cinemafil

cinemafil

Česko

2 body

• 10.10.2020  22:43

V rámci Anifilmu docela slušný ohlas. Když hledáš pomoc, často se nachází tam, kde jí nečekáš. O tom , jak je ubíjející se bavit s rezignovanými dospělými, o seniorech, co je zajímá jen jejich důchod nemluvě... Docela povedený scénář. Celkově dobrá filmařina!

• 26.3.2015  22:07

Film se vleče , pomalé záběry, absence hudby , syrovost scén, asi ženský pohled na válku. Z těch pár dialogů -" jsou to vojáci - zabít je všechny, postavit ke zdi. Ne jsou to muži. " V těch se skrývá pointa filmu- etos lidskosti ... Trochu jsem se nudil. Nemám rád filmy, které začínají klíčovou scénou a pak se vrací na začátek. Proč? Ten film se dal pochopit i bez toho. A závěr- ten snad se jediný povedl. Emoce, poselství... Jinak se divák musí silně snažit, aby se u vlekoucích se záběrů kamery bez obsahu nenudil... 3*

• 10.8.2019  23:05
    Jatka č. 5 (1972)

Kdo četl knihu a pak viděl film, nemůže být zklamán. Scénář je zdařilý, což potvrdil i autor knihy. Kamera Ondříčka brilantní. Herecké obsazení bez velké hvězdy, ale solidní výkony vč. debutanta M. Sakcse. Dost dobrej film.

• 7.8.2017  14:11
    Jezero (2008)

Autorský film a umělecký počin, ale na hraně dívatenosti a srozumitelnosti. Art pour art. Dodíval jsem se, ale stálo to mnoho sebezapření. 2*

• 31.5.2016  23:47

Film se vyhnul obvyklému klišé. Dějová zápletka - zabití autem na zastávce - proces- výslechy - a flešbeky do dětství... Celý film byl hledáním odpovědi na jednu otázku - proč? Kupila se vysvětlení... Vinu za čin podle scénáře nesla společnost. Oběť - mučedník - O.H. ? Klíčový dialog s obhájcem ex offo... Copak máme právo oplácet zlo zlem?! Morální dilema... Film klade otázky diváku. Výkony herců bez výhrad. Scénář na výbornou. Kamera a střížna mohly omezit statické scény - dlouhá snídaně O.H. před dnem D. Pak soucit se spolubydlící ( aby se nenachladla). Kontrast se scénou nástroje pomsty- smrtící náklaďák... Film hledá odpověď na otázku proč? důkladně a nabízí pohled od duše O.H. Vyhnul se zjednodušeným soudům. Jde do hloubky. Poctivě zpracované téma . 4*

• 6.11.2020  16:40

Poctivej western. Chlapy co tak trochu účtují se životem. Každej po svym. Drsný zlatokopové svatbu považují za hodně rodinnou záležitost a pro farmářovu dceru je to zlej sen. Ale jsou chlapi, co pro ně čest není jen slovo, ale životní zásada. Často se na ni umírá. Scénář se povedl, herci jsou uvěřitelný, ve svém žánrů top 10! 4*

• 7.8.2017  14:19
    Kalvárie (2004)

Pořád jsem čekal, kdy se NĚCO stane, aby to dostálo pravidlům horroru. Marc je stěží uvěřitelně pasivní. Otevřený konec je jen zdánlivě, je to domyslitelné. Horor pro začátečníky. zaujala mě krajina, ta se hodila dokonale. Kdo film neuvidí, o nic nepříjde. 2*

• 1.1.2017  12:17
    Kam slunce nechodí... (TV film) (1971)

Svižná komedie s kvalitním scénářem a dobře napsanými dialogy. Hvězdné herecké obsazení. Nadprůměrná zábava a podívaná. 4*

• 10.8.2019  22:12

Filmová lahůdka. Stopáž akorát, scénář perfektní, herecké výkony na to, že Silviu je neherec a další jsou skuteční vězňové a Ada Condeescu jako příští kultovní herečka C. Mitulesca. Vypointovaný závěr jako symbolický obraz. The show ends. Paralela s Frajerem Lukem o pár let mladším se nabízí automaticky. Rumunská nová vlna má co nabídnout.

• 31.7.2016  13:39
    Kruté moře (1953)

Válečný film, jak má být. Nasyrovo, žádná agitka. Žádné patetické deklamace - vlast je v nebezpečí. Jsi kapitán tak se musíš rozhodnout. Někdy to rozhodnutí stojí spoustu bezesných nocí a lahví whisky. Výborná kamera. Jack Hawkins excelentní. A hlavně - žádný hollywoodský závěr.... 5*

• 2.9.2019  14:49
    Kursk (2018)

Trochu zklamání. Vinterberg se utápí ve stereotypech. Je to předvídatelné, trochu nuda. Postavy nemají hloubku. Nam mnogo- co je 20 morjaků a naša strana bolšaja, u nas ne nádo ždať pomošč u inostancev. Morjaky geroji - pajut do konca morjackuju piesnju. Padouchové - velení, politbiro … Ale jsou čestné výjimky. Náznaky lidskosti jsou však potlačeny v zárodku. Hvězdu za kameru. Thomasi - příště lépe!...

• 31.3.2018  17:51
    Kvarteto (2017)

Film pro diváky, co se umí dívat a vcítit se. Všichni hráči jsou psychicky vykolejení... kouzelné jsou dialogy. Kdyby divák poslouchal jen dialogy , měl by dojem absurdní komedie. Oslava narozenin zpěvačky je nonkonformní a spontánní, oslava narozeni Funese je scéna vystřižená z Tarkovského... Herci jsou skvěle obsazeni vč. vedlejších rolí Schmitzera, Šimčíka a J. Štěpánkové. To byl film - srdcovka M. Krobota. Jeho absurdní drama se může nenávidět, nebo obdivovat. Já jsem se nechal unášel lehce plynoucím dějem a vybroušenými dialogy. Další z obecně nepochopených filmů ale nedával bych ho na roveň Křižáčka, protože tam nebylo , co chápat. Je mi líto ČFA a mrzí mě, že si neklade vyšší cíle.

• 5.12.2013  21:43
    Kříž cti (2012)

Tenhle film je řemeslně dobře zvládnuté dílo. Nemá slabiny. Scénář vykresluje všechny postavy do potřebné podrobnosti. Vše je uvěřitelné. Myslím, že režisér měl šťastnou ruku při volně hlavních představitelů. Bourá zažité klišé o Němcích = fanaticích zblbnutých Hitlerem a odtažitých a nepřístupných a nade všechno povznešených Anglánech. Pak i scénu dvou velících důstojnících společně držících strop, kdy se jeden spontánně začne svěřovat se svými průsery, je uvěřitelná. Další pozoruhodný počin severské kinematografie do pokladnice světového filmu.

• 27.5.2017  15:18

Film má švih. Nenudí. Kamera bez chyb. Scénář na míru hercům seniorského věku. Hrají sami sebe a to umí. Vlastně to jsou oni sami, nic hrát nemusí. Tak nabízí řešení. Když jsi starý a všechno začíná jít do háje tak máš dvě možnosti , fňukat a litovat se, nebo začít myslet - loupež je jen paralela. A taky že se skutečnými přáteli jde všechno snáz a ani stáří nemusí být nuda. 4*

• 10.8.2019  22:35
    Loverboy (2011)

Poněkud vyšinutá love story, Pesimistický příběh o cynickém vztahu z Rumunska těchto dnů. prázdnotu citů Luky dokresluje zdevastovanost krajiny. Bezvýchodnost závěru jen dokonává dílo zkázy charakterů, není kladných hrdinů. Jen postava Veli Ada Condeescu prochází vývojem. Noir cinema po rumunsku. Čekal jsme víc po Když chci tak písknu

• 31.7.2016  13:50

Natočit 4 hodinový biják a udržet tempo a přitom neztratit krásu a křehkost filmové řeči. Tohle odlišuje mistry filmu od průměru, řemeslníků. Autentické reálie, propracovaná psychologie postav. Příběh krále, jehož duše odmítala přestat snít. Nevedl osobně z vlastní vůle žádnou válku, nezaložil žádnou velkolepou říši, ale jeho sny žijí a ohromují po století. Hlavní postava vybraná fyzicky podobná s titulní postavou úlohu zvládl a Wagnerova, Schumannova hudba podtrhují tragický osud. Celistvost filmu je obdivuhodná. Mistrova labutí píseň, ale dokonalá. 5*

• 26.1.2016  22:31

Schválně jsem před projekcí nečetl žádné recenze. Film byl ukázkou poctivého filmařského řemesla. Ivan Hubač se držel faktů, film měl spád, kamera svými flashbacky byla citlivá a nerušila. Komu vadily záběry přes plameny? Mě ne. Pauhofová roli zvládla bez chyb a kdo by zahrál líp Goebbelse ? Neviděl jsem film, kde by měl herec v roli Goebbelse takovou plochu. Film neudělal Renčovi ostudu. 4*

• 9.8.2018  16:40
    Lítost (2018)

Po shlédnutí jsem se ptal sám sebe. Kdo a proč točí tyto filmy? Mají snad varovat nad rozkladem osobnosti? To dost dobře nejde. Nebo jsou zrcadlem režisérovi vize světa? Možná. Nebo Makrisise ovlivnil někdo, kdo se choval podobně !? Proboha. Nikdy více. Není zbytečnější film!

• 19.2.2016  07:25
    Mallory (2015)

Profesionálně natočený dokument. Trochu mě vadilo to, že Mallory vystupovala jako herečka. Profesionálně s naučenou rolí. Její monolog byly vzorně namluvené. Pohled na úředníky byl tristní a ale příliš jednostranný. Pohled na politickou kulturu asi nikoho nepřekvapil. Snímek řekne o sociálním systému víc, než 10 dizertačních prací. 4*

• 16.8.2020  18:37

Na začátek to vypadá na životní prohru válečné vody, ale to by nebyla role pro H. Schygullu! Stoupá společenským žebříčkem stále výš a manipuluje stále víc. Zvládne i návrat jednodenního manžela ze zajetí. Ale nakonec - na každého jednou dojde. Herecký koncert H. Schygully, ale jinak , film, co si na něj po půl roce ani nevzpomenu. 3*

• 11.3.2017  23:55
    Masaryk (2016)

Pokud jdu do kina na 12-ti Lvový film očekávám něco, co mě na 2 hod. přibije do sedadla a na konci budu popadat dech. To se nekonalo. Ač se Karel Roden snažil sebevíc. Film byl místy křečovitý, vykonstruovaný, scénář trpěl přílišnou fabulaci. Pominu skutečnost, že byl na hony od historické pravdy. Některé scény mlátí s divákem o podlahu kina. Když Masaryk - velvyslanec Československa - se v divadle snaží násilím prodrat ke státnímu tajemníkovi. Dále nelze věřit, že by se Beneš neinformoval o psychickém stavu Masaryka a nezjistil závislost na kokainu. Těžko by se snažil získat jej do exilové vlády. Snad jen ta kamera byla na lví úrovni. 3*

• 10.8.2019  22:44

Polodokument o hledání tajemné herečce němé éry hollywoodu. Do toho se prolíná lesbická love story black and white. Příliš velká plocha pro dokumentární video. V dějinách filmu byl snímek zapsán pro první explicitní lesbickou scénu. Jinak průměr po všech stránkách.

• 18.2.2017  11:05

Poctivý film, dobrý příběh, uvěřitelný. Konec filmu je melodrama, ale lepší než pustá beznaděj. Herecké výkony obou klaunů dokonalé. A pointa nakonec - všechna sláva, polní tráva. 4*

• 8.10.2016  13:35

Děj nemá spád. Místy jsem se nudil. Způsob vyprávění je zdlouhavý nezáživný. Herecké výkony na výši žánru. Ano Sergio Leone to není. Hudba silně připomíná Tenkrát na Západě. 3* z úcty k žánru.

• 9.8.2018  17:09
    Mrtvý bod (1970)

Pokus o Tenkrát na Západě ? Scénář je nudný, vleče se a spěje k předem danému závěru. Proč musel řežisér povraždit všechny postavy až na Adorfa ? Film mě nudil a proto 10% Za snahu

• 7.8.2017  13:43

Kvalitně zpracovaná detektivka. Scénář se vydařil. Klíčové role jsou zahrány brilantně. Remake nedosahuje přes hvězdné obsazení kvalit tohoto filmu. 4*

• 31.3.2018  17:34

Silný příběh, silný film. Potlesk ve stoje, že očišťuje MM od fantasmagorii D. Browna a čestně se vyrovnává s reáliemi doby, komentáře na konci filmu jsou na dokreslení a uvádí motiv prvních otců církve jak se zoufale bránili přijetí pravdy o apoštolce. Dnešní vnímání její role je dosti strastiplné. Rooney Mara i J. Phoenix nemají chybu, černošský představitel Šimona Petra trochu zarazí. Role Jidáše je naprosto přesná. Film skvělý po všech stránkách. 4*

• 26.10.2017  22:59

Celkově film bez slabin. Až neamericky usedlý. Málo citově exaltovaných scén. Casey Affleck hrál velmi civilně přesto přesvědčivě. Hudba přidávala filmu body navíc, kamera citlivá a netříštila děj. Ke konci se děj ztiší a závěr je trochu do vytracena. Tak trochu neamerický film, ale silně dívatelný. 4*

• 7.8.2017  13:59
    Mžitky (2016)

Poslední Wajdův film. Opět nese pečeť mistra. O době, kdy se měnil směr dějin a lámaly se charaktery. Postavy vykresleny do hloubky, žádné černobílé vidění. Výkon Lindy je na potlesk ve stoje. Dokonale herecky a mentálně s rolí souzněl. Smutek nad ztrátou mistra filmového plátna. kdo ho nahradí? ... 4*

• 13.9.2019  14:51

Velký filmař Miroslav Ondříček řekl, že film by měl hlavně budit emoce. To se tady povedlo vrchovatě. Četl jsem knihu a viděl film. Marhoul vynechal scény plné násilí, které z knihy kypí jako kaše z pohádkového hrnce. násilí není tady samoúčelné. Film se vrací neodbytně a nechává zaznít tu otázku Proč? Je v člověku v podstatě zlo a jen morálka, výchova a prostředí ho drží uvnitř, nebo je podstatou člověka dobro a jen krajní situace ho mění v bestii? Právě ta proměna Josky z nešťastného kluka píšícího vzkazy na loďku v chladnokrevného zloděje a vraha je to, co nejvíc na filmu děsí. Jen poslední scéna z filmu jako by dává naději, že je ještě cesta zpátky. Kamera oskarová. Herecké výkony excelentní. Režisér Marhoul zraje jako víno Jasný nominant na oscara.