Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jelikož jsem "Big Bang Theory" začal sledovat ve stejnou dobu jako "Jak jsem poznal vaší matku", tak jsem si ze začátku víc oblíbil HIMYM. Zatímco Teorie mě bavila čím dál víc a s každou další sérií se zlepšuje, tak postupně měním názor a rozhodně víc preferuji tenhle skvělý seriál. Postava Sheldona Coopera je bezkonkurenční, originální a jeho vtípky nikdy neomrzí. Je skvělé sledovat tuhle partičku vědátoru v jejích každodenních situacích a doufat, že se i Sheldon někdy stane mužem. Neviděl jsem nejnovější sérií tak nevím, jestli do toho už náhodou nepraštil, ale snad mě milé překvapí. Už by bylo na čase :D

Hledám Amy (1997)

Klasická americká komedie 90. let. Pro mě nejlepší postavou byl skvělý Jason Lee (Banky), který mě rozesmál jeho bezkonkurenčními dotazy a po té debatou v Clubu s Alyss o svých sexuálních zážitcích :-) Nevím co napsat, pro mě osobně je to jedna za tří nejlepších komedií ze skvělých devadesátek a všechny tři jsou od jednoho režiséra ! Je to vtipné, originální, skvělé dialogy a výborně složený soundtrack !!

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Musím říct, že kdybych měl číst knihu, tak jí asi odložím po prvních stránkách. U filmu jsem to chtěl vydržet až do konce a nakonec vydržel. Neříkám že by to byl špatný film,ovšem příběh nebyl nijak zajímavý.. jedna hvězdička je za obsazení Julie Roberts, která je fakt úžasná a ta druhá je za tu část filmu, která se odehrává v Itálií. Zbytek filmu mě spíše nudil a mohl být klidně o půl hodinky kratší,možná by to bylo lepší. A o snadno předvídatelném závěru nemá cenu se zmiňovat..

Moneyball (2011)

Mám rád filmy se sportovní tématikou, a když jsou podle skutečností, tak o to víc. Moneyball je film o nádherné hře, která u nás bohužel nemá zvlášť velkou popularitu. Proto mám vždy radost, když se objeví nějaký film o Baseballu. Ovšem tenhle snímek mě milé překvapil, že se věnuje hlavně pozadí této hry,netradičním způsobu výběru a hodnocení hráču a ne jen hře samotné, jak to bývá u většiny podobných filmů. Oakland Athletics dokázali něco, o čem se jím asi ani nezdálo.. ovšem jak řekl Billy, je to k ničemu, když nevyhrajete poslední hru sezony. Je bohužel smutné, že finanční situace sportovních týmu, zpravidla rozhoduje o úspěchu. Ovšem způsoby, které byly v té době nové a netradiční, se rychle ujaly a jak bylo řečeno v závěru: Boston Red Sox přijali tyhle metody a v roce 2004 vyhráli po 86. letech Světovou Sérii.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009) odpad!

U tohohle filmu se dá udělit jedině odpad a nebo dát plnou palbu !! Jasně, že kvalitativně je ten film natolik špatný, že se to snad nedá popsat, ovšem když se chcete pobavit nad "hereckými" výkony, tak to stojí za to !! A scéna kdy Magežralok ukousne most Golden Gate je tak blbá, že se musíte jedině zasmát :D

Sociální síť (2010)

Moc se mi líbil filmek, který pojednává o vzniku sociální sítě, která je dnes běžnou součásti života téměř každého z nás.. Bylo zajímavé nakouknout, jak vznikaly první náznaky něčeho natolik rozsáhleho, jako je Facebook. Pro mě osobně o to zajímavější, že sám tomu absolutně nerozumím a jen obdivuju lidi, kteří toho jsou schopní. Fungování virtuálního světa je pro mě záhadou.. teoreticky to chápu dobře,ale nechápu že to v reálu fakt šlape :D No a něco k filmu samotnému.. nemohu si pomoct, ale proč se Justin Timberlake raději víc nevěnuje herectví než zpěvu ?! Je to dobrej herec, u mě asi nejvíc zabodoval ve filmu Alpha Dog, ale tady taky zahrál dobře.. Měl by víc hrát, než zpívat.. to je můj názor na něj. Jinak, režie se ujal perfektní David Fincher, který mě ještě nezklamal žádným svým předchozím filmem.. spíš mě vždy nadmíru potěšil. Což je skvělé !!

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Film na který jsem jako malej koukal téměř denně. Taky jsem chodil na ryby a vím jaké je to čekání až připlují :-) Opravdu krásný film a Vladimír Menšík tady dle mého názoru předvedl to nejlepší, co jsem u něj kdy viděl. Opravdu nádherně zahráné.. spíš mi přišlo jako by ani nehrál.. bylo to naprosto přirozené. A Rudolf Hrušinský to je záruka kvality..

Chalupáři (1975) (seriál)

Pro mě jednoznačně nejlepší český seriál. To nejlepší co česká kinematografie v té době mohla nabídnout.. Sovák a Kemr jsou dvojce, kterou v naších končinách nemůže nikdo nahradit. Vladimír Menšík také nemá chybu :D Znám všechny díly z paměti, ale tohle se nikdy neomrzí :D

30 Seconds to Mars: The Kill (2006) (hudební videoklip)

Podle mě jejích nejlepší píseň, s klipem silně inspirovaným Kubrickovým filmem Shining..skvělé !!

Babovřesky (2013) odpad!

No fůj..ještě teď mi je blbě !! Nevím co mě to napadlo se na tohle vůbec podívat. Ale vím, že pokud mám něco hodnotit, musím to napřed vidět.. Bylo mi jasné že jednou to steně uvidím, tak jsem si jednu dlouhou a nudnou noc řekl, že to zkusím.. No divím se lidem, kteří jsou ochotní za tohle platit v kině ! Ale dovedu si představit kdo na tohle chodí.. asi takový typ buranů co je schopný si vzít do kina třeba řízek, aby nemuseli kupovat popcorn a mají zaplaceno půl vlezného..tolik asi k představě obecenstva tohohle veledíla ! No k obsahu bych asi řekl jen to, že koukat se na slátaninu s absolutné nevkusným "humorem", lidmi co trpí samomluvou a rychlochůzí, bylo opravdu utrpení. Jediný moment, kdy jsem se pousmál byl, když si dementní starosta ledoval koule na záchodě,to bylo asi vše. A to je hodně smutné, když stopáž je něco přes 2 hodiny. Asi nejvíc bych na tomhle filmu ocenil, kdyby zmizel z naší planety a nikdy by se o něm už nikdo nezmínil !! A na pokračování téhle sračky už fakt nemám, to dvě hodiny života strávím raději zavřený ve skříňi a udělám líp..