Tenši kinrjóku (2000)

Sledujeme začátek příběhu "obyčejného" středoškoláka Setsuny, jeho sestry Sary, andělů a démonů, kteří se všichni potkali na Zemi. První díl mě moc nebavil, a tenhle styl kresby z přelomu tisíciletí není zrovna můj šálek čaje. Ale vlastně mě tihle okřídlenci nakonec zaujali a kdyby byly natočené další díly, tak bych se ráda podívala. Děj tu totiž končí ve chvíli, kdy vlastně teprve začíná, což je velká škoda (takže až přijde čas, tak si dočtu mangu a bude hotovo, ale...). Tohle anime už jsem viděla, před cca deseti lety, tenkrát se mi zřejmě líbilo víc, takže snižuji hodnocení ze čtyř na tři hvězdy, což neznamená, že není dobré, ale mohlo by být lepší - minimálně kdyby obsahovalo celý příběh.

Kuroko no basket: Tip-off (2013)

Speciál (prequel) k první sérii anime Kuroko no Basket, ve kterém se seznamujeme se Zázračnou generací na nižší střední škole Teikou. Kise začal s basketbalem a je přeřazen do prvního družstva, kde jsou ti nejlepší. Protože ale nehraje dlouho, dostane mentora - Kuroka, malého nenápadného chlapce, který při trénincích ani nedokáže trefit koš - proč je tedy v základní sestavě tak silného týmu? Všechny ty "zázračné" hochy mám ráda, takže se mi dívalo velmi příjemně.

Kuroko no basket - Season 2 (2013) (série)

Druhá série skvělého anime o basketbalovém klubu střední školy Seirin a jeho cestě za jejich snem - stát se nejlepším týmem Japonska. Přímo se navazuje na první sérii a všechny klady i zápory a víceméně úplně všechno zůstává stejné. Tentokrát se hoši připravují a snaží se vyhrát Winter Cup. Přibyl jim staronový hráč Kiyoshi Teppei, který se stává další výraznou oporou týmu a všechny motivuje k těm nejlepším výkonům. Jsou jejich zápasy přehnané? Ano, ale na to už jsem si zvykla v první sérii a vůbec mi to nevadí. Druhá mě navíc začala značně bavit, takže jsem celou neskutečně zhltla. Jedině co mi vadilo, byla malá účast hafáka Tetsuy 2, ale možná tam byl, a jen má nulovou přítomnost, stejně jako jeho páníček :D Navíc musím dodat, že první opening i ending byl naprosto úžasné.

Kuroko no basket (2012) (seriál)

Na vyšší střední Seirin se v basketbalovém týmu schází nenápadný Kuroko a akční Kagami a společně začnou tvořit údernou dvojici. Pouť jejich týmu turnajem Inter-High můžeme sledovat v první sérii tohohle skvělého sportovního anime, které dokáže zaujmout i nesportující obecenstvo. Jsou tu i skvělé vtipné díly, postavy jsou fajnové, kresba moc hezká a pejsek Tetsuya 2 je prostě dokonalý. Hudba taky super. Trošičku mi vadily některé řeči v průběhu zápasů a úplně nejvíc úvodní vyprávěnka o Zázračné generaci, kterou jsem ale úspěšně přeskakovala. Naopak mi nevadilo, že basketbalové akce nejsou realistické - to by na úrovni středoškolského sportu byla pro diváky asi trošku nuda, no ne? Maličko tomu do pěti hvězd chybělo, ale určitě doporučuji.

Texhnolyze (2003) (seriál)

Před pár lety jsem Texhnolyze po dvou dílech dropla. Ono se tam totiž vlastně skoro nic neděje. Je tam spousta krve a hnusu, bleh... Pro milovníka barev a roztomilých postav je tohle utrpení, takže jsem se totálně minula v žánru už od začátku. Ale! Ale napodruhé jsem se hecla a nenechala se temností porazit a dokoukala. No a vlastně mě to v určitou chvíli i začalo relativně zajímat, ale... Stejně mě děj moc nebral, jednotliví "mafiáni" bojující proti sobě, aby pak stejně dopadli, jak dopadli. Kresba mě naprosto neoslovila a hlavní hrdina si mě nijak výrazně nezískal. No, nebylo to úplně špatné, ale jak už jsem psala výše, bylo to pro mě naprosto mimo žánr a sice jsem si rozšířila obzory, ale stejně bych to ohodnotila jako víceméně ztrátu času, protože jejich "poselství" ke mě opravdu nedoputovalo.

Ao no Exorcist: Kuro no iede (2011)

Kuro se naštval na Rina a vyráží si hledat nového páníčka, nebo hlavně někoho, kdo mu dá ňamku. Nevěděl ale, že to bude taková dlouhá cesta a že Rin je vlastně ten nej. Roztomilý speciál v délce jednoho regulérního dílu, kde potkáme všechny hlavní postavy. Kuro (a Rin) je prostě skvělý.

Ao no Exorcist: Gekidžóban (2012)

Bratři Okumurové zase něco po... nebo víceméně jako obvykle Rin, a tak za to musí pykat plnými 5 dny domácího vězení a ještě u toho hlídat jednoho démona... Ve zkratce tenhle film, který je spíše takovým prodlouženým regulérním dílem první série. Všechny klady i zápory tak přetrvávají. Každopádně malý démon a jeho velký kamarád jsou totálně roztomilí a já se značně bavím. Menší části filmu můžete najít i v předloze, ale je to taková malá divná směska, k ději série film víceméně nepřispívá.

Tenši no koi (2009)

Vlastně mě tenhle Anděl moc nebavil, možná proto, že jsem neóchala a neáchala nad krásou hlavní "hrdinky" a ani jsem neměla pocit, že je najednou lepší, nebo že bych jí měla odpustit. Sensei je sice relativně sympaťák, ale není tu představen natolik dobře, abych ho mohla víc než jen povrchně litovat. Nic jsem nečekala, takže mě v podstatě nezklamalo - koukatelné, ale slabé.

Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Ao no Exorcist možná nepřináší moc nového do žánru, ani se u něj nezničíte smíchem, ale rozhodně není vůbec špatné anime, naopak moc příjemné. Každopádně kresba je moc hezká a všechny postavy jsou víceméně sympatické (číča Kuro je nejlepší mazlíček a Ník je prostě roztomilost sama). Bonovy hlášky ohledně Rinovy inteligence mě celkem dostávaly. Navíc Okumura Rin je prostě chlapec dle mého gusta. Oba openingy i endingy se mi zamlouvaly, obzvlášť Core Pride od UVERworldu. Předloze odpovídá anime do dílu 17 a další série, která vyšla v roce 2017 na tento díl přímo navazuje a zbytek první série ignoruje.

Ao no Exorcist: Ura Eku (2011)

Těchhle deset kraťoučkých dílů speciálu Ao no Exorcist je sice fajnových a určitě stojí za zhlédnutí, ale není to žádná extratřída, ani nejsou důležité pro děj, ani jsem se u nich nepřervala smíchy, ani tam není moc Rin :( Takže proč ne, ale nic moc nečekejte.