• Krátkometrážní

Příliš vzdálený most (1977)

Velice působivý válečný film. Celým filmem se táhne šíleně bojová atmosféra, i když na začátku to zase tak poznat nejde, ale na konci a uprostřed to bylo dosti drastické. Dále pak efekty, veškeré bombardování a střílení. Chválím rozhodně hudbu, tak byla hodně veselá, a to se k tomuhle hodí, IMHO. Také měl film vskutku hvězdné osazení, Conery, Hopkins, to všechno jsou vynikající herci. Je jedno jsem u filmu moc nepochopil, a to byl konec. Nevím, možná jsem četl nepozorně titulky, ale mělo to takový zvláštní konec. Rozhodně kvalitní film 87%

Železný kříž (1977)

Dosti hutný a šťavnatý válečný snímek a jeden z nejlepších válečných, co jsem kdy viděl. Tady je dokonalá, opakuji dokonalá bojová atmosféra, jako by to nebyly záběry pro film, ale doopravdy! V tomhle je chválím. Taky chválím obsazení hlavní role, tvrdě sebejistý a sebevědomý Coburn to zahrál opravdu úchvatně. Na začátku můžeme slyšet nádhernou písničku nějakého německého děvčete, celkem dojemné... Taky má film hodně zajímavý námět a je vidět, že ne všichni Němci byli svině... 92%

Sedmá rota za úplňku (1977)

No, další z povedených francouzských komedií. Tady je to tak dobře udělané, že i z takové hnusné a odporné války se dá udělat sranda, to je největší kouzlo tohodle filmu. Kvalitní herecké obsazení, hlavně Jean Lefebvre. Tady k tomu nemám žádné výhrady. 85%

Václav (2007)

Smích a zase smích, tak charakterizuji tenhle velice povedený český snímek. Ivan Trojan, znám ho spíše z vážnějších filmů, ne z komediálních. Tady dokázal, že umí zahrát i naprostého magora jako byl Václav, klasický vidlák. Samozřejmě, že i další herci hráli výtečně. Jiří Lábus je už klasika. Strašně směšná scéna byla, jak maloval :D, u toho jsem nemohl. Ale většina scén byla humorná, bez toho by to bylo oničem. Ale opravdu se jim to povedlo 90%

Nejdelší den (1962)

Ha, další snímek z války, který mě moc nadchnul. Vylodění v Normandii, nádherný námět na vznik filmu, je jich sice moc, ale tenhle se mimořádně povedl. Oceňuji zbraně, uniformy a hlavně efekty, ty hodně přidaly na dokonalosti filmu. Dále pak i hudba na začátku měla takový bojový rytmus. Většina filmu z války je dobrých, ale tenhle považuji za jeden z nejlepších. 90%

Přežili jsme Ardeny (2003)

Krása, nádhera, takhle definuji tenhle snímek, naprosto dokonalé... z filmu je vychází dobová bojová atmosféra, skvěle provedené dobové uniformy, zbraně, okolí... celý flml měl strašně napínavou atmosféru, tichou...90%

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Velice povedeně zfilmovaný Harry Potter s neuvěřitelnými efekty, ale tvůrci vynechali některá fakta z knihy ( famfrpál ) a to je škoda, jinak si mi hodně líbil. 90%

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Viděl jsem to poprvé a jevilo se mi to jako lepší český film, podíval jsem se podruhé a posoudil jsem, že to je výborný český film.

Schindlerův seznam (1993)

Tohle byl jeden z mých největších filmůvých zážitků. Vše bylo dokonalé: dobové převleky, efekty, točené na černobílý film... Je to velice dokonalý a krásný film a dávám mu 97%