Nikdy neříkej nikdy (2009) (seriál)

je samozrejmé, že seriály vždy budú stavať na vzťahových trojuholníkoch ... a pocit, že vidíte všetko na veľmi malej ploche zas znásobuje ozaj veľmi skúpa stopáž a počet dielov, čo ma osobne veľmi sklamalo, no na druhej strane som sa pri tom nestihla nudiť ... mnohé postavy ma dožierali, ale aj tak ho hodnotím vysoko ... a som rada, že sa na Slovensku ešte produkuje niečo pozerateľné ... má to myšlienku, má to spád ... prijala by som viac dotiahnuť pohnútky a dôsledky konania .... a ozaj seriálu dopriať ešte aspoň pár častí ... no mne osobne sa to proste páčilo :) a gro hercom som ich charaktery žrala s navijákom:)

Účastníci zájezdu (2006)

zjavne záleží kto a v akom rozpoložení - očakávaní sa na film pozrie:) Ja som siahla po jemne satirickej letnej komédii ponúkajúcej akési "archetypy" dovolenkárov, ktorými sa môžete stretnúť naozaj na akejkoľvek skupinovej dovolenke organizovanej cestovkou. Čiastočne mi to pripomenulo, prečo máme radi individuálne zájazdy:) Je to úsmevné, je to na zamyslenie, niekedy netreba myslieť vôbec ... brať tento kúsok ako je .... s nadhľadom a možno aj s troškou humorom osladenou nostalgiou:) Videla som tento film viac ráz ... a stabilne ostávam na 4* :) teraz som si zohnala aj knihu, tak budem porovnávať film a pôvodne poňatie Michala Viewegha :) ale hnedé podšálky vrátim, slečnu sprievodkyňu aj s jej cukrovým pohľadom rozdýcham ... a určite si do pomyselného autokáru sadnem niekedy opäť :) a hodnotiť .. že sa film točí okolo sexu a vzťahov, dezilúzii a očakávaní?:) o tom život proste je:D

J.K. Rowling: A Year in the Life (2007) (TV film)

tento dokument som našla po rokoch a to som veľkou fanúšičkou HP:) Silný príbeh autorky, motivácie, ktoré ju k písaniu inšpirovali a viedli ... človeku až stiahne hrdlo a ešte väčšmi sa z jej úspechu teší ... klobúk dole, že sa JK popasovala s nepriazňou osudu a dala svetu /a jednému desaťročiu/ neskutočný fenomén :) prajem jej to a nech je konečne iba šťastná ... a teším sa možnosti ju spoznať bližšie ... krásny dokument o jednej talentovanej, šikovnej a nezlomnej žene:)

Aokigahara - les sebevrahů (2010) (TV film)

váhala som, či vôbec hodnotiť ... nakoniec 4* za myšlienku, citlivé spracovanie tak ošemetného námetu ... a za možnosť pozrieť sa tam, kde sa reálne ani nechystám. Plus dokument bol pozretý po prečítaní knihy Aokigahara, Les sebevrahu ... takže ešte podporené esenciou strachu a smútku z nej ... privítala by som aj dokument o samotnom lese, fascinujúcich jaskyniach a magnetitovom podloží, ktoré Vám dopomáha k tomu, aby ste sa v hustom lese prízrakov úplne stratili ... čo dodať? Neschádzať z cesty a nesledovať pásky ...

The Gravedancers (2006)

ako antifanúšik hororov som k pozeraniu bola navedená asi omylom:D najprv som frflala, potom som uznala, že to nie je také hrozné ... hviezdička za námet, ktorý taký otrepaný nie je ... jedna za ozaj znepokojujúcu atmosféru ... a jedna za taký celkovo fajn pocit z filmu, ktorý nepatrí k mojej šálke kávy. SPOILER: no žiaľ dojem pokazila vizualizácia duchov, keď sa zjavila Emma so sekerou a ťahala nohy, manžel vedľa mňa dostal taký hysterický záchvat smiechu, že atmosféra bola tatam:D nevedel sa upokojiť už do konca:D Aj malý chlapec vyvolal vlnu smiechu ... a ten počítačový efekt na záver ... :D KONIEC SPOILEROV :D ak tu niektorí spomenuli Zámok hrôzy ... je to presne tento prípad:) slušne vybudovaná atmosféra sa vďaka tlačeniu na pílu rozsype a podporuje to aj v hororoch očakávané nelogické správanie postáv :) Vidím krvavé stopy ... poďho za nimi do pivnice:D Vlastne som dala hviezdičky dve ...tú tretiu si potom zaslúžili aj sviežejšie vtípky, pri zmienke o kúpeľni som sa uchechtla:) Takže definitívne ostávam na 60% :)

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

ja viem, že nie každý sa s filmom stotožní. Môžete ho milovať, alebo ho zatratiť. Mňa ako odchovanca a milovníka sveta Harryho Pottera si získal už od momentu, keď sa objavilo známe logo a ozvala sa hudba, ktorá ma vrátila o pekných pár rokov späť a dychtivo som ho sledovala až do konca titulkov. Pripomenú sa nám známe postavy a tvory, pribudne množstvo ďalších a mnohí si zamilujeme idealistického Mloka (čistá duša:), dve skvelé sestry (krásna ukážka "domácej mágie" akú nám HP neponúkol tiež nie je na zahodenie) a priznajte sa, nebol ten ňuchač loviaci zlato a šperky na zožratie?:D Cute:) ... ďakujem, že sme zas na vlne magického sveta, ktorý nás opantával cez jedno desaťročie a môžeme sa tešiť na ďalšie porcie:) Obliekam si fanúšikovské tričko, Rokfort je najlepší a boj proti Grindelwaldovi začína! Hurá!:D

Velká šestka (2014)

sú rozprávky, z ktorých nikdy nevyrastiem:) Big Hero 6 je presne jednou z nich. Nechýba úsmev, nechýba dojatie a chcem vlastného Baymaxa:D získala si ma a radím ju spolu s rozprávkou V hlave k svojim najmilším:) určite odporúčam:)

Dirty Teacher (2013) (TV film)

jedna hviezdička za snahu, ale ozaj povrchný scenár pretkaný nelogickými zvratmi a prehnaným motívom. Ak už chceme učiteľku "ženu vampa" s ťažkou poruchou osobnosti, čo sa mení na monštrum:D tak aspoň trošku popracujeme na príčinách ... podľa tohto filmu by malo takto šibať 95% populácie, alebo chvalabohu nežijem medzi labilnými jedincami tohto kalibru:) Pozretie neurazí, ale ak máte len elementárny prehľad - čítate/ pozeráte filmy ... hovoríte si dej dopredu a zvyšok filmu len čumíte, že oni fakt nešli do hĺbky:D prvý a posledný raz pozreté:D

Americký zločin (2007)

toto sú filmy, keď túžim dať 5* a zároveň odpad. Pozerať taký film, ak človek v sebe ukrýva veľa empatie je utrpenie a najmä ak sa stotožní s beznádejou Silvie ... na konci som bola vydesená a bolo mi fyzicky zle. Skvelo podané a uveriteľné ... nechutné, sadistické a zúfalé ... človek ozaj nevedel, či začať plakať, alebo utekať na toaletu a vyvrátiť hnus, aký cítil z tej ľahostajnosti .. davová psychóza, ubližovanie ... a ja som si kládla iba otázku "prečo preboha?" ... záver mnou zamával, prežitie nie je happyend... ale záver bol so slzami ... z úcty k reálnemu námetu a uveriteľnému hereckému podaniu 4* a solídnych 85% ... za to, že tento film mi spôsobil zlú noc, hlavy a bruchabôl by som praštila odpad ... choďme okolo s otvorenými očami ... a nevychovajme z našich detí zrúdy ... a nestaňme sa nimi ani my. Násilie na bezbranných sa nás týka ... a nekosme trávniky so sklopenými očami, kým nám v ušiach a duši zalieha od kriku týraných obetí ... hlavne, že tie narcisy tento rok tak krásne kvitnú že? Popravde, tento film ma bude trápiť veľmi dlho ... už si ho nepozriem ... radšej si dám pozor na svet okolo seba ... a na to, že niekedy volanie o pomoc nemusí prichádzať len z útrob pivnice ... ale môže byť ukryté len vo vystrašenom pohľade, či zadržiavaných slzách .. a to svet veľmi ľahko prehliadne ... nemám slov ...

Popelka (2015)

ešte ozaj dojatá a spokojná musím pridať niekoľko slov ... za mňa teda ozaj 5* ... tradičný (mnou osobne veľmi zbožňovaný) príbeh v neskutočne vydarenom a krásnom šate :) trošku naivity, no čisté a ľúbezné ... presne takto majú rozprávky pôsobiť ... ako čisté zrkadlo:) v ktorom vidíme veci krajšími a úprimnejšími :) taký dojem z toho proste mám, kým píšem s úsmevom a mysľou plnou krásnych obrázkov tento komentár... jeden z mála dôkazov, že aj "tisíc raz obohraná platňa" môže znieť úžasné, ak sa s námetom zaobchádza jemne a pritom inovatívne ... pri scéne s Helen a celkovou výpravou, som skoro tlieskala:) som rada, že sa také rozprávky točia ... dieťa vo mne je nadšené :) a je fajn na to dieťa celkom nezabudnúť a pri takom výlete do rozprávok ... získať čistú a úprimnú radosť :) budem ešte dlho po tomto dúšku známej značky ... mať chuť byť láskavá a odvážna:) aj keď ja som si svojho princa už našla:)