Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

Recenze (395)

plakát

Fallout - Season 1 (2024) (série) 

Po tom hypu jsem teda čekal víc. Zřejmě šok z toho, že to nikdo neposral, lidem poněkud zastínil mysl. Jo, je to dobrý, o tom žádná, ale že bych se těšil na každý další díl, to se říct nedá. První série Falloutu funguje spíše jako reklama na ty hry, než nějaký zásadní kousek sám o sobě. Goggins je cool, Purnell dostatečně cute a naivní, aby jako hlavní protagonistka fungovala. Jen ten Moten je prkenný až běda, což se nelze divit, on totiž Maximus je dost divně napsaný a charakter si dost ohýbá dle potřeby. Asi měl být komplexní postavou, ale to se nestalo. Finále je naštěstí fajn, takže člověk nemá pocit, že s tím ztrácel čas, ale zároveň netoužím po tom, abych věděl, kam se postavy na konci vydali. V konečném důsledku asi nejvíce cením, že Fallout ukazuje, jak dobře můžou herní světy fungovat i v seriálově-filmové podobě. Za to rozhodně kudos.

plakát

X-Men '97 - Season 1 (2024) (série) 

Velká paráda, která MCU nastavuje zrcadlo, jak vlastně jsou ty komiksy super a můžete v nich řešit, co chcete. Rasismus, psychologické drama či klasický akční popcorn, tady je všechno. X-Meni nejsou se Spideym nejpopulárnější jen tak pro nic za nic a zde je to krásně demonstrováno. Jejich příběhy jsou úžasné, barvité, komplexní a někdy čistě streamlinované. Zde je uchopení velice věrné komiksům a vás při sledování napadne asi deset spinoffů, které byste si z tohoto univerza dali. Snad je tohle dostatečný wake up call, kudy vede Marvel cesta.

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024) 

Nečekal bych, že Hemsworth podá nejlepší herecký výkon kariéry v prequelu Mad Maxe, ale stalo se. Člověk si může jen posmutnit, že Miller není o pár dekád mladší, aby nám takovéhle nářezy mohl servírovat ještě mnohokrát. Furiosa je oproti Fury Road úplně jiný film. Tady se nejedná o redefinici akčního žánru, ale o parádní akční postapo, které stojí primárně na scénáři. Jo, je to tak. Tady se exceluje hlavně v budování světa, který je osídlen zajímavými charaktery. Že nečekáte propracovanou psychologii postav? Stejně ji dostanete. Furiosa je nadhledem do světa, kd lidé musejí být trošku magoři, aby se z toho nezbláznili. Naštěstí je to vždycky především zábavné, jelikož Miller nikdy nepodlehne desiluzi, že točí oscarové drama. Navíc to nebylo ani přemrštěně drahé, stejně jako nedávné opice. Je mrzuté, že na takhle dobré filmy nechodí dvakrát tolik lidí. Tohle by si komerční úspěch zasloužilo.

plakát

Království Planeta opic (2024) 

Je neuvěřitelné, že Kingdom s téměř polovičním rozpočtem vypadá takhle skvěle oproti posledním komiksovkám, které vypadaly v některých momentech vyloženě na poblití. Wes Ball je šikovný a pochodeň přebírá s velkou grácií, jen bohužel Kingdom až moc funguje jako součást většího celku a ne tolik jako samostatný fil. Závěr klasicky slibuje velké věci až příště, ale stejně začátek nové trilogie funguje suprově. Především sympatický Noe, nečernobílá Mae a k nim Proximus, který má jako záporák zajímavou motivaci, která má hlavu i patu. Doufám, že se další díly odklepnou, protože nové Planety Opic se řadí k těm zdaleka nejkvalitnějším sériím současnosti.

plakát

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024) (seriál) 

To je už fakt doblba, zas úplně zbytečný a nesmyslný projekt. Ultra krátké, nic neříkající a zcela zbytečné. Stejně jako u Jedi série, tak i tady je potenciál. Mohli jsme mít šest  25timinutových dílů o Dookuovi a teď o Barris, místo toho máme dalšího kočkopsa. Nechápu, jaká je motivace? Něco udělejte ať lidi nezapomenou, že SW existuje? Kde jsou sakra tvůrci Clone Wars? Snad další animovaná věc už bude mít hlavu a patu, nebo adaptujte komiksy pls. Ty jsou prý dost povedený.

plakát

Game Story (2024) (seriál) 

Game Story má v médiích víceméně stejný narativ, je fajn, že to vzniklo, mělo by se to vidět, ale vlastně to není moc dobré. A já souhlasím, je to zajímavé, vidět by se to mělo a dobré to úplně není. Jednak tu máme nesmyslně krátkou stopáž, pak formu s použitím dobových záběrů, což dává smysl u věcí z osmdesátek a devadesátek, ale u Beat Saberu? WTF? Stejně tak volba témat, dělat pořad o hrách v Česku, ale nemít díl o Mafii? Stejně tak chybí kontroverze, rozdíl podpory her v ČR a v Polsku. Takhle by se dalo pokračovat. Prvních pár epizod o nějakým sociokulturním vzniku, pak pár minipříběhů o hrách a nakonec otřesná poslední epizoda, která je takovým neduhem dnešní doby, protože nám sděluje, že hry hrají/dělají primárně muži, ale ženy to mohou dělat taky, což je tak bohatá informace jako třeba to, že fotbal hrají/sledují hlavně muži, ale máme i ženské týmy a ženy chodí fandit i na stadiony. Kolem a kolem je to celé ok, sice to vlastně není ani pro hráče, jelikož se tam nic nového dozvědět moc nemůžou a pro nehráče se tam zas používá jazyk, kterému moje babička rozumět faktnebude.

plakát

Star Wars: Vadná várka (2021) (seriál) 

Natažené a zbytečné. To jsou hlavní aspekty, které Bad Batch charakterizují. Clone Wars mívali 22 epizod na sérii a to je přesně počet, který by stačil odvyprávět celý příběh. Filoni a spol to roztáhli na skoro padesát epizod a já se ptám proč? Proč přešlapujeme na místě a táhneme to tři roky? Předaleká galaxie nabízí stovky příběhů a my jsme zaseklý zde. Animace je špičková, takže připomínka, že by se mohla využit k něčemu lepšímu je všudypřítomná. Filoni znovu ukázal, že není žádným Spasitelem, je spíše fanouškem, který by měl dohlížet na přežití značky a ne ji nijak rozvíjet, protože na to prostě a jednoduše nemá. Měl by pouze přiklepávat Andory Gilroyům a občas říct: „Však tu Ventress oživte, ty knihy stejně lidi moc nečtou.” Star Wars prostě chybí talentovaní tvůrci a je tristní, že ty nejlepší sehnali na komiksy a u seriálů ztrácíme divácký čas a občas je retardujeme na mentální kapacitu první třídy. Schizofrenie je taky věc, co Várku definuje. Neschopnost držet dospělejší styl a občas nesmyslně ustřeluje. V konečném důsledku to ale není průser, vlastně je to velmi fajn, ale stále to je jen matným odrazem potenciálu, které SW má a Disney je ochotný na ně dát zdroje.

plakát

Star Wars: Vadná várka - Série 3 (2024) (série) 

Třetí série je nejvíce natažená ze všech SW animáků vůbec. Navíc ani nedodá uspokojivé finále, takže se nabízí otázka, k čemu to všechno bylo? Abychom si vrátili Assajj? Abychom si připomněli, že impérium je zlé? Připravili si novou postavu do hraných projektů? Těžko říct, ale špatné to není, jen trochu k prdu.

plakát

Kaskadér (2024) 

Jestli Kaskadéra něco definuje, tak rozhodně je to láska k dělání filmů. Leitch zřejmě do určité míry vzpomínal na to, co sám ještě před pár lety dělával. A vzpomínal s velkou chutí, Fall Guy funguje parádně po akční, komediální i romantické stránce. Gosling znovu ukazuje, že je škoda, jak málo se v kinech vyskytuje a Emily Blunt, no, kdo z nás by se pro ní nenechal párkrát zapálit, že? Celý snímek je hlavně pocta k řemeslu a to si myslím udělá z filmu klasiku. Teď ještě ty Oscary pro kaskadéry by to chtělo, ju