Hypnotik (2023)

Dobrý béčko. Já se bavil. Škoda, že to netočil Nolan ve formě. Ale i tak 7/10 Hlavně to mělo 90 minut, haleluja!

Citadel (2023) (seriál)

Ten poslední díl mne sral i jako kulisa k práci.  Škoda že to přestalo být vtipně špatné a začalo to být trapně špatné...

Medellín (2023)

Už jenom ten název musí fandové Entourage milovat.   V podstatě je to dvojka Pařby v Pattayi, kde skládali tvůrci komediální poctu bojovým filmům. Francouzům akční komedie poslední dobou žeru a Franck Gastambide má podobně našlápnuto jako partička okolo Philipa Lacheau. Sranda je, že si budoval jméno na napodobování Vína Diesela a teď je ve všem lepší. Hlavně tu tvoří super dvojku s charismatickým Ramzy Bediou, to je ten hlavní policista ze Ztracené kulky.  Zaporáka si to půjčilo z Breaking Bad a celkově to Hollywoodu přepáleně ukazuje, jak má vypadat akční komedie. Docela mne překvapil závěr a v podstatě zbytečně levné cameo. Ale chápu, že jsou tvůrci fandové, já jsem taky. :) 7/10

Znovu se zamilovat (2023)

Chopra Jonas se snaží, ale pořád ji to v Hollywoodu prostě nejde. Po Citadele další pruser. Ve zkratce je to ve všem horší než německý originál s Herfurth. Docela bolí obsazení herečky s obličejem pornohvězdy po milionu plastik do role domácí litující se puťky. Myslím, že to mělo opravdu katastrofální scénář, který spoléhal až příliš na schopnosti a improvizaci hlavního dua, na což ani jeden neměl. Heughana je taky škoda, v seriálové Cizince mu to šlo, ale ve filmu jedná role horší než druhá.  Pochválil bych jedinou věc, Celine Dion. Její presence a zasažení do filmu bylo opravdu vtipné a užívala si to. Pobavilo i cameo manžela hlavní herecky. 5/10

FUBAR (2023) (seriál)

Dal jsem 18 minut. Velmi bolestné. Je mi Arnieho líto v takovém projektu a ne že by si za to nemohl sám, dost už mu projevem ujel vlak.

To Catch a Killer (2023)

Rozhodně to není nic geniálního a je průser, že to v té žánrově mizerii působí jako zjevení kvality. Společenskou kritiku jsem tam moc nepostrehnul, tak mi nestačila ani vadit. Mendelsohn s Woodley oba super. Zaporaka znepokojivý.7/10

Čistě platonicky - Pilotní díl (2023) (epizoda)

Mám rád Rogena i Rose Byrne, ale tohle vypínám. Applu se to moc nepovedlo. Žádný geniální romcom se nekoná. Jen hodně ukecaný sitcom....a hodně nudný...

Velký George Foreman (2023)

V USA jsou nesmírně populární filmy o boxu a filmy o víře. Tady to spojili do jednoho. Foreman má natolik fascinující život a kariéru, že působí až kýčovitě a vymyšlene. Bohužel se to tvůrcům nepodařilo úplně prodat a nějak umělecky zakrýt evidentně televizní budget, protože to vypadá opravdu levně, včetně hlavního herce, který se na dobráckého obra moc nehodí... Jestli se někdo díval na Tysona od Hulu, tak je to přesně ta úroveň, bohužel. Foreman si zasloužil film s péčí třetího Creeda a já věřím, že by to tvůrcům i divákům vrátil. Tohle bylo jako nízkorozpočtově zadaptovana Wikipedie s obligátně excelentním Whitakerem ve vedlejší roli. 5/10

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Těžko říct, jak to zestárne. Z kina jsem odcházel dojatý a nadšený. Ale... mám pocit že dostat to hned po jedničce v nějakém silném ročníku, tak nám to nestačí. Teď to v té komiksové bídě právem kraluje. I když to někomu nesedne, což naprosto chápu a respektuju, tak je Gunn jinde než tvůrci komiksovych filmu posledních minimálně 2 let. A já jsem docela rád, že to končí, některých postav už bylo moc. V DC se teď můžou placat po zádech i z úspěchu konkurence. Musím se zastavit u zaporaka, který byl po dlouhé době výborný, znepokojivý a excelentně zahraný. Musím zopakovat svůj nápad z něj udělat menším retconem Kanga a vyresit tak velmi elegantně odchod Majorse. Byl by to bezpochyby nejlepší Kangův výskyt v MCU. Budu tu opakovat ostatní, ale Rocketova linka jedna z nejlepších co u Marvelu vůbec byla. Bavila mne i Grootova katarze. 8/10 možná víc možná míň, uvidíme...

Teče tudy řeka (1992)

Krásný malý poetický film s excelentním mladým Pittem a Craigem Schefferem, který hraje jako budoucí velká hvězda, ze které nebylo vůbec nic.  Naprosto chápu, že film někomu nesedne. Objektivně se tu stane jen pár momentů, ale o jejich nezapomenutelnou právě film je. Myslím, že před pár lety bych to hrozně vyhejtil. 8/10