Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tři oříšky pro Popelku je asi nejlepší česká pohádka vůbec a štědrý večer bez ní si někteří umíme představit jen těžko.

Tři životy (2007) (TV film)

Tak nevím, jestli to měla být pohádka pro děti nebo ne. Jestli ano, tak mě být 8 let, tak se strachy pos..., ale dnešní děti jsou na obojí nejspíš zvyklé. Na začátku mě tři zakleté princezny svým vzhledem připomínali spíše lehké dívky než princezny, málokterý chlap by jim asi odolal. Nemluvě o brzy následující hanbaté scéně(nahá Annička). První půlka téhle pohádky měla velice zvláštní dějový spád, který mě moc nesedl, ale druhá půlka pohádky včetně závěru už se blížila klasice a byla podle mě velmi povedená, i když chvílemi velmi drsná. Abych to shrnul, taková průměrná pohádka pro dospělé po 22 hodině, ale tomu se dneska asi říká "Moderní pohádka". Moje hodnocení: 55%

Jak se budí princezny (1977)

Zpracování Šípkové Růženky od Václava Vorlíčka. Skvěle natočené a skvěle zahrané. Nejvíce se mi líbil sluha v podání Vladimíra Menšíka.

Zatímco jsi spal (1995)

Taková ta klasická nenáročná romantická komedie se Sandrou Bullock. Až na nějaké trapné scény, například ta na ledě, je to pohodový film, na který se dá s klidem dívat. Kdyby tam hrála J. Roberts, tak bych hodnotil asi záporněji, ale Sandru můžu, je daleko přirozenější a příjemnější. Moje hodnocení: 65%

Krakonoš a lyžníci (1980)

Další česká klasika o lyžích, která mě odjakživa vůbec nesedí, ale to neznamená, že je to špatný film. Moje hodnocení: 60%

Kudrnatá holka (1991)

Je to klasická rodinná komedie, na které nevidím nic špatného. Normální příběh s pěkným happy endem. Akorát to kazí herci, mohli vybrat lepší až na Jamese Belushiho, ten se do své role hodí. Moje hodnocení: 60%

Nezvratný osud 2 (2003)

Ve všech směrech o něco horší než první díl. Mě tohle prostě nesedlo. Ale špatné to není, jen to prostě není lepší než jednička, v což jsem ve skrytu duše doufal. Moje hodnocení: 60%

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Výjimky existují. Tohle je překrásná rodinná komedie s Robinem Williamsem, který herecky exceluje a bez něhož by to nebylo ono. Moje hodnocení: 80%

Pidilidi (1997)

Chvílemi vtipné, ale ne natolik, aby to stačilo na nějaké to slušné hodnocení.