Jurský svět (2015)

Poctivý to letní biják a vzhledem k prvním trailerům i dost překvápko. A jeden z nejzábavnějších návratů klasik. Mad Max k tomuhle nasadil tempo, mohlo by to chvilku po těch Predátorech a Total Recallech vydržet... Pravda úvod to mělo trochu slabší a pomalejší, ale pak se to solidně rozjelo a závěr jsem si vyloženě lahůdkově užil. Na kvality prvního Jurského Parku to asi nemá, ale první i druhé pokračování to myslím kvalitativně překračuje, byť to podle mne nejsou tak špatné filmy, jak se říká... Co je naprosto boží je soundtrack, takhle přesně si představuju ideální soundtrack remaku nebo návratu ke kultovnímu filmu se stejně kultovní hudbou. Tady Giacchino skládá Williamsovi ukázkovou poctu s často vtipným využitím slavných motivů a přitom je dostatečně inovativní a epický ve vlastních kramflecích. Další věc, co vyšla na jedničku je casting. Chris Pratt parádní, to bude za chvíli nejvýdělečnější herec a zaslouženě, strašně mne baví, ne nová, ale zábavnější a mladší verze Harrisona Forda. Překvapivě tu byl vážnější a hláškoval tak 2% ze Strážců Galaxie, ale o to byl snad lepší, tu popcornovou akci zvládal parádně! I BDH parádní, od Vinnieho Donofria čekal někdo špatný výkon, byl špičkový. Irfan Khan super, vyloženě mne u něj mrzelo tak málo prostoru, to stejné u Omara Sye, pak v menších roličkách Morgana ze seriálového Merlina, Jake Johnson, B.D. Wong (Kim Jong Un). S dětma jsem měl možná menší problém, než v jedničce, nevadily, naopak. Trevorrow to ustál hodně hodně se ctí. Ten si teď bude moct vybírat nejprestižnější projekty. Kdo by to byl řekl, že z těch malých režisérů, co dostanou velkou šanci, z toho vyjde nejlíp pomalu on. Jo myslím, že to zrežíroval daleko líp, než Blokamp Cahppieho a Elysium, tomu by se to rozsypalo jako domeček z karet, byť věřím že by nadesignoval hezčí park, který mi dvakrát designově (ne trikově) neseděl, ale v tomhle byla jednička fenomenální a díky za ty 2 pomrknutí! Mělo to trochu slabší scénář, resp. hodně kompromisní. Hodně tomu vyčítám pár hluchých míst, pomalejší začátek a některý jenom nakousnutý linky. Bál jsem se efektů, zbytečně, jasně je tam pár moc digi záběrů, ale většina jich byla v traileru, takže je jich zhruba tak 5% oproti libovolnému Hobbitu, naopak si myslím, že se dost vyřádili i na praktických efektech a i když asi ne ještěrky, tak ohrady a příroda často vypadají hodně opravdově, neměli to trikaři lehké, ale poprali se s tím statečně, není to nic avatarovského, ale špatného taky ne. Zábavných scén jak nas... hlavně závěru [spoiler]Ty brďo, když se pustil Pratt s raptorama do hlavního ještěrčího záporáka, TO BYLO TAK BOŽÍ, musel jsem se držet, abych nezačal tleskat a když se za zvuku Williamsovi hudby objevil T-REX, tak jsem učůraval štěstím. *:+* A vůbec ten "twist" s raptoří DNA mi v rámci výplachového blockbusteru přišel docela cool. [/spoiler] Snad to dá miliardu, moc bych to tomu přál, ten film si to zaslouží všemi šesti. Jó kdyby takhle vypadalo víc blockbusterů za rok, to by byla paráda, tasková Godzilla nebo pokračování Transformers v téhle kvalitě a zábavnosti, to bych si dal líbit.... Moc spokojených 8/10 a jděte na to!

Ladíme 2 (2015)

V podstatě stejná analogie jako s první řadou Glee (a tímhle jedničkou), obojí jsem měl moc rád a druhou řadu jsem zabalil po pár dílech, protože mi bylo neskutečně trapně a už jsem si ani nepamatoval, co se mi líbilo u jedničky. Tohle jsem vydržel asi půl hodiny, strašná trapnost a zoufalost. 2/10

Kimssi pyoryugi (2009)

Já jsem z toho hrozně nadšenej! Koukal jsem na to s minimem informací a vám doporučuju totéž. Nečekaně silnéve všech žánrech, ze kterých je to slepené a přitom nečekaně zábavné. Vždycky, když si řeknete: "Ale takhle by to přece nemohlo..." tak si to s vaší výtkou vtipně vytře zadnici. Jak to má u kvalitní "asie" být smál jsem se u toho, byl jsem dojatý a poměrně dost momentů se mnou pohlo. Film jako řemen. Jae-Young Jung bude pravděpodobně můj oblíbený herec, nikdy jsem se na něj podle obličeje a už vůbec ne jména nezaměřoval a když koukám na jeho filmografii, mám tam u něj poměrně dost skvěle hodnocených filmů. 9/10

Kung Fury (2015)

To měl být předfilm před Mad Maxem, fakt pecka 10/10

Bareuge salja (2007)

Asi mne to nechtlo tolik za srdíčko, jak bych si přál. U asijských filmů jsem zvyklý na vcelku průměrné náměty, které to tahají neotřelým zpracováním. Tohle je trochu opak, námět super, ale zpracování ne tolik super. Zrovna tu bych si dokázal představit o fous komplexnější remake. :) Ale pořád to bylo hodně fajn a příjemně jsme se bavil. 7/10

Věčně mladá (2015)

Obří zklamání. *:o* Tuhle tematiku mám opravdu rád, můžu i romantiku, tak jsem se dost těšil. Tohle opravdu není Man from Earth pro ženy. To není ani Benjamin Button pro ženy, ani Pan Nikdo pro ženy. Tohle je nic moc pilot seriálu pro ženy. Romantika nefunkční, poetika nefunknčí, emoce nefunkční, Blake Lively funkční. Hlavně se tam toho stane tak málo, že by to vydalo na 10 minutový kraťas. Vážně jsem čekal, že tohle herecky srazí ona, paradoxně to jediná držela nad vodou, ale pořád platí, že bych jí radši viděl ve filmu s názvem Age of analine. 4/10

Vpád do Ameriky (1998) (seriál)

Boží to bylo, strašně jsem to měl rád. Produkoval to Spielberg a někdo od Star Treku Kdysi jsem četl, že to snad vzniklo z nějakého scénáře pro hraný film. 8/10

Stále spolu (2014)

Já to taky viděl. Bohužel si tvůrci vybrali na zfilmování takhle šílené a falešné téma. Ten dokument je IMHO filmařsky natočenej obstojně v rámci dokumentů, daleko lépe než Váňové, Věry, Zikmundi, Trabanti, Šmejdi apod. kde to zase monstr tahají zase tématem. Nemám nic proti alternativcům a vždycky mi byla sympatická postava poustevníka ve Slavnostech sněženek. Ale tohle je vyloženě vylhaný tím jak kolem kontroverzních témat autoři tancují jakoby nic a jsou připosraný z jakýkoliv konfrontace. Netuším, nakolik jim to musel pan Petr schvalovat, ale mám pocit že dost. Přijde mi, že do toho tvůrci šli s tím, že je ta rodina opravdu strašně nezávislá, tatínek je cool hipísák, pak přišli na to, že je to vlastně trošku sociopatickej diktátor, rodina nezávislá není ani omylem. Tak nevěděli, co si s tím počít. Původně to měla být snad jejich oslava, vyšlo z toho něco kdy si štáb sám neví, co má myslet. Sám se přes přes svou práci resp. práci a platbu milionu účtů považuju za docela nezávislého člověka. Proč? Protože když se rozhodnu dneska na všechno vykašlat, vybrat si peníze, všechno prodat tak mám prostředky na to dělat si co chci hodně hodně dlouho, stylem Christophera McCandlesse někde ve srubu na Aljašce možná do konce života, to je nezávislost! Co není nezávislost: Tahle rodinka mi přišla docela zajímavá do chvíle, než jsem se dozvěděl, že ten jejich romantický život bez výdobytků moderní civilizace a závazků v souladu s přírodou a kočováním po světě je financovaný výhradně ze soiálních dávek, což ten dokument pomalu zamlčuje, resp kolem toho srandovně tancuje. Sorry, ale na tom nasekat si 9 dětí a nechat si je ve jménu alternativního stylu života vyživovat státem mi fakt nepřijde nic k natáčení dokumentů. Ale asi je to moderní a hrozně smutný. Ne vážně, tohle mi fakt drásá žíly, že je tohle schopný brát jako něco víc, nedej bože nezávislého. Ty lidi jsou chudáci závislejší víc než a kdokoliv z nás pravděpodobně. Dost by mne zajímalo nebo vlastně radši ne, s kým že je vlastně dcera těhotná, měl bych jeden tip, fuj. Doporučil bych to lidem, co se chtějí nasr... U mne to tak fungovalo dokonale. 2/10

Návštěvníci (1983) (seriál)

Na české poměry nevídaný seriál. Dobově by obstál s libovolnou světovou TV konkurencí. 10/10

Zabijáci (2014)

Neznám předlohu, ale tipnul bych si, že u druhého připadu byla daleko slabší, než u Ženy v kleci. Zoufale mne nezajímal osud postav a mimo Assada s Carlem mi byl každý opravdu volný, což je u vyšetřování spletitého (zdánlivě) případu docela problém. Ty knížky opravdu neznám a je možné, že tvůrci hodně vyškrtával, ale osobně si nemyslím, že by předloha byla tak super, jako u jiných seveřanů. Ale natočeno je to o to ještě možná lépe, jak Žena v kleci a dost možná i závěrečný díl Millenia. Špičková kamera, nádherná hudba! Skládal ji Uno Helmersson, který pracoval i na prvním dílu a Broenu, kde jsem si toho tolik nevšiml, ale evidentně umí. Ale hlavně ta atmosféra, ta atmosféra to neskutečně tahá. Tohle mimo seveřany umí kdo? True Detectvie a s přivřením obou očí možná Killing a to je ještě remake seveřanů. :-D Koukám, že letos půjde do kin ještě Flakenpost, který triviou zní náramně, těším se moc! 7/10