• Western
  • Mysteriózní

Úplně normální rodina (2019)

Nevyžívám se v LBGT tematice, ale tenhle film je střídmě podaný příběh jedné rodiny a to jak se vyrovnávají děti s nastálou situací dospělé neukazuje v dobrém světle. Sobectví. Já se cítím ženou a tak to bude - ať se všichni staví na hlavu. Ale ta jedna věta od dcery tak naléhavá a důležitá " Budeš pořád můj táta ?! " je obsah a smysl toho filmu. Silné téma a seversky dobře zvládnutá psychologie postav. 4*

Věrnost (2019)

Znáte to... Díváte se na film, co mu graduje děj. Hrne se to dopředu. Pikantní scény, inu to k tomu patří a pak čekáte na finále... nezvládnutý závěr a je po radosti. Chybí katarze , prostě taková nijaká cesta autem a domyslete si... krize pokračuje? nebo našli cestu k sobě? Škoda . Jinak herecký výkon Leny byl značně prkenný a sterilní, manžel to moc nevylepšil, celkově béčkové výkony. 3*

Annina válka (2018)

Dech beroucí minimalistické drama z války. Bez násilných krvavých scén. Marta Kozlová v titulní roli, to je na Oscara. 6-ti letá neherečka byla celých 75 min. v záběru. Hraje samozřejmě , instinktivně a uvěřitelně. 4* a potlesk ve stoje pro M. Kozlovou

Bohemian Rhapsody (2018)

Ve všech směrem dokonalý film. Převtělení Rami Maleka do Fredieho je dechberoucí. Životopisný film , co nemá konkurenci. Jasný kandidát na Oscary č. 1. *****

Cizinec ve vlaku (2018)

Už od Schindlerova seznamu mám slabost pro Liama Neesona ale tenhle film mu nedal vyniknout. Scénář dost předvidatelný, některé postavy jako arogantní makléř jedoucí poprvé vlakem mimo mísu... Konspirační zápletka je z velké míry klišé. Závěr z filmu - 2.setkání s tajemnou ženou už v roli agenta FBI je naprostý kýč. Slušný průměr. 3*

Důvěrný nepřítel (2018)

Precizně napsaný scénář thrileru ze současnosti. Děj nabírá na tempu. Česko - slovenské dialogy už se staly běžnou praxí. Pár slabších míst bych viděl na konci příběhu- scény v nemocnici, zběsilá jízda Bratislavou … Ale celkově- dobrý biják. 80%

Fabrika (2018)

Zprvu banální příběh rozehraný ale jako šachová partie bez happyendu. Pod palbou se projevují pravé charaktery. Zbytečné soukromé hrdinství nebo snaha zachovat si tvář? Šedivec bojuji svoji soukromou válku , do posledního výstřelu. Nebojuje o život, pro něj nemá smysl. Bojuje o pravdu a čest. Nemůže prohrát. Silný příběh. Dobrá kamera. Jen tak dál. Jméno Bykov ještě uslyšíme.

Hmyz (2018)

Pokud má být tento film poslední pana Švankmajera, tak je to smutné loučení. Scénář nedrží pohromadě, chaotické vstupy režiséra jsou úplně mimo mísu. Neznám hru bří Čapkových, ale jistě by měli problémy poznat je v tomto opusu. Smutné je se dívat na umělecký úpadek osobnosti českého filmu. 20%

Chvilky (2018)

Moje výhrady k autorským filmů se potvrzují. Ke vší úctě k režisérce - pokud nemá nažito, nemůže napsat silný scénář. Film ztrácí dech chvíli po začátku. Hluboká sonda do duše vysokoškolačky se nepovedla Film nemá vizi, myšlenku. Mozaika scén bez tmelící myšlenky. J. Boková je jediné plus filmu, roste každým filmem. Role v Herci potvrzují talent. Ale ani silná herecká osobnost slabotu scénáře nenahradí. Doufám , že další film - Slovo napraví B. Parkánové renomé. 2*

Kursk (2018)

Trochu zklamání. Vinterberg se utápí ve stereotypech. Je to předvídatelné, trochu nuda. Postavy nemají hloubku. Nam mnogo- co je 20 morjaků a naša strana bolšaja, u nas ne nádo ždať pomošč u inostancev. Morjaky geroji - pajut do konca morjackuju piesnju. Padouchové - velení, politbiro … Ale jsou čestné výjimky. Náznaky lidskosti jsou však potlačeny v zárodku. Hvězdu za kameru. Thomasi - příště lépe!...