Vše bude v pořádku (2015)

Obsahuje SPOILERY. Dlho po zhliadnutí som o tomto filme premýšľal. Na jednej strane sa mi veľmi páčil, no zároveň na druhej mi tam pár vecí nesadlo, ako keby to bolo nedotiahnuté dokonca, hlavne myšlienka. James Franco docela ušiel. Rola mu sadla, ale nerozumiem prečo ich postavy s Charlote Gainsbourg neskončili spolu. To bol hlavný dôvod prečo som tak nad tým dlho po zhliadnutí premýšľal. Ak to bolo cieľom tvorcu, má moje uznanie, no nemyslím si že mu o toto šlo. Potom čo spolu zažili to smerovalo k tomu od začiatku celého filmu, paradoxne a bolo tam úplne cítiť ich duchovné prepojenie. Boli ako stvorení pre seba. On introvert flegmatik, ktorému vzťahy a asi aj láska až tak moc nehovorili a ona bola podľa všetkého úplne rovnaká. A ešte spôsob akým hovorili, obaja, flegmaticky. Bol by to paradox, no tak to malo byť. Spojovala ich tragédia, ktorá ich emočne zblížila. Ozaj nerozumiem, ešte teraz po pár mesiacoch pri písaní tohto komentáru sa nad tým zamýšľam. Bolo to jasné hneď od začiatku, len scenárista si to asi neuvedomil, keď to písal heh. PS.: Charlotte na zožratie.

Dlouhý víkend (2021)

Milujem nízkorozpočtové filmy s prvkami sci-fi žánru a keď sa k tomu ešte pridá trocha romantiky, je to paráda. A toto bol presne jeden z tých filmov. Strašne som si ho užil a mrzelo ma že už končí, ubehol mi veľmi rýchlo. A troška ma hnevalo že koniec nebol podľa mojich naivných romantických predstáv a tak ako by som si to prial, aj keď realistické konce mám radšej ako happy endy. Po zhliadnutí som ešte pár hodín premýšľal nad tým, čo mohol hlavný hrdina spraviť inak alebo lepšie, aby to skončilo podľa tých mojich spomínaných predstáv. Ale tým pádom by to nedospelo k záverečnej myšlienke. Veľmi príjemný film, super :))

Nezměrnost noci (2019)

Obsahuje spojlery !!! Prvých 15 min. s magnetofónom ma to neskutočne nudilo, bol som presvedčený o tom, že to vypnem (čo sa často nestáva). Ďalších 30 min. po telefonáte pána neznámeho ma to vtiahlo do deja. Po ďalších 15 min. som mal husiu kozu pri tom ako stará pani rozprávala svoju teóriu (čo sa tiež často nestáva). A vo finále som bol v kŕči pri jazde v aute s dvoma cudzincami a na konci pozeral spokojný s úsmevom a otvorenou pusou. Atmosféra graduje od prvej minutý do poslednej, nenechajte sa zmiasť začiatkom.

Armáda mrtvých (2021)

Problém Zacka Snydera je, že ľudia vždy čakajú úplne niečo iné ako dostanú – OPRAVA, vlastne to nie je jeho problém, ale problém ľudí. Ja som presne vedel čo mám čakať a to som aj dostal. Áno, má to svoje muchy, ale viem že také aké to je to Snyder chcel aj mať, rešpektujem to, prijal som to a páčil sa mi to, A VEĽMI. Po tých rokoch čo sa vyhýbal režisérskemu kreslu sa to u neho nazbieralo a dal do toho filmu všetko čo ho za tú dlhú dobu napadlo a také to aj je - sem tam dramatické, sme tam vtipné, sem tam crazy, sem tam dokonca mysteri, hororové alebo bizarné.  Zlepenec všetkých myšlienok a na prekvapenie, nie je v tom chaos, ale je to komplexné, teda aspoň pre mňa. Ja som si to totálne užil. PS.: Vážne zvláštne, no nemám vedomosť v posledných rokoch o režisérovi, pri ktorom by sa ľudia tak rozdeľovali na dva tábory. Buď ľudia čo sú jeho fanúšikovia a milujú jeho prácu, alebo čo ho neznášajú a len kritizujú, bez rozdielu na to aký dobrý jeho film je. Jednoducho treba buď prijať jeho „rukopis“ alebo ho nesledovať. PS2.: Ak niekto neuzná že jeho JL je lepšia ako ten predošlý hnoj, určite je zaujatý voči nemu. Na prvé JL som išiel bez toho aby som čokoľvek o filme čítal (chcel som sa nehať prekvapiť) a keď to spustili na plátno, som myslel že pustili paródiu. Neveril som tomu a nerozumel, až kým som neprišiel domov a neprečítal si detaily. Od začiatku som vedel že to nie je jeho práca. A tak aj bolo. MoS a BvS som si totižto zamiloval a videl niekoľko krát, JL bolo úplne iné a cítil som to. PS3.: Ja jeho dramatické spomalené scény žeriem. PS4.: Batista je úžasná osobnosť... mám ho vo filmoch rád. PS5.: Áno, aj ja by som si rád po rokoch pozrel poriadny zombie survival, no tento krát som ho neočakával, takže som nebol sklamaný, snáď niekedy v blízkej budúcnosti... či už od Snydera, alebo niekhoho iného.

Na nože (2019)

Úžasný kino zážitok. Ani neviem čo by som k tomu viac, nič, len to celé vychváliť. Veľmi jednoducho napísané - úžasný scenár, úžasná réžia, skvelí herci, Johnson je génius. Troška som sa bál po prvých minútach čo Evans, či chcem či nechcem, budem ho mať zafixovaného jak Steva Rogersa už asi na stálo, ale spoko. A neviem prečo, ale miesto Any de Armas som si sem tam predstavil Florence Pugh, jak by to asi zahrala. Strašne by sa mi tam hodila. Každopádne, ani si nepamätám kedy naposledy som sa v kine takto dobre bavil. Každú sekundu som sa tesil na ďalší vývoj, usmieval sa jak slniečko na hnoji, žral každú hlášku a scénu, a tešil sa z každého posunu v dejovej línii. Jeden z naj kino zážitkov v živote, jednoznačne. Som úplne nadšený.

Tři vteřiny (2019)

Hmmm, škoda toho konca. Jak keby si na posledných pár minút režisér nasadil ružové bríle, alebo zistil ze sa nezmestí do stopáže, tak to aspoň nejak dotiahnuť. Od toho výbuchu celé zle. Nedotiahnuté a nereálne, miestami až naivné...

matka! (2017)

Pre ľudí čo nečítali bibliu a kresťanská viera im nič nehovorí, asi nepochopiteľný snímok.... Pre tých čo čítali atď... fantázia. Film ktorý Vám zamestná hlavu na niekoľko dní, ešte aj po zhliadnutí. Toľko symboliky a tak zrežírovaný film ...kde sa dej, jednotlivé scény a myšlienka práve odohrávajúcej sa chvíle mení tak neskutočným spôsobom, som ešte nevidel. Úplný "masterpiece".

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Obsahuje spoilery !!! Rok 2019 je vážne divný a kopu vecí je na hovno. What the fuck is going on.... J.J.Abrams to zakončenie trilógie proste nedal, aj keď len ťažko uveriť. Kto vie čo - alebo kto, je na vine. No škoda, mohlo to byť dokonalé. Hrôzostrašne rýchle tempo a kopu scén mi prišlo zbytočných, alebo úplne nezaujímavých. Jediné čo ma bavilo, boli Kylo s Rey aj keď, už aj to bolo trocha pritiahnuté za vlasy. Nemôžem si pomôcť, ale pripomenulo mi to marvelovky. A som jediný komu sa zdá byť ten koniec totálne skopírovaný z endgame ? Ten príchod odboja na poslednú chvíľu, záverečný súboj Rey s Emporor Palpatine a ich "i am... and i am...“ - už chýbalo len aby Rey luskla prstom... No a smrť hrdinu, ktorý sa obetuje - Kylo. Keby to bola Rey, tak by to bola ozaj úplná kópia. A celý čas som čakal že aj tak bude... že Rey zomrie a Kylo sa na konci pridá k odboju. So záverečnou scénkou, ako príde k ostatným a všetci ho uznajú s pochopením a so slzami v očiach... No nič, 4 hviezdičky očami malého chlapca ktorý sa dva roky na niečo tešil a konečne to dostal (aj keď to nebolo to, čo si prial). Na konci až moc vela " good feeling" scén, až mi to prišlo parodické PS. Kyloooo !!! to bol výkrik do tmy ktorý pomalí utícha... :(

Liga spravedlnosti (2017)

Páčilo sa mi prvých pár spomienkových minút na supermana... potom už nič. Po tom, aké bolo Man of steel a BvS bolo toto pre mňa asi najväčšie sklamanie roka. Digitálne efekty hrozné. Úplne prvoplánové scény bez štipky fantázie, polka z nich tam nemusela byť a to bol ten film vlastne ešte krátky. Žiadna originalita. Maximálne nevyužitý potenciál postáv. Bojové scény jedným slovom zlé. Cyborg ani neviem ci vôbec bojoval. Batman tiež niekde zalezený, sem tam niekoho kopol alebo vyhodil do luftu. Steppenwolf o ničom. Plus milión ďalších vecí. A Henryho fúzy... o tom som netušil, no keď začala prvá scéna v kine, tak som vážne čumel. Myslel som si že ho dorobili digitálne celého, bo vyzeral jak z plastelíny. Až potom som si prečítal o tom. Celé zle... Toto nie je SNYDER ! (21.5.2020) Tak nakoniec, Snyder director's cut 2021, juj, teším sa... veľmi. Nech to má aj 4 hodiny, kľudne :D

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

TEAM KYLO !!! Dlho som premýšľal či dať 4 alebo 5 hviezdičiek. Tie "jokes" a "funny scenes" mi začínajú vážne vadiť v tých filmoch. Stačí mi že každá marvelovka je tým preplnená. Ak by bola taká scéna jedna, dve... alebo tri, OK. Tu ale toho bolo na mňa už fakt veľa ....no ale čo už. Preniesol som sa cez to a odstupom času dávam 5. Ak by som hodnotil hned po zhliadnutí, dal by som kvôli tomu 4. Troška novodobo poňaté, ale aj tak veľmi - veľmi dobre natočené. Spoločné scény s Rey a Kylom boli úžasné.... všetky.

Časové pásmo bylo změněno