cihelny bol celý čas super a skončil hlúpo tak toto bolo čosi podobné ale obrátene, obom teda viac ako 3* dať nemôžem

Pokušení paní Antonie (1934)

super film :) skvelá Baarová a ešte lepšia Nedošínská, strašne zlatá herečka :)

Zapadlí vlastenci (1932)

úprimne, film som pozrel kvôli Líde, tá však v deji hrala len vedlajšiu postavu ale vždy keď bola na scéne, tak rozžiarila zábery, napriek tomu, že vo väčšine deja absentovala jej prítomnosť a myslel som si že sa mi film nebude páčiť po chvíli som sa dostal do deja a čo som nečakal zapáčilo sa mi to :)

Madla z cihelny (1933)

od začiatku filmu ako prišla na scénu Lída som mal pocit, že je to jej naj výkon ako sa dokázala vcítiť do role a hrať svoju premenu z neohrabanej dedinskej holky na dámu na úrovni, všetko super a potom príde koniec ktorý to úplne pokazí, celý dojem z filmu je v troskách, ach jaj škoda toho, proste ten záver mal byť postupný plynulý tak ako celý film a nie, že dej šup prestrih v čase o rok či viac dopredu, človek by si rád pozrel ako Max za tou Madlen došiel konečne jej povedal to čo chcela počuť a nie takto takto to nemalo skončiť :(

Růžové kombiné (1932)

toto sa moc nepodarilo, pokial by som tak nechcel vedet ako sa mu dostalo to pradlo do kufra tak by som to snad ani nedopozeral, ostatne zapletky ma moc nebrali, a to som sa najprv na tento film tesil, skoda

Obrácení Ferdyše Pištory (1931)

tento film ma vobec neoslovil, to vsak neznamena ze bol zly, len jednoducho z toho obdobia 30tych rokov ceskeho filmu su aj ovela ovela lepsie snimky! :) avšak pozretie filmu som považoval za povinnosť, keďže sa 1.x v kariére tam objavila Lída Baarová, síce len na pár sekúnd ale bola tam

Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932)

velmi dobry film, 1. ktory som pozeral s Lídou Baarovou a Burianom, nasadil laťku pekne vysoko avšak zistil som že nebolo až tak ťažké ju preskočiť, velmi dobrý film avšak taký že sa človek nevie rozhodnúť koľko * má dostať 3 sú málo 4 veľa, rozhodol som sa tento krát na tie 3 pretože ako som povedal, videl som už aj lepšie filmy, avšak Lelíček bude navždy môj 1. :)

Kariéra Pavla Čamrdy (1931)

pre mna je toto klasicky 3,5* film lenze clovek sa potom nevie rozhodnut ci pridat nasilu alebo ubrat, tento krat som sa rozhodol pridať, lebo Lída Baarová ako nováčik vo filme podala veľmi dobrý výkon, páčil sa mi príbeh, páčil sa mi koniec, páčili sa mi rozhovory a páčilo sa mi zobrazenie vtedajšieho života, či už bežného, vianočného, novoročného

Funebrák (1932)

mne sa toto moc nepáčilo, Burian sa sice snazil ale nepacil sa mi az tak ako napriklad v Lelíčkovi, som rad ze som ten film videl ale zopakovat si to neplanujem