Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi

Poslední recenze (265)

plakát

Klan Gucci (2021) 

Tak jsem to zase zkusil, opět jsem dal šanci životopisnému filmu. Točil to Ridley a měl k tomu špičkové herce, takže jsem věřil, že dostanu skvělý film. Co jsem dostal? No to co skoro vždycky, nudu na chcípnutí. Film má mnoho problémů, jednak scénář není kdovíjak vypiplaný a jedná se o takové rozepsání Wikipedie do scénářové podoby, za celou dobu všechny zvraty a peripetie totiž nestrhnou, a tak si to jen tak plyne z bodu A do bodu B. Celé to jen šíleně pomalé v naprosto rutinní režii. Scottovi to asi bylo úplně jedno, věděl, že točit umí, tak to nějak spíchnul, aby se neřeklo a začal řešit, co dál bude dělat. Forma filmu reálně nic navíc nepřidává a příběh by byl určitě stravitelnější v jiné podobě, tady jsem měl pocit, že v tom sále sedím tak měsíc. Speciální zmínku si zaslouží soundtrack, který je jeden z nejhorších, jaké jsem kdy za poslední léta slyšel. Harry Gregson-Williams totiž vzal dva playlisty na Spotify (jeden popový a druhý operetový), náhodně vybral pár písní, které ještě náhodněji přiřadil jednotlivým pasážím a tím to pro něj haslo. Soundtrack nebaví, jediné, co se mu daří, je vytrhávat diváka ze scén svojí bizarností. Reálně jsou na filmu dobří jen ti herci. Pacino i Irons jsou jistota, Driver každý rok stoupá čím dál výš a Lady Gaga mě i nadále bude bavit víc jako herečka než jako zpěvačka. Jinak je film jen pro ty největší fanoušky Ridleyho Scotta a rodiny Gucci, pro zbytek doporučím tu wikinu.

plakát

Poslední noc v Soho (2021) 

Řeknu rovnou, že Baby Driver je za mě těžkotonážní průměr, takže u tohoto jsem byl opatrnější, ale těšil jsem se. Těšil jsem se na stylovou jízdu, která si mě zcela podmaní. Dostal jsem audiovizuální parádu, jež je nehorázně stylová a člověk by si hned do Londýna 60. let zaskočil. Druhá čtvrtina filmu, kde se mísí stylovost s mysterióznem je fakt povedená, bohužel ten zbytek už moc dobrý není. Rafinovaných střihů a audiovizuálních parádiček ubude a na odiv se dá hlavní selhání filmu… Je to totiž celé strašně pitomé a předvídatelné. Což by svým způsobem nevadilo, kdyby si to Wright uvědomoval, jenže on je celou tu dobu tak vážný, až je to směšné. Reálně ten film má jen pár postav, které sice hrají skvělé herečky (Anya s Thomasin jsou boží) a herci (Matt Smith si toho elegána/slizouna taky dává), ale vyskytují se v úplně přihlouplém scénáři, který nepřekvapí ani nevyděsí. Reálně jsem se nebál a to se sem tam bojím u věcí, co nejsou ani horory. Je to celé prostě nablýskaná nuda a mrzí mě to. Wright bezpochyby točit umí, jen by to chtělo vzít spoluscénáristu a schopného producenta, kteří by pomohli dopilovat obsah, protože forma je výtečná už teď.

plakát

Eternals (2021) 

Popravdě nevím, co si o Eternals myslet, nedokážu říct, jestli se mi to vlastně líbilo nebo ne. V tom filmu se toho děje strašně moc a zároveň vůbec nic. Na jednu stranu to je úmorně dlouhé a na druhou to působí dost zkratkovitě. Střídavě to skáče mezi filosofujícím skoro-artem a typicky “tupou” komiksovkou. Postavy jsou fajn, ale hodinu po skončení filmu by je člověk všechny vyjmenoval jen s velkými obtížemi. Vlastně už během filmu jsem na některé zapomněl, že v týmu zatím nejsou. Celé to vypadá výborně a po řemeslné stránce, včetně akce, to je skutečně skvělé, kouká se na to příjemně, ale divákovi to místy je vlastně úplně ukradené. I přes dospělejší vyznění to má dost logickým kiksů. Stejně tak působí divně, že tohle všechno se děje ve světe, kde jsou Avengers. Navíc linka s Jonem Sněhem je úplně zbytečná a chápu teasování nového hrdiny, ale to si mohl Feige nechat jinam, tady to dost překáží. Marvel letos nakopává multivesmír i božské bytosti MCU a je to dobře, těším se na to. Stejně tak je dobře, že se pokusili vytvořit něco, co se dost odlišuje. Mám radost i za Chloé Zhao, která dostala šanci u blockbusteru a využila ji s grácií. Jsem nakonec celkem spokojený a kino tomu můžu doporučit. Jen je škoda, že to vlastně není film, který někoho reálně nadchne, myslím, že všichni budou s tímto počinem ok, nikoho nenaštve, ale taky ho nikdo vlastně nevychválí, protože v něm popravdě nic extra není.

Poslední hodnocení (2 999)

Co děláme v temnotách - The Casino (2021) (epizoda) (S03E04)

27.11.2021

Co děláme v temnotách - Gail (2021) (epizoda) (S03E03)

27.11.2021

Co děláme v temnotách - The Cloak of Duplication (2021) (epizoda) (S03E02)

27.11.2021

Klan Gucci (2021)

26.11.2021

Poslední noc v Soho (2021)

18.11.2021

Co děláme v temnotách - The Prisoner (2021) (epizoda) (S03E01)

18.11.2021

Final Space - Série 3 (2021) (série) (S03)

18.11.2021

Final Space - The Devil's Den (2021) (epizoda) (S03E13)

18.11.2021

Final Space - The Leaving (2021) (epizoda) (S03E12)

17.11.2021

Reklama

Reklama

Reklama