• Western
  • Mysteriózní

Masaryk (2016)

Pokud jdu do kina na 12-ti Lvový film očekávám něco, co mě na 2 hod. přibije do sedadla a na konci budu popadat dech. To se nekonalo. Ač se Karel Roden snažil sebevíc. Film byl místy křečovitý, vykonstruovaný, scénář trpěl přílišnou fabulaci. Pominu skutečnost, že byl na hony od historické pravdy. Některé scény mlátí s divákem o podlahu kina. Když Masaryk - velvyslanec Československa - se v divadle snaží násilím prodrat ke státnímu tajemníkovi. Dále nelze věřit, že by se Beneš neinformoval o psychickém stavu Masaryka a nezjistil závislost na kokainu. Těžko by se snažil získat jej do exilové vlády. Snad jen ta kamera byla na lví úrovni. 3*

Místo u moře (2016)

Celkově film bez slabin. Až neamericky usedlý. Málo citově exaltovaných scén. Casey Affleck hrál velmi civilně přesto přesvědčivě. Hudba přidávala filmu body navíc, kamera citlivá a netříštila děj. Ke konci se děj ztiší a závěr je trochu do vytracena. Tak trochu neamerický film, ale silně dívatelný. 4*

Monsieur Chocolat (2016)

Poctivý film, dobrý příběh, uvěřitelný. Konec filmu je melodrama, ale lepší než pustá beznaděj. Herecké výkony obou klaunů dokonalé. A pointa nakonec - všechna sláva, polní tráva. 4*

Mžitky (2016)

Poslední Wajdův film. Opět nese pečeť mistra. O době, kdy se měnil směr dějin a lámaly se charaktery. Postavy vykresleny do hloubky, žádné černobílé vidění. Výkon Lindy je na potlesk ve stoje. Dokonale herecky a mentálně s rolí souzněl. Smutek nad ztrátou mistra filmového plátna. kdo ho nahradí? ... 4*

Nikdy nejsme sami (2016)

Tohle je film noir non plus ultra. Snad při druhé projekci pochopím proč P, Václav ten film natočil 3*

Polednice (2016)

Moderní paralela s K.J. Erbenem je až na závěr docela zdařila. Celkově ale film šitý horkou jehlou. Scénář nemá hloubku, zápletka je triviální, dialogy nudné. Jako letní oddychovka možná, ale hlubší rozbor to nesnese. tak do letňáku, ale jinak ....2*

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Clint má prostě cit pro dobrý scénář. Závěrečná scéna před velkým publikem. Pilot Sullenberg je Tomova mistrovská partie. Obhajoba je mistrovská psychologická hra. Skoro vrchol 4*

Teorie tygra (2016)

Film, co se povedl. Vykreslené reálné situace, žádné troškovské přehrávání do absurdna , postavy nejsou klišé, není vše předem odhadnutelné.Dialogy jsou vtipné. Hudba zcela zapadá do dějového rámce. B+B (Balzerová a Bartoška) své postavy bravurně zvládají a přitom hrají civilně, nepřehrávají... Ostatní herci nejsou o nic horší. 4* Těším se na další film Radka Bajgara

Tohle je náš svět (2016)

2 hodiny podívané, kdy jsem se nenudil. Scénář má spád, není předvídatelný. Kamera bez chyb. Výkony dětských herců udivující. Je to autorský film a není plný kliše a laciného sentimentu. Zvládnuté filmařské řemeslo. Dávám 4

Toni Erdmann (2016)

To byl film, kdy hrdina je looser od 1. minuty do samého závěru, kromě poslední scény. Jeho snaha o lidskost je tak sympatická a vzácná. Film má 162 min., ale je dějem nabitý. Naked party je příjemné osvěžení a zapadá do scénáře. Scénář je napsaný citlivě a udrží dějovou linii. Absence hudby ve stylu severského manifestu DOGMA si všimnete, až když jdou titulky. Silný příběh, oba hlavní představitelé zahráli nádherný opus. 4*