Velká ryba (2003)

Tim Burton sice udělal pár chyb ve střihu, ale díky zajímavému ději jsem se o nich dozvěděl až podle komentářů. Dojemný a hluboký film, který není přeplácán speciálními efekty, dá divákovi možnost zamyslet se nad vlastním postojem k životu. Jsem přesvědčen, že každý tento snímek pochopí trochu jinak - po svém. A právě to je na tomto andersenovském zpracování nádherné. Je to taková realističtější Alenka v Říši divů, kterou jsem si vychutnal od začátku až do konce.

Bez kalhot XXL (2015)

Jednu hvězdičku jen proto, že jsem kdysi úzce spolupracoval se striptérama a striptérkama. Uváděl jsem v pražském Goldfingers a dělal hudbu a choreografii na zakázku. Ale zpátky k filmu. Na sebe si vydělal, takže obchod to byl úspěšný. Jinak než obchod to ani nemá smysl nazvat, protože děj tu opravdu chybí a nebýt určitých míst, kde jsem ocenil skvělou choreografii a show - nikoliv ale strhující a překvapivou (na Floridě dělaj holky u tyče jiné divy) - bral bych to jako naprostý odpad, kde se Andie Macdowell dokonale ponížila na úroveň totálně vyprahlé herecké socky. Možná doporučuji shlédnout tento výtvor striptérům pro inspiraci, jinak je to ztráta času. Osobně se přiznávám, že jsem asi 1/4 musel přeskočit - třeba to bylo právě to závratně strhující, co by u mého hodnocení hodilo o jednu hvězdu navíc. Na takováto "díla" ale opravdu čas nemám. Nicméně jsem na jednu stranu rád, že jsem ten čas obětoval, protože jsem si díky tomu paskvilu mohl přečíst snad nejlepší recenzi, co jsem v životě četl. Tak dokonale gramaticky na úrovni vyjádřený smysl filmu tak, jak to dokázal uživatel "verbal", mi nakonec na tváři narýsoval, po pronuděném téměř dvouhodinovém čumění do bedny, upřímný a veselý úsměv. A za to děkuji ;)

Mutant 2 (1998) odpad!

Ukázka nepodařeného pokusu navázat na průměrnost Mutanta 1. Z konce "jedničky" bych očekával alespoň nějakou návaznost na krysu. Bohužel scenárista Chris Brancato téměř nenavázal na Dennise Feldmana a společně opět s novým režisérem, který si neohlídal ani tak markantně viditelnou chybu střihu (Eva vyskakuje ze skleněného vězení v bílých kalhotkách, je několikrát prostřílena, ale na místo páření již doráží bez kalhotek - možná svlékání v autě prostě uniklo kameře), vytváří děj bez myšlenky. DNA cizí rasy se udrží léta Páně na pusté rudé planetě, aktivuje se ze zrnka suchého "písku", ale na Zemi je vše bravurně vyřešeno. Paskvil od začátku do konce. Zřídka dávám hodnocení ODPAD! ale tento snímek si to právem zaslouží.

Mutant (1995)

Celkové hodnocení 3+. Zpočátku zatáhne děj i zaujme nepřeefektované zpracování. To se rozhodně nedá říct o 3/4 filmu, která je opět jakousi parodií na Sci-Fi osmdesátých let, jak již bylo několikrát zmíněno - Vetřelec byl zřejmě inspirací. Na 4 hvězdičky film u mě dosahuje pouze díky Natashe Hendstridge. Určitě je to snímek, u kterého se divák nenudí.

Most (2003)

V reálné situaci bych zareagoval zcela opačně. Nejdřív zachránit syna a při troše štěstí zastavit vlak, nebo se vrátit - na to ale čas nebyl. A klidně si myslete, že jsem hnusnej egoista. Snímek nevyniká kvalitní režií, ani kamerou a hereckými výkony. 5 hvězd kvůli ději. Já mám jasno a neváhal bych u páky ani zlomek sekundy !

Mezi námi zvířaty (2006)

Asi budu opakovat komentáře téměř všech ostatních, ale možná by bylo bývalo lepší tam těm bejkům a volům nemalovat nic a nedělat voly z našich dětí. Po vysvětlení, proč má kráva vemena a následné návštěvě kravína jsem byl trochu nepozorný a moje ratolest se trochu zdržela. To se projevilo neuvěřitelně vzteklým bučením ustájeného (naštěstí kvalitně a pevně) býka, který byl popotaháván za vejce s vysvětlením dcery: "Chtěa jsem si podojit kravičku...". Asi jsem už dost retro a tak nedám na Jen počkej zajíci dopustit a tento styl animace se mi nelíbí. Ale svůj účel to plní a děti se baví. I já se občas zasměju - nejvíce jsem se ale zasmál v tom kravíně. U mě 85%.

Svěrací kazajka (2005)

Vybral jsem si tento snímek na základě toho, že se zajímám o astrální cestování. Možná se mi to i jednou podařilo. Role jsou výborně zahrané a celkový dojem z filmu je potěšující. Dokonce ani záběry nejsou zbytečně přeplácány speciálními superefekty a tak, alespoň mně, Svěrací kazajka příjemně uvolnila...

Na Hromnice o den více (1993)

Bezpochyb jedna z mých nejoblíbenějších komedií z dob, kdy komedie ještě měly vtip a smysl. Kdybych se tak já mohl probudit zase o den dřív - bylo by mi opět POUZE 39 let ;)

1984 (1984)

Neuměl bych vyjádřit své pocity lépe, než "kleopatra". Čtu nové zprávy, píši komentáře a přitom se bojím, že skutečně dospíváme do fáze, kdy dva plus dva je někdy pět a někdy tři. Tolik, kolik chce "Velký bratr". Film je značně depresivní především svou nadčasovostí. Natočen v roce 1984 a vystihuje součastné dění. Děsí mě lidská otupělost a tvárnost. Musí být ale možnost, jak je dostat zboku...

Obecná škola (1991)

Celá poválečná škola fantasticky vystihuje kontrast vnímání reality ze strany dítěte a na druhé straně dospělého člověka a zároveň střet a souznění těchto dvou diametrálně odlišných rovin. Svěrákovic humor s dokonalou satirou mě vždy upoutá. Těžko říct, který film z jejich kuchyně se mi líbil nejvíce. Nyní si jdu oprášit DVD a znovu nabrat inspiraci. Dostal se mi jeden nezbeda na doučování... ;) Druhá světová válka skončila a po 70 letech je to, Bohužel, zase na ostří nože. Věřím ještě stále v lidskost a moudrost a především v to, že k žádné další takové katastrofě již nedojde.