Gravitace (2013)

Pěkný film. Tečka. Nebýt IMAXu, dosáhla by Gravitace na příjemný celovečerák na Nově. I přes nadšení ostatních, (nebo možná proto), kteří, jak tak čtu, stejně většinou byly na minimálně 3D předstaení, považuji tento film za zklamání. Čekala jsem mnohem, mnohem víc. První půl hodina báječná...atmosféra, napětí, kouzlo "okolí", mé srdce milující vesmír plesalo blahem a už počítalo hvězdičky (ty csfd.ové) do pěti. Pak to ale šlo z kopce, co 30 minut hvězda dolů a díky bohu za krátkou stopáž, končím na třech. Nějak mi chybělo napetí, když žádné "nápětí" nebylo...od prvního střetu s úlomky to vše šlo nudně pořád dokola. Úlomky-stres-adrenalin-funění Bullockové a nic, prázdnota. Po půlhodině (skoro) ničeho opět úlomky-stres-adrenalin-funění Bullockové a zas nic. Atd. atd. atd. A to bych ještě chtěla vypíchnout, že mi ona hlavní hrdinka tak nějak za tu dobu vůbec nestihla přirůst k srdci. Přece jenom, filmy jsou o příbězích, o postavách, o tom, že někomu fandíme, někoho obdivujeme, někomu závidíme,...prostě k nim něco cítíme. ale tady mi bylo úplně jedno, zda to Ryan přežije. Nebyl vztah, nebyl důvod, proč tajit dech a držet upocené pěsti. Možná mohli tvůrci vynechat tu storku o dceři a nebo ji úplně obrátit, to bych pak ani nedutala a fandila až do konce, aby se maminka vrátila domů.

Sněhurka a lovec (2012)

Zacatek to melo opravdu slibny. Temne a misty strasidelne a ja se tesila, jak se to hezky rozjede. Ale bohuzel. Od setkani s trpasliky to slo z kopce...jakoby rovnou do Narnie. Az sem si v jednu chvili rikala "a ted se objevi Aslan". A fakt ze jo! Na muj vkus sem v tom jedinem filmu nasla az moc jinych... utonuly kun a la Nekonecny pribeh, jezdci pripominajici Nazghuly, zvirata zminenou Narnii, chlastajici Thor Aragorna,... atd atd atd. Velka skoda, prvni pul hodinu se nadr mnou vznasely 4 ****, takhle 3 s odrenejma rohama.

Barbar Conan (2011)

Dávem jednu hvězdu za nahej zadek Jasona Momoy. Ten mě zabavil na první pulku filmu. Tu druhou sem čekala, kdy si to Marique konečně rozdá se svým otcem. Scénaristi měli ovšem koule jen na jejich "předehru". Takže smůla, dvě hvězdičky nebudou.

Riddick (2013)

Akčnější, nadupanější a dá se říct, že i vtipnější dvojka černočerné tmy (tu filmograficky druhou, příšernou kroniku, vůbec nepočítám), která od začátku až do konce stála jen a jen na Dieselovi. Drsnej, hláškující, nabušenej!! Co si budem povídat, když přichází ve zpomaleném záběru na scénu, jak jinak než za zvuku hromů, plášt odhazující v dál… myslím, že zaplesá srdíčko nejen dívčí části publika, ale i nejednomu sci:fi nadšenci. Bohužel díky tomu byly scény, které se netočily kolem něj, nudné a vleklé jako slizké bahno místních příšerek. A že jich nebylo málo! Rádoby drsní lovci odměn, kteří si při prvním zařvání příšerek nadělaj do kalhot, opravdu v ničem nepřekvapili. Nezachránila to ani luxusní Dahl (chci ji domů!) a ani Lassí, která se opravdu vždy vracela domů. Možná i díky těmto hluchým místům jsem začala dumat nad tím, jaký to má vše smysl a kde je pointa? Proč se tak moc Riddick snaží přežít a rvát se až do úplnýho konce? Trochu sem postrádala ten jeho přístup „Co je tak užásnýho na tvým životě, že se bojíš smrti ?“ a „Kůli vám tu rozhodně nechcípnu.“ Taky mi vrtá hlavou, proč je vždy tak charakterní, i když ví, že s ním stejně všichni chtějí vyjebat? No, aspoň že *spoiler* ho ten Johns nevzal na konci na ramena*konec spoileru*. 80%, ale jen díky nostalgickým vzpomínkám k ČČT, u které jsem v dětství usínala a protože Dahl na konci sladce poprosila.

Juno (2007)

První film, ve kterém mi nevadila Jennifer Gartner a to je co říct!! Dokonce se mi i líbila!! Juno aka Ellen Page, která si mě získala už v Počátku, byla bezkonkurenční. Celý film stál vlastně jen na jejím skvělém hereckém výkonu a výborně „padnoucí“ jízlivě vtipně postavě. I když byli rodiče až nereálně chápaví a nápomocní a nad „láskou“ k otci dítěti mi zůstával až rozum stát, vše do sebe tak nějak zapadalo a tvořilo příjemných 100 minut. Dokonce mi i na závěr druhého sledování slzička ukápla, ale to budou asi těhu hormony…a možná i díky nim, za mě 100%

Red 2 (2013)

Po nadupané, akční a vtipné jedničce pokus o ještě nadupanější, akčnější a vtipnější dvojku. Což se taky povedlo…ale bohužel na úkor dojmu z celého z filmu. Totiž, jak to u většiny druhých dílů bývá – opakovaný vtip není vtipem a i když vtipných scén je ve filmu mraky, už to bylo takové nějaké nijaké…předvídatelné a laciné. První díl byl totiž ještě celkem uvěřitelný - s přivřeným okem, ale dvojce by nepomohlo, ani kdybych zavřela obě dvě…možná, kdybych si ještě zacpala uši?! Celá zápletka je padlá na hlavu, problémy hlavních postav až zbytečně přitažené za vlasy a lokality se střídají takovým tempem, že od půlky filmu nemám přehled, kde se hlavní postavy nacházejí a co je horší, díky dírám ve scénáři ani nemám tušení, proč tam jsou. Ale i tak, na Red 2 jsem nešla přemýšlet, ale bavit se a to se povedlo. Willis je srdcovka, Helen luxusní, Malkovich k sežřání a co na tom, že manžel v půlce filmu usnul…já se smála i při závěrečném „tanečku“. (1. Red 90%, 2.Red 80%)