Zeek

Marek Báňa

okres Brno

• 14.7.2007  16:41
    Deiji (2006)

Pokud jsem někdy nějakej film označil za nejlepší, tak jsem v tý době ještě neviděl Daisy. Daisy je strhujícím příběhem, který jen tak neuvidíte. Tady není co bych vytknul, opravdu nejlepší film za posledních spousty a spousty let. Moje hodnocení: 100%

• 7.7.2007  23:26
    Jak ukrást Dagmaru (2001)

Takový film je škoda komentovat. Moje hodnocení: Odpad!

• 7.7.2007  23:24
    Simone (2002)

Lež má krátké nohy, to je stará známá pravda. Zde je vidět, že lež může mít nohy i o něco delší než jen krátké. A jak je vidět, tak lež může ztroskotat na opravdu banální maličkosti. Komedie to moc nebyla, ale oceňuji originalitu filmu, v čele s výborným Al Pacinem a málo známou, přesto překrásnou Rachel Roberts. Ale jinak trochu nudný film, který znovu vidět nemusím. Moje hodnocení: 65%

• 6.7.2007  20:43
    Prostě sexy (2002)

I když se to jmenuje Prostě sexy, je to prostě odpad. 2* za Cameron. Moje hodnocení: 40%

• 6.7.2007  20:26
    Křtiny (1981)

"Jak se ten váš chlapeček jmenuje?" - "Jaruška". Herecky dobře obsazený, jinak průměrný film od Zděnka Podskalského s pár dobrýma hláškama, nic víc. Moje hodnocení: 50%

• 6.7.2007  20:21

Jak málo stačí k tomu, aby se člověk pobavil. Jinak zásada číslo jedna, do kšeftu nemíchejte ženský. Podnikatelé se opravdu vyvedli se svojí Sňatkovou kanceláří, ale nejvíce exceluje Jiřinka Bohdalová při scéně s panem policajtem. V jednoduchosti je síla. Moje hodnocení: 80%

• 6.7.2007  16:05

Josef Bláha a Vladimír Menšík jsou v rolích otců těžko překonatelní, hlavně nikdy nezapomenu na scénu, kdy Bláha hraje žárlivého manžela, to je bomba. Tady mě příjěmně překvapuje, že pokračování je sice o tom stejném jako první díl, ale ve stejně kvalitním provedení, na rozdíl od pokračování u jiných filmů, kde kvalita druhých a dalších pokračování klesá. Jedna z těch lepších komedii tehdejší doby. Moje hodnocení: 70%

• 6.7.2007  16:01

Josef Bláha a Vladimír Menšík jsou v rolích otců těžko překonatelní (Třeba scéna s tapetováním). K tomu krásná Libuška Šafránková a máme výborný film, který já už mám bohužel příliš okoukaný, tím bych chtěl poděkovat TV Nova (ironicky myšleno). Jedna z těch lepších komedii tehdejší doby. Moje hodnocení: 70%

• 6.7.2007  15:37
    RRRrrrr!!! (2004)

Brutus. Tady jsou 2 možnosti, buď odpad nebo plný počet. Já jsem se nehorázně bavil, i když opravdu nesmíte být střízlivý při koukání na toto. Joint je na tenhle film opravdu ideální, nebo alespoň pár pivek s kamošama to vyřeší a pak se královsky bavíte. Moje hodnocení: *****

• 6.7.2007  15:26

Tak tuhle komedii můžu kdykoliv. Nezapomenutelné scénky a vtípky, které mě nikdy nezevšední. Další díly této bezva komedie už jsou bohužel slabší. Moje hodnocení: 80%

• 6.7.2007  15:17

Je to stejné jako jednička, akorát méně zábavné. Moje hodnocení: 40%

• 6.7.2007  15:15

Knihu Alana Marshala znám, ale až donedávna jsem nevěděl, že Karel Kachyňa natočil i film. Doteď nedokážu pochopit, jak takový super film šel mimo mě. Možná, že až ho uvidím podruhé a přehodnotím ho, moje hodnocení bude ještě vyšší. Moje hodnocení: 80%

• 6.7.2007  14:56

Není to jen změnou herců, zde se nepovedlo prakticky nic. A všem kritikům prvního dílu bych chtěl říct jedno, takhle to vypadá, když se to opravdu nepovede. Nesrovnatelně horší než první díl. Moje hodnocení: 20%

• 6.7.2007  14:50

Kdo by neznal tuto českou klasiku Miloše Formana. Moje hodnocení: 80%

• 6.7.2007  14:49

Vždy když hraje hlavní roli ve filmu zvíře, v tomto případě orangutan, tak se vždy pobavím. Nenáročná podívaná především pro děti. Moje hodnocení: 45%

• 5.7.2007  23:08

Dundee je klasika, ale pro mě za ty léta už dost iohraná, a ani v mládí mě tento drsňák nějak nebral. Jinak ale slušná dobrodružná komedie. Moje hodnocení: 60%

• 5.7.2007  23:02

Úžasná atmosféra, krásná příroda, výborná Sigourney Weaver a jednoduchý (ale postačující) scénář se smutným koncem. Pokud hledáte dojemný příběh, tak jste na správné adrese. Moje hodnocení: 80%

• 5.7.2007  22:51

Cosbyho show mi nevadí, ale tenhle film je možná zbytečnost. Sice nikoho neurazí, ale nepamatuju si, že bych se zasmál více než jednou. Moje hodnocení: 40%

• 5.7.2007  22:47

Průměrná česká komedie, kterou zas až tak úplně nemusím. Moje hodnocení: 60%

• 5.7.2007  22:44

Toto je prostě klasika !!!

• 5.7.2007  22:42

Průběh filmu byl takový zmatečný, trochu složitý, možná přeplácaný, možná zbytečně zdlouhavý. A to vše kvůli tomu, aby Crowe v závěru naznačil vše do puntíku tak, aby to pochopil opravdu každý. Mě tedy po závěrečné scéně nezbyla žádná záhada nebo nějaké to mystérium, nad kterým bych tak rád přemýšlel, jako třeba u Lynchových filmů. To mi tu trochu chybělo. Jinak herecké výkony dobré, dokonce i Tom Cruise mě poslední dobou přesvědčuje, že umí hrát. Hudební doprovod zvládnut na jedničku, ale čekal jsem více romantiky, bylo to spíše psychologické dílo, které bylo zvládnuto dobře, ačkoliv na Lynche to nemá. Moje hodnocení: 75%

• 5.7.2007  13:30

Někdy se to povede, někdy ne. Myslím tím převedení kresleného filmu do hraného a tady si myslím, že se to povedlo. Je to vtipné, má to spád, výběr herců do jejich rolí je ideální. Nesmím opomenout skvělé kostýmy a kulisy. Já Flintstoneovi můžu a nedám dopustit ani na jejich animovanou verzi známou z Cartoon Network. Moje hodnocení: 70%

• 5.7.2007  13:21
    Proti všem (1956)

Třetí díl výtečné trilogie režírované Otakarem Vávrou a především díky němu a skvělým hereckým výkonům označuji celou tuto trilogii za velmi podařenou. Moje hodnocení: 70%

• 5.7.2007  13:20
    Jan Hus (1954)

První díl výtečné trilogie režírované Otakarem Vávrou a především díky němu a skvělým hereckým výkonům označuji celou tuto trilogii za velmi podařenou. Moje hodnocení: 70%

• 5.7.2007  13:20
    Jan Žižka (1955)

Druhý díl výtečné trilogie režírované Otakarem Vávrou a především díky němu a skvělým hereckým výkonům označuji celou tuto trilogii za velmi podařenou. Moje hodnocení: 70%

• 5.7.2007  12:43
    Anastasia (1956)

Dosud nejlepší zpracování známého příběhu, kde se v roli Anastázie objevila krásná Švédka Ingrid Bergmanová, která zde zazářila, stejně jako v ostatních filmech. I Yul Brynner zahrála skvěle a vše podtrhuje výborná hudba. Moje hodnocení: 80%

• 5.7.2007  12:34
    Anastázie (1997)

Animovaná verze známého příběhu o princezně Anastázii z carské rodiny Romanovců, ale nepříliš povedená. Příběh je lehce zjednodušen a je určen spíše pro děti, takže zase na druhou stranu, proč ne. Moje hodnocení: 60%

• 5.7.2007  12:28

Kdo by neznal Třetího prince s Pavlem Trávníčkem a Libuši Šafránkovou. Ale toto herecké spojení, které fungovalo ve Třech oříškách pro popelku, se mi zde už tolik nelíbí. Pohádka působí spíše depresivním než příjemným dojmem. Moje hodnoceni: 50%

• 5.7.2007  12:20
    Casper (1995)

Milá a příjemná komedie s hororovým nádechem nejen pro děti, ale i pro celou rodinu. Moje hodnocení: 60%

• 5.7.2007  12:04

Dětská klasika s tím nejlepším, s Tomášem Holým, který jako obvykle dělá z obyčejného filmu neobyčejný, ale tentokráte v nekomediální roli. Film mého mládí, na který se kdykoliv rád podívám znovu. Moje hodnocení: 80%