hunterDave

okres Příbram

homepage

<< předchozí 1 2
    • 16.1.2015  22:58

Skvělá černá komedie, která ukazuje jak krutý smysl pro humor život má :) jak snadno se může něco posrat a jak důležité je zachovat si chladnou hlavu, jinak se to posere ještě mnohonásobně víc. Nechápu, proč to nízké hodnocení. Přiznávám, že pět hvězd bych také normálně nedal, ale tu pátou hvězdu tomu přidávám na znamení protestu.

• 3.1.2015  13:36
    Všichni starostovi muži (TV seriál) (1996)

Na Spin City jsem se začal dívat kvůli Charliemu Sheenovi, který jako vždy nezklamal. Musím, ale uznat, že jsem nečekal od Michaela Foxe takový výkon. Překvapilo mě to a jako herec u mě hodně stoupl.

• 2.1.2015  00:32

Film začínal velmi slibně a měl hodně silných momentů, ale po chvíli mi začalo trochu vadit, že kulky vypadají jako střely ze star wars, skoro jsem čekal, že z nejbližšího křoví vyskočí obivan a začne půlit nácky světelným mečem. Následně se začaly odrážet protitankový střely od pancíře a dospělo to i do bodu, kdy se odráželi společně s kulkami dokonce od země (hlíny). Občas se taky stalo, že tank si projíždí krásným, jasným, bílím dnem a po prvním výstřelu je noc, aby měla ta krvavá řež větší efekt. To se ještě dalo překousnout, řikal jsem si, dobrý, trocha té nadsázky se u akčňáku očekává. Ale film potom definitivně pohřbil americký duch a hrdinský komplex. Mrzí mě to, každá dobrá scéna a myšlenka je v zápětí zabita do nebe volající americkou blbostí. Super námět, skvělý dialogy "Ideals are peaceful, history is violent," ale režisér to prostě posral.

• 29.10.2014  22:22
    Porota (2003)

Ukázka skvělého filmu zabitého závěrečnou "ušlechtilou" myšlenkou. I přesto si ty 4 hvězdy zaslouží.

• 23.8.2014  20:25

Za tenhle film Woodymu tleskám. Perfektně vystihl kontrast extrémů emocionálně nestálého a naprosto chladného člověka v podobě dvou bratrů. A klasicky po Allenovsku je to vše podtrženo ironií života :)

• 18.8.2014  14:01
    Město bohů (2002)

Krutost je obrana. Zvíře útočí, když se brání nebezpečí nebo hladu. Ani člověk není krutý bez důvodu. Tento snímek neukazuje odpuzující, hnusnou a zkaženou tvář člověka, ale jeho pravou tvář. Ukazuje něco neuvěřitelně nádherného. Ukazuje pravou podobu duše člověka. Člověk se postupně mění v to čemu věří, že chce být, tohle je čistá, civilizací neposkvrněná povaha člověka. Povaha, kterou když vidíme na plátně, odvracíme zrak, protože nejsme schopni se srovnat s pohledem do zrcadla. V tom je krása tohoto filmu, v jeho upřímnosti :)

• 13.8.2014  12:55
    Hambuster (2010)

Skvělá animace

• 27.7.2014  01:31
    Acid House (1998)

Geniální :)

• 13.7.2014  01:09
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

Tomuhle seriálu musím přiznat perfektní prostředí a vynikající zápletky. Např. intriky agentky Stahlové nebo sofiina volba v 5. sérii, když si Jax musí vybrat koho nechá zabít, jsou geniální. Jedna věc, která mě ale na tomhle seriálu brutálně srala jsou nesmyslně dlouhý sentimentální záběry na konci epizod, podobně jako u ztracených. Postupem času se to zhoršovalo, až to dospělo do bodu, kdy pokaždý, když epizoda končí se mi z toho chce blejt. Další co mi trochu vadilo je obsazení, Charlie Hunnam mi prostě do postavy Jaxe nesedí. Možná je to z části proto, že chodí jak postiženej cikán, kterymu někdo otevřel lebku, vyndal obsah a místo něj mu do ní vysral pětikilový černý hovno. Jax by měl mít charisma zarostlýho jižanskýho motorkáře a ne negra z gheta. Ale tohle se dá překousnout.

• 29.6.2014  00:26
    Znamení (2002)

Šlo to přežít. I když pomineme fakt, že si mimozemská rasa, která dokáže překonat kosmické vzdálenosti, nedokáže vyrobit pláštěnku, že dokážou vyskočit ze země na střechu dvoupatrového domu, ale projít dveřma, o které je opřený Mel Gibson je neskutečný problém. Upřímě nerozumím tomu, jak může mít film tohoto typu hodnocení hraničící s 80%. Ale ty tři hvězdy tomu dát jdou.

• 4.6.2014  19:48
    Batman (1989)

Batmana jsem nikdy rád neměl, jediným důvodem, proč mě filmy s batmanem lákají, je postava jokera. Jack Nicholson je jednoznačně bezkonkurenční joker.

• 22.4.2014  16:05
    Frajer Luke (1967)

Zachovat si úsměv na tváři v boji s větrnými mlýny, to je obdivuhodné, ale smát se upřímně z nitra a nenechat se zlomit, v tom je nepředstavitelná krása, duševní klid a spokojenost. Vzniká tak naprosto dokonalý snímek, který dokáže zachytit tu nepopsatelnou nádheru: Na konci je smrt, divák se blaženě usmívá a jediná slova, která se mu derou na jazyk jsou: "Ano, tak to má být".

• 1.4.2014  19:13

Myslím, že každý kdo kdy slyšel o Dárvinových cenách (teď nemyslím tento film) má po shlédnutí strašný pocit zklamání. Čekám dávku černého humoru a lidský blbosti a je z toho dementní detektivka s kriplem v čele. Jak z tak skvělého námětu mohlo vzniknout tohle je mi záhadou.

• 26.3.2014  21:15
    Ctrl Emotion (studentský film) (2009)

Celkem příjemný překvapení.

• 26.3.2014  20:15
    TyTrubko (TV pořad) (2012)

Jednu hvězdičku za to, že ta holka je kunda. Jinak je to sračka k zblití.

• 25.3.2014  19:36
    Maker, The (2011)

Dokonalost, perfektní zpracování, hudba, brilantní zakončení. Průběh života zachycen v pěti minutách. Čas ubíhá a jediným hmatatelným smyslem života je život zachovat.

• 24.3.2014  18:35
    Gravitace (2013)

Velmi věrně zpracované, vše se chová tak, jak by z fyzikálního hlediska mělo. Režisér dokonce neopomněl ani takové detaily, jako jsou ochablé svaly člověka na zemi, který je ve vesmíru nepoužíval. I přes očekávaný závěr mě v určitých chvílích tento snímek dokázal, díky vizuálním efektům a vhodně hudebně podbarveným scénám, udržet v napětí.

• 20.3.2014  19:24

Nebylo to špatné, ale rozhodně se z toho dalo dostat víc. Jinak nesouhlasím, že by se tento snímek podobal Americké kráse, k tomu má hodně daleko. Jediná postava, která mi přišla zajímavá se bohužel ve filmu moc neprojevila (údajný blázen překypující charismatem a intelektem - Michael Shannon). Lehce nadprůměrné.

• 18.3.2014  23:56
    Stážisti (2013)

Jedno velké klišé s nečekaným happyendem, jedním slovem Amerika. Příběh, který jsme už viděli 100x v různých variantách a přitom je stále stejný, humor rovněž. Jen místo střední školy a vítězky titulu královny plesu sledujeme dva blbce v googlu. Chce se mi blejt když si pomyslím, že tomu někdo dá 80%, nedej bože 100%. Kde tohle vzalo 65% je mi záhadou.

• 17.3.2014  18:07
    U-Turn (1997)

Perfektní od začátku až do konce. Lidi jsou svině a je s tím třeba počítat. Jediné v čem mi to trochu nesedělo bylo občasné vychýlení ze žánru (klišé z úst indiána, občasné sentimentální scénky). To se ale dá přehlédnout. Závěr je naprosto brilantní: "Arizona" ... ♪ It's a good day ♫ 100%

• 13.3.2014  19:29

Edward Norton patří mezi moje nejoblíbenější herce a Primal Fear jsem viděl až jako poslední z jeho filmů. Nejen, že potvrdil svůj herecký um, ale v mém osobním žebříčku stoupl o pěkných pár míst. Kromě toho brilantní scénář. Tomuto filmu nemám co vytknout. 100%

• 10.3.2014  17:10

Když pominu jaký ten film je celkově strašná citová vydíračka, šlo na to koukat. Zajímavý námět, i když vetší smysl by dávalo, kdyby záchvaty postihovali nakažené až po ztrátě smyslu. Ostatně je logičtější, když člověk jedná jako "smyslů zbavený" až po ztrátě onoho smyslu.

• 6.3.2014  18:05
    Očista (2013)

Nápad jako takový není špatný, ale ten kdo k tomu psal scénář musel mít v hlavě dobrej bordel. Nestalo se mi, že bych viděl nějakou z hlavních postav jednat logicky i když očividně to logicky vypadat mělo. Jediné co tomuto snímku mohu připsat k dobru, kromě nápadu, je usmívající se partička čističů a její hlavní představitel.

• 5.3.2014  22:44
    Svině (2009)

Naprosto geniální .. What a fucking bitch :D

• 4.3.2014  18:43

Ten kdo k tomuhle psal scénář by si příště měl rozmyslet, jestli by mu nevyhovovala jiná profese. Ukázka neskutečně zprzněné, jinak v originále naprosto dokonalé knižní předlohy. Ve filmu se do popředí dostávají jen naprosto bezvýznamné narážky. Hluboké myšlenky a cynismus, které dělají Obraz Doriana Graye tím čím je jsou naopak potlačeny. Dorianova znetvořená, hříchem pokřivená tvář je ve filmu zobrazena jako klidná tvář starce (jeho dědečka, který v knize vůbec nefiguruje).

• 12.2.2014  18:56

Průměrné, předvídatelné, kýčovité. Třetí hvězda za Willa Smitha.

• 10.2.2014  21:03
    Cizinec (1967)

Knižní předlohu šlo rozhodně zfilmovat lépe..

• 22.1.2014  22:02

Neuvěřitelně promyšlený a do poslední chvíle napínavý scénář. Už dlouho se mi nestalo, že bych děj takhle hltal. Kevin Spacey mě opět příjemně překvapil svými hereckými dovednostmi.

• 20.1.2014  17:35

Nevím kde se vzal názor, že Noc patří nám je srovnatelný film se Skrytou identitou, nesahá jí ani po kolena. Strašné zklamání, příšerný scénář.

• 7.1.2014  20:22
    Krysař (1985)

Upřímně netuším kde mohl vzít tento snímek tak vysoké hodnocení hraničící s 90%. Zpracování mi přišlo spíše nepříjemné (hlavně neustále se opakující zdlouhavé scény a slátaniny zvuků nahrazující řeč postaviček), škoda Dykova předloha mohla být zpracována mnohem lépe. Jako celek slabý průměr, s knihou se to tolik nesehrálo, pointa překroucená, ani mě to nijak nebavilo, podruhé bych se na to nepodíval.

<< předchozí 1 2