• Krátkometrážní

První rána (1996)

Filmy s Jackie Chanom som mal vždy rád (narozdiel od filmov so Seagalom alebo Van Dammeom), First Strike je klasický Jackie Chanovský film. Ako najlepšiu scénu hodnotím bitku pod vodou, to bol naozaj úctyhodný výkon Jackieho. Tiež nepochopím, ako Jackie mohol súhlasiť s tým plávaním v ľadovom jazere a doteraz mám pred očami scénu, keď vyliezol z vody... Ten chlapík je proste úžasný.

Velké průšvihy Maxe Kyblíka (2001)

Nebudem tu rozoberať trápnosť a otrasné herecké výkony tejto snímky, to si môže každý domyslieť už z plagátu. Chcel by som sa ale vyjadriť k tomu, že tento film je natoľko stupídny, až mi pripadal ako film o desaťročných, ktorý vymysleli, napísali a zrežírovali iní desaťroční (možno po zhliadnutí nejakého filmu na štýl Prci, prci, prcičky). Ešte stále nepochopím, ako som bol schopný dopozerať to do konca, ale rád by som varoval každého, aby sa tomuto filmu vyhol.

Potomci lidí (2006)

Po prečítaní niekoľkých recenzií na CSFD a v niekoľkých časopisoch som čakal naozaj jeden z najlepších filmov roka a veľmi som sa naň tešil. Ale už počas premietania som si uvedomil, že až tak dokonalý film to rozhodne nie je. Je pravda, že réžia a najmä strih sú skvelé, ale predsa len mi film pripadal chvíľami nudný, sklamal som sa tiež vo krátkej účasti Julianne Moore (na film som sa tešil aj kvôli nej). Zopár scenáristických prešľapov sa síce vyskytlo, ale nemôžem posúdiť, či ide o chybu scenáristov, či o nedotiahnuté nápady knižnej predlohy, ktorú som nečítal. Tak pesimistickú, depresívnu a temnú víziu budúcnosti, aká bola vykreslená v tomto filme, som ešte nevidel (ani budúcnosť z filmu 12 Opíc mi nepripadala tak strašne), takže minimálne kvôli tomu musím film odporúčať absolútne každému. Opäť musím dodať, že réžia a strih sú takmer bezchybné, ale celkový dojem z filmu ma sklamal. Možno to bolo mojimi príliš vysokými očakávaniami, možno nie...

Znamení (2002)

Znamenia sú filmom so skvelou atmosférou a myslím si, že Shyamalan je výborným režisérom. Spielbergovu Vojnu svetov som videl skôr ako Znamenia, ale oproti nej sú Znamenia lepšie. Výkony Gibsona a Phoenixa sú na dobrej úrovni, jediná vec, ktorú by som Znameniam mohol vytknúť bolo ukázanie mimozemšťanov. Tým stratil film celkom veľkú časť svojej tajomnosti, vďaka ktorej sa mi tak páčil. Pred znameniami som tiež videl aj Scary Movie 3, takže scéna, keď Gibson prichádza k svojej umierajúcej manželke mi pripadala celkom zábavná, čo ma trošku sklamalo, lebo objektívny divák by ju možno hodnotil ako veľmi dojemnú, ale to je vlastne jedno. Celkovo dávam 4x*, toľko si Znamenia určite zaslúžia.

Skrytá identita (2006)

Pôvodnú Volavku nepoznám (chystám sa to čo najskôr napraviť), ale Na druhej strane ma dostalo. Celé 2 a pol hodiny ubehli ako voda, nudil som sa len zopár sekúnd a pocit po dopozeraní bol viac než uspokojivý. Čo musím vyzdvihnúť sú herecké výkony VŠETKÝCH hercov, tie sú naozaj bezchybné, skvelá je aj hudba a príbeh spolu s konečným rozuzlením je úplne najlepší (čo ma však na svedomí zrejme pôvodná Volavka). Tak krvavé a nečakané finále som už dávno nevidel a myslím, že na niečo tak úžasné ani nikdy nezabudnem. V celom filme sa vyskytla iba jediná scéna, ktorá sa mi zdala nadbytočná, trápna a gýčovitá, a to úplne záverečná scéna s potkanom. Pochopil som síce jej význam, ale pripadá mi to ako niečo, čo do takmer bezchybného filmu nepatrí. V celkovom hodnotení dávam 4x*, dal by som o jednu hviezdičku viac, lebo sa mi Na druhej strane naozaj veľmi páčilo, ale nejaký vnútorý pocit mi to proste nedovoľuje... Berte to ako 4,5x*. :)

Mickovy modré oči (1999)

Tento film ma príjemne prekvapil, čakal som niečo slabšie. Hoci môj celkový pocit je iba trošku nadpriemerný, aj tak som sa zabával viac ako som čakal. Zápletka bola originálna, ale jej výsledok je však ľahko predvídateľný. NIektoré scény ma pobavili, iné mi pripadali vtipne minimálne. Celkové hodnotenie 3,5x*.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Na prvú časť to síce nemá, ale aj tak je to jeden z najlepších popcornov súčasnosti. Je tu síce viditeľná snaha tvorcov zabaviť za každú cenu (často aj tých najmenších), ale na niektorých scénach som sa schuti zasmial aj ja. Bill Nighy je charizmatický záporák, ale Jack Sparrow by charizmou zatienil možno aj Jamesa Bonda :) Už len sa dozvedieť, ako to celé dopadne v trojke...

Dobrý ročník (2006)

Krásne poetický film, ktorý ma príjemne zahrial na duši. Vizuálne nádherné, obsahom je na tom podobne. Skvelý film na odpočinok, keď sa chcete optimisticky naladiť. Vždy keď si spomeniem na niektorú scénu z Dobrého ročníka, príjemne ma zahreje na duši, podobne, ako hrialo Maxa pri spomienkach na leto u strýka. Ridley Scott jednoducho vie, ako na to.

Ten kluk je postrach (1990)

Nemôžem nedať tomuto filmu 3x*, lebo hoci viem, že je dosť stupídny, ale predsa patri k tým filmom, ktoré si vždy pozriem rád aj desiaty raz. Infantilný humor, keď sa niečo rozbíja, niekto padá je v tomto filme použitý tiež a pripadá mi úplne trápny, ale Juniorove hlášky proste nemajú chybu. Ak by tento film nebol až tak podpriemerný, aký v skutočnosti je, dám mu aj viac hviezdičiek. Ale takto sa musí uspokojiť s tromi.

Tři králové (2001)

Nápad sa mi zdal celkom originálny, ale prevedenie sa mi už príliš nepáčilo. Je tu príliš veľa vtipov (každú minútu minimálne jeden), ktoré ale nie sú takmer nikdy vtipné. Nahlas som sa zasmial raz, ale na komédiu sa mi to zdá primálo. Navyše mi pripadalo posledných 20 minút vyslovene stupídnych a konečné rozuzlenie bolo, akoby ho vymyslelo 10-ročné dieťa. Dávam 2,5x*, ale ta pol hviezdička patri len a len tomu vtipu s černošským bodyguardom. :)