Ant-Man a Wasp (2018)

Ne tak vtipné jako první díl, ale stále na špici od Marvelu.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Nějak jsem nevěděl jak to mám ze začátku uchopit a tak mi spousta vtipů utekla. Když jsem se ale dostal na správnou vlnu (btw přesně ve chvíli když přišla Emma) už jsem byl doma. A teda musím uznat, že to byla jízda !! Klobouk dolu i s parukou. Je mi úplně jasný, že nejemom, že to spousta lidí odsoudí, ale hlavně nepochopí. Mno je to škoda. Sečteno a podtrženo: Užijte si konec světa :-).

Aquaman (2018)

Guilty pleasure film roku.

Assassin’s Creed (2016)

Tak trochu vytažené z prdele. Tuším, proč skalní příznivci AC tak opěvují tuhle slátaninu, kde se stěží hledá nějaké napětí, nedej bože nějak chytře vypointovaný děj. O hlouposti scénáře radši ani nemluvit. Nerad srovnávám, ale i ta blbá Lara Croft, Princ of Persia nebo Warcraft stáli úplně někde jinde. Ubisoft si to asi dobře pohlídal, otázka je, jestli na to má...Nemá.

Atlas mraků (2012)

Filmové potěšení. Natočeno až absurdně, kdy jednotlivé zdánlivě nespojité kusy dávají dohromady ucelený snímek s přesahem, který ale mnohé odradí. A možná je tomu tak dobře. Ne všechny filmy musejí být přijímány masy diváků, ale sem tam se objeví vizionářské a nadčasové dílko, které zasáhne a postupem času nekoroduje jako ostatní skvosty, ale uchovává si ten příjemný odlesk po staletí. Film jsem již viděl několikrát a s chutí jsme se pustil i do knižní předlohy. Srovnávat tyto dvě díla nemá moc cenu, protože jsou takřka identické. Kniha je jedinečná ve stylu a film ve své podstatě také. Koncert hereckých výkonů nemá ani smysl komentovat, protože tuto sehranou symfonii se vidí málo kdy. Původně jsem chtěl na každém filmu najít alespoň něco dobrého případně špatného, nepovedeného. Udělám vyjímku a ponechám si tento kousek jako něco "co nemá chybu". Sečteno a podtrženo: Když chcete někam plout....

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Moje oblíbená Charlize Theron to bohužel sama neutáhla. Evidentně je potřeba víc, než jen geniální herečky.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl být na Avengery přísnější než sem chtěl. Z jednoho prostého důvodu. Nasadili si laťku příliš vysoko a nebyli schopni se dotknout vlastního stínu. Nejhorší na tom asi celé je, že to účel splnilo, protože nemůžu říct, že sem se u toho nudil. Ale ten děj. Neuvěřitelná slátanina, poslepenina a polorozpadlina utržků příběhů tu a tam nějakých postav, které nemají a evidentně nebudou mít vlastní film. A to nepočítám postavy, které se tam jen tak zničeho nic objevili, bez jakéhokoliv vysvětlení. Představení Infinity stones bylo tak strašně účelové, až se mi z toho chtělo zvracet. A toto tak pěkně dlouho drželi pouze v náznacích. No prostě zklamaní, velké a obrovské. A vtip? Spíše výsměch. Jediný kdo skutečně pobavil byl Stan Lee, ale ten si to evidentně může dovolit.

Avengers: Infinity War (2018)

Není to tak jednoduché skloubit tolik příběhů do jednoho, aby z toho nebyl úplný guláš. Ale nějakým zvláštním způsobem se to povedlo. Vtipný je, že to není film o hrdinech, ale o Thanosovi. To je jeho snímek a nikoho jiného.

Bájní tvorové: Dračí hrobka (2013)

Nechal jsme se přesvědčit vysokým počtem stáhnutí. Ale tak už po 10 minutách jsem toho začal litovat. Neměl jsem bůh ví jaký očekávání, ale tak aspoň efekty mohli být na lepší úrovni. Respektive efekty nebyli úplně špatný, ale s okolím absolutně nekomunikovali a herci jakoby ani nevěděli kam se mají dívat, kam uskočit, odkud přijde rána a tak podobně. Sečteno a podtrženo: snad jen s lahví vína.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

S DC je vždycky je nějaký problém. Když to vemu charakterově od shora. Tak překvapivě vyhrála Wonde Woman, ačkoliv si jen párkrát štěkla. Druhé místo obsadil Doomsday (fakt pecka) a třetí, v těsném závěsu, Batman - Ben Affleck překvapil. Dále v žebříčku už je ale citelná propast. Lex Luthor nepřesvědčil a Superman? Snad zůstane pod drnem. Čert vem postavy, spíš nechápu proč DC pouští svoje tak strašně chaoticky a neuspořádaně. Není prostor vystavět pořádný děj, nebo postavy. Nejhorší je ta předvídatelnost, která se táhne jako smrad celým filmem. Nebýt potvůrky Doomsday, byl by to propadák. Ale i tak bylo docela na co (naštěstí) koukat. Bohužel očekávání hluboce nenaplněno.