The Cheat (1915)

Tomu říkám FILM let desátých. Skvělá herecká podání, přímočarý příběh, odpovídající stopáž, prostě pan Cecil v plné formě již před skoro-stoletím!

The Love Goddesses (1965)

Prvních 30 minut němých let bylo báječných , období 30. let už bída, sáhodlouhé fragmenty z roztančených filmů bytelně nudily, co mě však zklamalo nejvíc byla úplně pominutá 40. leta, pouze mini-záběr na Gildu Ritu a rázem do 50.let. Zbytek již lepší, ale přesto průměr. Čekal jsem prostě víc. Ovšem lepší nějaký dokument než žádný dokument.

The Miracle Man (1919)

Hodnotit 150 vteřin filmu je podobné jako hodnotit jídlo po olíznutí lžíce...ale i to někdy stojí za to :-)

To (2017)

Prvoplánová, laciná, hezky natočená pí....na. Zvládl jsem 80 minut.

Trade (2007)

Začátek slibný, zbytek slabý. V příběhu najdeme bot asi jako u Bati, jen s tou kvalitou si už nejeden divák nezadá. Což je škoda, protože náměť je vpravdě silný. Míra nereálnosti je značná, nicméně odhlédneme-li od tohoto faktu, film diváka strhne. A co teprve reálná skutečnost... hrůza jen pomyslet...

Transsibiřský expres (2008)

Naivní, nicméně napínavé, nemotivující... před cestou transsibem z Pekingu do Moskvy, která faanu21 čeká za měsíc---

Tristana (1970)

Tristana aneb jak se z Popelky stala Baba Jaga a to jak povahově, tak tělesně.

Trojka z mravů (1933)

Rozjívení haranti proti bezzubím učitelům/drábům/zřízencům ve fantasmagorické fresce naštěstí středometrážního podívání (poněvadž k poslechu toho moc není).

Ultimátum (1977)

Natočené dobře, jistě. Ale pana střihače musily svrbět ruky, neb co sráží tento snímek dolů, je jeho přílišná stopáž. Pokrátit 20-30 minut z originálních 144 minut, bylo by ULTIMÁTUM ultimátně svižné a ultimátně koukatelné.

Umělec (2011)

Pozlátko. Takové milé pozlátko - zvenku se třpytí, blýská, září, ale uvnitř...? Trochu mi to připomíná soutěž á la Přemek Podlaha a jeho "jablko roku" - z vnějšku jablíčko výstavní, kdoví jak zevnitř. Tak v Artistovi jsme vnitřek měli možnost prohlédnout, ale ať jsem hleděl, jak jsem hleděl, uvnitř prostě nic. Takové Zpívání v děšti bez zpěvu. A to je na můj vkus poněkud nevýrazné. Ano, bylo to nevýrazné, zejména pak hudba. Výrazné byly alespoň detaily z prvního plánu a velevěrná výprava přelomu dvacátých let...a móda, panečku, ó kde ty časy jsou... Přesto, a právě proto, zbyl pouze povrchní třpyt, který Artistovi vysvítil blyštícího Oscara. Nemít pojem o ostatní produkci roku 2011, řeknu si, že to byl chudý rok. Tři a půl hvězd a víc aňi fň. fáňa