Jak přicházejí sny (1998)

Pomo, souhlasím s Tebou. Na tento film je zapotřebí mít náladu. Já jej shlédl podruhé po delší době na uctění památky nedávno zesnulého herce Robina Williamse. Komu by se však nelíbilo botanické a barevné prostředí ve filmu Alenka v říši divů, špetka Avataru a nápaditá romance a láska až za hranice života z Města andělů, ten by se nejspíš díval zbytečně. Navíc nehledejte přímý smysl, je zapotřebí se zamyslet. Ne nadarmo se říká, že vše je takové, jak to chceme vidět. Zde scénárista Ronald Bass nádherně vystihl právě ten skrytý smysl knižní předlohy Ronalda Mathesona. Pokud Vás zajímá astrální cestování a zároveň otázka co je to vlastně ten Ráj, o kterém se tolik mluví a co je peklo, možná zde najdete inspiraci. Určitě ne odpověď - na tu si každý z nás, někdo méně a někdo více, musí ještě počkat a snažit se zde malovat svět takový, aby byl hezký i pro ostatní. A kdo ví, možná se denně potkáváme se svými zesnulými blízkými, kteří se do života znovu vrátili. Napodruhé na mě film zapůsobil zcela jinak, než při prvním shlédnutí. A tak, alespoň ode mě, čtyři a půl hvězdičky.