• Životopisný

Utajené dětství (2011)

Skoro som to vypol, ked hned zaciatocna akcia bola 'anime' namiesto filmu; neznasam komiksy, takze len vdaka soku z toho hnusu som to nestihol vypnut :-). Nastastie, lebo pocas filmu bol komiks uz len 1x a to bolo relativne unosne. Pribeh je podla skutocnych udalosti, na konci treba pockat titlky, ukazu aj original fotos, jak vypadala ta rodinka. Pribeh husty: ako maleho chalana donutia rodicia spolubojovat za spasu republiky. Akoze fajn je mat idealy, ale ked mame uz family, tak ju predsa neohrozime takto debilne, ci? Takze pomaly sledujeme, ako sa pestra mila ozbrojena rodinka postupne meni na celkom mrnavu mini-rodinku bez nicoho :o). Chalanisko je vo svojich okolo 14-tich rokoch dospelejsi nez kdejaky dospelak naokolo a clovek mu fakt fandi zbalit tu chutnu spoluziacku, ktora sice posobi starsie nez on, no len pokial neotvori zobak. 4*

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Pekny film. Citajuc niektore komentare: nebude pre odpalenych zobrakov, ale to nie je zavada, skor cervik v jablku :-). Rozhodne ziadna 'pohadka' ani 'cukrkandl', ale to docenia len ti, co to v zivote skusaju vzdy znova aj ked padaju. No ano, neriesi sa tu leukemia ani zemetrasenie, ale vdaka tomu je film pozeratelny a odporucitelny aj s deckami resp. deckam. 4* za pozitivne stravene 2 hodky

Franz + Polina (2006)

No huste, huste.. Fasisti, partizani, nasilie, laska, mrtvoly.. - ale malo to hlavu aj patu. 4*

O bozích a lidech (2010)

Hlboky film, ktori nepochopia len idioti. A ze je ich tu kopa, je drama sama o sebe. 4*

Deuce of Spades (2011)

Babe sa pokazi auto. Baba kupi auto. Baba ide na aute. Baba sa vozi na aute. Baba hovori o aute. Baba zavodi na aute... Uz som spominal, ze je to o babe na aute :-)? Nepozeratelne. Kedze to nie je skodlive iba nanervy, 1*

Klíč k minulosti (2010)

Namet fajn, spracovanie pokulhava. 3* viac-menej z milosti

Poslední vlak (2006)

Mam rad tento typ filmov - ale toto spracovanie bolo hodne slabe, vaham medzi 2-3*. Dve hodiny sledovat smadnych Zidov, jak si kadiac do kibla spominaju na bohaty shabbat, nocojaviem.. 3*, ze to museli mat fakt tazke..

Cizinka (2010)

Vyborne spracovana aktualna tematika o moznostiach integracie alternativnych "kultur". V skratke: mlada turkina dostava hodne na hubu, a tak sa rozhodne trocha vzdialit, lenze od tlupy kebabakov treba zdrhat viac nez len tak trosku za roh. Silny film. Pred titulkami lezala na zemi jedna sikovna buchacka a ja som marne cakal, ze sa este zide. Aby sa dospely gebab majster musel ist spytat do rodnneho zachodu v krajine vychadzajuceho slnka, ako zavrazdit vlastne decko, to je tazke kukanie na dve hodky. Lzi, nasilie, pycha, egoizmus, pokrytectvo, prazdne melonove gebule s IQ slimak - no a krokodilie slzy v mene "ved sme rodina". Treba vidiet a zapracovat. Mimochodom: podobne sa deje aj u nas a zial hodne mladych nezvladne odstrihnut toxicku pupocnu snuru ani v dospelosti, a tak sa prekliatie systematicky prenasa cez cele rozosrate generacie. Robit dobro v mene rodiny, prosim, ale ublizovat z pokrvnych titulov: nech bezi do prdele aj s celou rodinou. Zial toto uci az zivot a nie skola. 4*

Krev mojí krve (2011) odpad!

"Smrdia ti nohy" - "Tebe smrdia viac" - "Ty plesnive vajco" - "Kokos, implantaty do bradaviek" - "Kurevsky dobry matros, chces dohulit?" - "Popici xeft"... atd... Nepozeratelny kibel sraciek. Po celom dni sraciek v office fakt nemam nervy pozerat na zhuleneho pindura s plesnivymi nohami. Beznadejne, nudne, hnusne, jeden by pri tom kludne zaspal, keby furt nenapinalo na tycku. Nedopozerany zmazany ODPAD. PS: Strasidelne je, ze takyto vykal sa ludom paci - preco tuna nik nenapise ze "agitka"??? Ved to agitka je, ako zit nahovno, stratene, prazdno, nestastne - preco ked sa vydari 1 zo 100 filmov, tak to podrazdi tolkych hovnozrutov? A preco je v nasej dekadentnej civilizacii furt viac hovnozrutov? Vsetko nesmierne tazke otazky, chce to par dielov Shaun the Sheep na opravenie chuti.

Úkryt (2011)

Slabulinka srackarna. Tatko rodiny ma burkove halusky s olejovym dazdom a konfliktoch s kazdym, bere na to prasky a je celkovo jemne na nevydrzanie. Serie manzelku, serie kamaratov, serie rodinu, serie aj sefa az vsetko poserie, zakope sa na zahrade a prejde mu nad hlavou tornado. A potom titulky s napinavou hudbou. Taky rozgulasovany akoze Hitchcock za 1*, ze sme to vobec dopozerali.