Medená veža (1970)

Slovenský filmový zázrak z roku 1970. K plnému hodnocení mám hned několik důvodů. Takže 1) kde jinde uvidíte po kupě hvězdný herecký obsazení Kvietik, Mistrík, Rajniak, Dočolomanský, Muller, Vašáryová, který se zebe dostává brilantní výkony a především Štefan Kvietik kterej tu žárlivost a zoufalství na konci snad nehrál ale prožíval, ještě si navzájem profesionálně rozbije s Dočolomanským držku... 2) film natočil dle mého názoru nejlepší slovenský režisér Martin Hollý 3) hudba Zdeňka Lišky je v každém ohledu geniální a perfektně dokresluje 4) nádherný lokace Vysokých Tater. Zřejmě to nejlepší co jsem do našich slovanských bratrů viděl

Mise (1986)

Zpočátku to vypadá na starou dobrou historickou podívanou s náboženskou tématikou to by ale nesměl být přítomen Robert De Niro kterej zde projde ukázkovou morální transformací z parchanta na hrdinu. Všemi přítomnými vyzdvihovaná první část mne nedostala tak jako silná část druhá a zejména dosti brutální konec u kterýho si pořád musím říkat že "civilizace" se prostě do určitejch koutů světa dostat neměla.

Místo činu - Neviditelný protivník (1982) (epizoda)

Nějak na mě dopadla nostalgie a tak jsem se ve víru vzpomínek na dětství rozhodl po letech prověřit starej dobrej Tatort se Schimanskim. No a musím konstatovat že ač jsem si vybral díl s nic moc dějem tak Horstík je cool frajer i po tolika letech, kterej se nebojí při sledování podezřelého zabavit malýmu klukovi ukradený kolo a na něm následně dotyčného sledovat, ve vyšetřování mu přitom zdatně pomáhá jeho dobrý kolega s vizáží mrože Thanner. Gotz George svou nejznámější rolí Schimiho zapříčil že Místo činu je ze všech německejch krimi seriálů které se na nás valí ze všech stran už hodně dlouhou dobu ten nejlepší.

Moře lásky (1989)

Tenhle film mě dlouho unikal, před lety na primě mě zaujala už ukázka ale na film jsem se nepodíval a tak jsem jak trouba čekal a i když jsem si ho stáhnul pořád jsem ho opomíjel až mi došla trpělivost a pustil jsem si ho. Mezitím film dozrál a já si tak mohl naplno vychutnat parádní noirovej thriller s výbornou romantickou zápletkou kdy se zkušenej polda v podání brilantního Pacina zabouchne do hlavní podezřelí v případu zastřelenejch chlapů. Naštěstí se nám Alík v tom moři lásky neutopil a dotáhl to zdařile do konce. Potěšilo mě že se jako jeho parťák objevil John Goodman, kterej v 80tkách měl hodně slušný role a do filmu přinesl takovej lehčí nádech, no a Ellena Barkin se pro svou roli snad narodila. Možná trochu předvídatelný thrill ale závěr jsem stejně neodhadl takže je to vlastně dost slušně napsanej film kterej jsem rozhodně neviděl naposled.

Motýl na rameni (1978)

V hlavní roli kufr o kterém nevíme co je uvnitř a ani ho moc nevidíme, ale všichni ho chtějí a výrazně zasáhne do života Lino Ventury který podal další bravurní výkon v tomto Derayovo thrilleru. Linova klasická herecká poloha kdy je jeho postava nevědomě vtažena do víru událostí o kterých nikdo nemá šajnu a jsou smrtelným nebezpečím pro hlavního hrdinu nikdo nedokázal zahrát lépe než právě Ventura.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Hodně zábavnej a ještě více naivní akční kousek s výbornou hlavní dvojicí ve které to pořádně jiskří a všichni moc dobře víme proč, ovšem doplácí to na tu svou naivitu a neschopnost udržet se v paměti delší dobu po skončení titulků. Doug Liman udělal po Bourneovi asi tak dva až tři kroky zpět a je to znát, u mě je to rozhodně průměr, skalní fanoušci Brangeliny si můžou klidně přidat hvězdu a nebo rovnou dvě.

Mrtvá zóna (1983)

Když jsem se onehdá v noci nudil padlo mi do oka DVD s filmem Mrtvá zona, tak jsem to prubnul a výsledek byl nad očekávání výborný. Film těží hlavně z kvalitní Kingovi předlohy kterou se Cronenbergovi podařilo zručně převíst na plátno a vše umocňuje bezchybný výkon mladýho Walkena, kterej tu nevědomě odkáže na svou budoucí roli v Ospalý díře. Jinak filmu nechybí hutná atmosféra a taky skvělí zakončení kdy Walken páchá atentát na zparchantělýho Sheena.

Muž a žena (1966)

Muž a žena nám ukazuje jak má vypadat pravá romantika. Žádný ty dnešní změkčilý americký slaďárny většinou ještě s velkým množstvím rádoby vtipnýho ale trapnýho humoru, které na konec pokaždé dopadnou dobře, valící se na nás ze všech stran. Psychologický drama jako základ romantickýho filmu, to jest syrová realita. Anouk Aimée a Jean-Louis Trintignant hrají dvojici která svou lásku chce prožívat naplno, ale jejich minulost jim v tom brání. Originální romantický film a zároveň jeden z těch nejlepších. Zajímavá je Lelouchova režie a velice podmanivá Laiova hudba. Za nejsilnější považuji konec kdy se i přes odmítnutí Trintignant nevzdává a vydává se za svým srdcem.

Muž z Acapulca (1973)

Jean-Paul Belmondo v životní formě a ve své nejlepší roli. Víc netřeba dodávat.

Muž z Hongkongu (1965)

I v Hongkongu se dá zažít pořádný vzrůšo, teda pokud jste milionář znuděný životem a najmete na sebe vrahy. Belmondo něco takovýho zažil, vše mu vycházelo až do chvíle než se zamiloval do Ursuly Andress. Sice znovu našel chuť do života, ale vrazi mu zůstali a tak z toho vzniklo jeho další dobrodružství.