Američan (2010)

Je naprosto jasné, co chtěl Anton Corbijn natočit a ještě jasnější jak selhal. Občas z pomalých scén vykoukne paranoindí atfosféra a dostaví se pocit, že sledujete film o pár desítek let starší...skoro klasický. Jenže ten zbytek je marná snaha a nechci ani pomyslet, jak by to vypadalo, kdyby v tom nehrál Clooney.

Duel Frost/Nixon (2008)

Skvělý příběh. Ještě lepší herci. Téměř dokonalost, až na to, že Frost se v samotné "hlavní bitvě" moc neangažuje a když už ano, tak mu Nixon podlehne až moc naivně. Ale jestli to tak bylo i ve skutečnosti, jen těžko to pak filmu lze vyčítat.

Osudový dotek (2004)

Nejsem hnidopich a logické kiksy ve filmech většinou přecházím. Jenže když se vyskytnou ve filmu, který je na logice postavený a ještě vás kopnou takovou silou, tak ten film jako celek prostě fungovat nemůže. Je to jako kdyby uprostřed depresivního dramatu hlavní hrdinové vybalili funky muzikální výstup.

Machete (2010)

Vcelku povedené béčko, které možná až moc zbytečně nahlas křičí: "Chci bejt ubercool a chci bejt uberkult."

Sociální síť (2010)

Opus o lidské ješitnosti a Facebooku jakožto jejím vedlejším produktu. Fincher opět dokázal nemožné. Scénář, který se dá shrnout větou "Několik postav se postupně hašteří na různých místech v několika časových liniích" totiž proměnil v dynamickou podívanou, ve které vám každá postava určitým způsobem přiroste k srdci a ne vždy si budete jistí, komu vlastně fandit. Po přičtení skvělé hudby, střihu a vůbec všeho, za co se Oscar uděluje, zbývá jedno jediné velké mínus. Trvá to JEN dvě hodiny.

Město (2010)

Ben Affleck opět pozvrzuje, že přesně ví, na čem v současnosti kinematografie skomírá. Příběh je tu možná o něco fádnější než v Gone Baby Gone, ale pan režisér opět tlačí na pilu tam, kde je to potřeba nejvíc - na postavy, na dialogy a na realističnost.

Zakázaná zóna (2010)

District 9 dostal na konci pocit, že dluží divákům spoustu zběsilé akce a musí ten dluh chtě nechtě splatit. Monsters se naštěstí nesnaží zavděčit za každou cenu všem a zůstane (pro mě naštěstí) u neklidně poklidné atmosféry až do konce. Jen škoda, že ústřední dvojice je nezajímavá a okolní dění se jí jakoby vůbec netýká. Kdyby mě tou zakázanou zónou provedli Wall-E s Forrestem Gumpem, ani bych nepoznal rozdíl.

Predátoři (2010)

Rozjezd to má až moc slibný...ta džungle, ta hudba, ta bezbolestná. Ale příliš rychle to nabírá odér fekálií (neboli kabát třetího tisíciletí) a napětí tak střídá akce, akce a akce a potom ještě zběsilejší akce...o dějových superzvratech nemluvě. Nimród sice studoval původního Predátora (budiž je mu země lehká a Hollywood už ho jednou provždy přestane znásilňovat) poctivě, ale jeho podstata mu naprosto unikla. Ve výsledku to dotáhl jen někam těsně nad AvP. A to asi jen pro to, že Aliena nechal na pokoji.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Výborná a zábavná záležitost, která sice není kdovíjak objevná, ale jistou míru originality jí upřít nelze. Navíc nepostrádá humor na úrovni. Cruise jako vždy vynikající (škarohlídi, trhněte si). Prostě nadstandad. Víc podobných, prosím!

Návrat do Cold Mountain (2003)

Čistá, chirurgicky provedená práce s jasným tahem na Oscary. V dobrém i špatném slova smyslu.