Drákula (2013) (seriál)

Náhodou jsem kousek uviděl na COOLu a zalíbil si prostředí ponurého Londýna za dob průmyslové revoluce. Tak jsem si na druhý den dal maratón a zhlédl to celé najednou. Co jsem si zde četl, tak uznávám klišovitost. Ale tím pro mě negativa končí. Musíte se na to dívat (jak bylo již párkrát zmíněno) s jistým nadhledem a vychutnáte si solidní spletitost příběhu, výborné dialogy a žádné teen móresy. Bohužel jsem se dočetl, že druhá série není v plánu a to, co jsem viděl, pro mě rozhodně není uzavřený konec, jak si někteří tady nalháváte. :) Není to zrovna seriál, pro který bych dal ruku do ohně, ale rozhodně to nějaké emoce má.

Strážci Galaxie (2014)

Jako úplný amatér jsem vlezl do sálu po dvou dvanáctkách a naivně si myslel, že najdu scénu, kdy stihnu ulevit močáku. Musel jsem to vydržet a i kdyby to lezlo ven, raději bych se pochcal, než abych si nechal ujít tuhle nekončící akční jízdu. Super hlášky, zajímavé postavy a každá dojemná nebo trapná scéna se vykompenzovala nějakou rušivou vsuvkou. Typický Marvel, který tu však figuruje s novou "pro nekomixáky" neznámou partičkou. Nevím jak dvojka, protože vzájemná interakce poznávání všech osob navzájem tam hrála důležitou roli, ale věřím, že na něco přijdou. Za mě popcornových pět *****

Kosmická vzpoura (1988)

Na tomhle jsem společně s Arénou (1989) vyrůstal ze štramplí. Když se mě otec nebo segra chtěli na pár hodin zbavit, pustili mi tohle (bylo mi 5 let plus mínus). Tehdy jsem to žral asi stejně jako Star Wars, hlavně, že tam něco bouchá a svítí. Teď už bohužel/bohudík rozdíl poznám a je to moc velký rozdíl. Jediný důvod, proč bych se na to znova podíval by byla nostalgie, nebo pořádný špek a zoufalá nuda v kolektivu 100% párkového složení. Některé scény i pobaví, ale dokud to nemá oficiální štítek "komedie", je to vlastně jen blbé sci-fi.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Hlavní hrdina Nathan/Rudy jsou chodící příručkou "Jak setřít kohokoliv". Je to jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Pozná se to tak, že jakmile skončí jeden díl, máte neodolatelné pokušení zapnout si hned další. A mimochodem, pokud se vám líbil Skins, bude se vám líbit Misfits. A naopak.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Pokud jste fanda relativně kvalitní kinematografie a z jakýchkoliv důvodů váháte nad sebevraždou, tohle je pro Vás jasná volba. A pokud neváháte, po tomhle možná budete.