kjama

kjama

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 10.9.2018  00:27

Úžasná podívaná, přestože jsem ji ocenila až na podruhé. Poprvé jsem na film nahlížela jako na horor, podruhé už jako na romanci. Film má velice silný vizuál, dvojí verze nábytku (velký nábytek ve kterém se ztrácí pro Edith ve své zranitelné poloze a menší verze pro sebevědomou Lucille) se vyplatila. Po druhém shlédnutí věřím, že děvčata budou mít slabost pro narušeného avšak zřejmě poprvé zamilovaného Thomase. Tak trochu po něm budou vzdychat jako po Heatclifovi z Větrné hůrky. Tleskám výběru herců. Filmu prospělo, že Benedict nevyšel. Postavu Thomase prý pro něj napsali o dost chladnější. Hiddleston alespoň ukázal nějaké city. Díky, díky moc!

• 1.9.2018  01:46

Velkolepé a dechberoucí... Coby historička vyučující angličtinu si libuji. Jen jedna věc mě žere, bez urážky. A to je historická správnost. Vévoda z Yorku byl člen Britské šlechty. Byl to dokonce Jindřichův bratranec. V roce 1415 se ještě Anglie topila v místních rozmíškách a o koloniích ještě ani neslyšela. Tak co to do háje bylo? Vévoda zemřel ve svých 42 letech coby vousatý bílý muž. To, co si zde BBC nemohla odpustit si měla dovolit v Benátkách, Veroně, Byzanci, ale ne mezi anglickou šlechtou, do háje zeleného!!!

• 8.6.2017  19:24
    Mercy Street (TV seriál) (2016)

Jedná se o úžasný seriál zasazený do městečka Alexandria, Virginia, okupovaného vojáky Unie (1863). Do místní nemocnice přichází mladá žena v pozici vrchní sestry a snaží se uvést věci do pořádku. Moc se mi líbí čerpání z knihy Adventures of an Army Nurse in Two Wars a v seriálu vidíte, že opravdu jede podle skutečných událostí. Charaktery mají hloubku, kostýmy jsou až neuvěřitelně realistické. Oceňuji i urychlení děje ve třetí epizodě a to, že v druhé epizodě dostaly ostatní postavy více prostoru na úkor Mary Phinney. A poslední věcí, která je fajn je ta, že Luke Macfarlane konečně nehraje namistrovaného týpka, ale kluka s duší :).

• 8.12.2016  21:44

Tak tohle se mi vážně líbilo... Bylo vidět, že film vychází z Philbrickovy knihy a bere si z ní ten nezůčastněný vyprávěcí styl. Líbí se mi, že byly dodrženy historická fakta a i přes popisnost člověk cítí mrazení v zádech při sledování hlavních hrdinů v souboji s přírodou. Režisér si vzal za podklad vyprávění Nickerbyho, samozřejmě, že pokud by sáhl po předloze od jiného námořníka, mohl vzniknout film malinko jinačí. Líbily se mi také narážky na Hawthorna a také postava Melvilla, kterak hovoří s přeživšími. Prostě historické drama jak má být. Přesné a přitom dechberoucí.

• 13.8.2016  01:02
    Svítání (2009)

Nikdy nejde o správnou věc, vždy jde jen o moc a dobrý obchod... Výborný upíří film a zároveň taková sonda do lidské společnosti.

• 3.8.2016  23:18
    Equilibrium (2002)

Bohužel, opět naprosto nedoceněné sci-fi. Depresivní a chladná atmosféra a svět bez citů vyvolával pocitů až až. A také otázka, zda jsme ochotni obětovat svobodu za svět bez konfliktů a válek. Úžasné bylo spojení vážné hudby s bojovými scénami. Bale jako vždy září a našla jsem si tam i další známé tváře (Fichtner, Purcel).

• 18.7.2016  18:30

Nádherný příběh... Hezky udělané, dojemné. Jen jsem nepochopila jednu věc, Proč Emilia tak kroutí obočím? Proč se proboha tak šklebí? Občas to bylo až obtěžující.

• 20.3.2016  01:42
    Kolonie (2015)

Když Daniel Bruhl nakráčel do sálu, byl plný vtípků a úsměvů, určitě jsme nikdo nečekali takové psycho. Film je napínavý do poslední minuty. Kdo by porovnával útěkovou scénu na letišti s Argem, tak to byl jen slabý čajíček. Skvěle napsáno, skvěle obsazeno, Emma Watson tentokrát vyčnívá nad též skvělým Danielem Bruhlem. Michael Nyquist je až brilantně odporný. V některých okamžicích ztratíte dech, zvlášť, když si uvědomíte, že se jedná o film podle skutečných událostí. Nechoďte, pokud máte slabé nervy. Mě trvalo cca hodinu, než jsem se jakž takž dala dohromady po té hromadě deprese. Každopádně, dle dalších komentářů se Daniel poučil mou radou v diskuzi a při druhém promítání již diváky na ten teror připravil :)

• 4.10.2015  01:08
    Americká odysea (TV seriál) (2015)

Určitě zamrzí, že NBC prozatím zrušila možnost pokračování série. Příběh by si jistě zasloužil dovyprávět. Řekla bych, že je tu po seriálu Homeland další dobrý seriál, který se nebojí ubrat patriotismu a přidat na terorismu ve vlastních řadách. Chválím výkon A. Friel, T. Williams a C. Trinneer se pro změnu ukázali jako slizcí záporáci...

• 12.8.2015  18:00
    Cena svobody (2014)

Krásný, silný film... Jediné, co mě zarazilo, že si afričan pustil vodu a při tekoucí vodě si čistil zuby. U toho jsem fakt řvala - zuřivostí :).

• 7.6.2015  18:55
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Po shlédnutí první série se sami budete cítit jako s bipolární poruchou. Budete nadšeni a zároveň v depresi. Lewis a Danes předvádějí herecký koncert a já se nemohu dočkat, jak to vše nakonec dopadne.

• 1.10.2014  22:23
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Ze zpočátku velmi nesympatické hlavní hrdinky se vyklubala sebevědomá a chytrá žena. Herečce věříte doslova všechno, z každého pohledu dokážete poznat, jak se cítí. Také výběr ostatních herců byla šťastná volba. Jamie zpočátku nezaujme, postupem času si ho dámské osazenstvo jistě zamiluje pro ty jeho modré oči a nekonečné rytířství. Tobiase ztvárnil T. Menzies známý z jiného populárního seriálu Hra o trůny. Chválím pomalejší děj, protože díky tomu má člověk čas sledovat nádhernou přírodu a zaposlouchat se do skotské muziky. Je to prostě romantka jak se patří!

• 25.5.2014  03:28
    The Originals (TV seriál) (2013)

Žádní středoškoláci a prastarý upír, který ale opravdu potřebuje psychologa. Seriál má tempo a tváře, na které se dá koukat... Za půlkou série za pět bodů, doufám, že později nebudu muset ubírat.

• 13.3.2014  23:27
    Doktorka Quinnová (TV seriál) (1993)

Pan Keach nám dal dva skvělé seriály - Mladé jezdce, odehrávající se před válkou a Doktorku Quinnovou, odehrávající se po válce. Tyto seriály ve mě podnítily zájem o divoký západ a historii indiánů. Co na tom, že všechny historické události té doby se staly v Colorado Springs, některé byly o pár let posunuty a všichni velikáni té doby se přátelili s paní doktorkou. Líbilo se mi obsazení Johnyho Cashe a jeho lásky June, objevilo se tam i pár jiných zpěváku country. Všechny historické události jsou líčeny s citem a z pohledu obyčejných lidí. Dozvíte se spoustu věcí o minulosti a osobách s ní spjatých - Bella Starr, Sherridan, Custer, Washita, Black Kettle, U. Grant, gen. Parker, Pine Ridge, Thompson, Darwin, Ku Klux Klan atd. Seriál mám ještě raději po studiu Severoamerické historie - teprve teď oceňuji tu promyšlenost a detaily, které mi dřive unikaly.

• 26.1.2014  01:29
    Pán času (TV seriál) (2005)

Fantastic, Molto bene, Allons-y, Geronimoooo... Tak tento seriál je naprostá bomba a možná proto jsem se léta zdráhala napsat komentář. V Anglii vám dnešní čtyřicátníci potvrdí, jak se každý týden setkávali u televize a rodiče je pak strašením Dáleky zaháněli do postele. Nové série úspěšně navazují na starého Doktora a notně zvyšují tempo a efekty. Doktor, to není jen Tennant. Každý herec přinese něco svého a vy vždy uvěříte v Doktora nového. Těším se na dalšího, který je ohlášen, těším se na jeho nové vlastnosti a zlozvyky, nový jazyk a třeba i schopnosti. Uvidíme, jak to udělají s omezením počtu 13 regenerací :). Jediný mínus snad vyjadřuji Martě a Amy - obě nesnesitelné a obě už naštěstí pryč. Moc se mi líbí The impossible girl, takže Claro, doufám, že se Ti podaří udělat to výborné suflé :)

• 6.1.2014  22:43
    Velký sen (2011)

Film mě neoslovil proto, že vyučuji angličtinu a chodím na fotbal. Oceňuji předevšim jeho lehkost a nevtíravý humor. Fotbal je hra gentlemanů a tento film konečně neukazoval cestu za vítězstvím, ale spíše radost ze hry samotné, přátelství a fair play. Často jsem se přistihla, že se na film usmívám. A to další plus navíc je za skvělého Daniela Bruhla.

• 10.10.2013  21:18

Star Trek: Do temnoty má vše, co by jste od filmu této série mohli čekat. Jako bonus je tu pak skvělý výkon v podobě britských herců Simona Pegga s jeho úžasným skotským přízvukem, Benedicta Cumberbatche jako temného záporáka a příjemné Alice Eve.

• 18.2.2018  14:42

Trochu mi to přijde jako kombinace Na doraz a 48 hodin. Jde ovšem poznat, že se stále jedná o televizní film. Dabingu vyčtu Kate, kdy u padesátileté herečky slyšíte hlas dospívající dívky. V hodnocení se odrazilo, že mám ráda tento typ filmů, kdy podceňovaný zachraňuje milovaného. Film má bohužel nevyrvnané herecké výkony, zloduši jsou vykresleni příliš negativně, napínavé scény jsou málo napínavé a konec je příliš uspěchyný. Navíc jsem se nikdy nedozvěděla, kdo je ta policejní krysa, nebyl žádný velkolepý závěr...

• 8.1.2017  19:43
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Toto je naprostá paráda... Přesto si dovolím jednu výtku - v dalších dílech hlasuji pro tričko pro Vinnetoua. Díl druhý - opět taková příjemná pohádka z divokého západu. Jen tu klaustrofobní atmosféru v jeskyních si mohli odpustit, zase budu mít noční můry... Díl třetí už lépe ukazuje neradostný boj indiánů o přežití a spojuje všechny ty Trail of tears, Washity, Sand Creeky, či Wounded Knee v jedné epizodě. Tento díl se už blíží klasickým indiánským filmům. A také vám přišel ten Komanč tak děsně vtipný? A v Praze máme nejlepší kovboje :).

• 7.12.2016  22:45
    Anthropoid (2016)

Proč proboha... Proč to kruci nenadabovali, ať už anglicky, nebo česky? Takhle vůbec nevím o kom se mluví, protože každý jména vyslovuje po svém. Herci se dle mého soustředí spíše na svůj špatný přízvuk, než na hraní. Nebo spíše naopak, hrají tak, že místo mluvení naučeně odříkávají věty, které neví, jak se čtou...

• 13.10.2016  19:02

Opravuji komentář po shlédnutí filmu s titulkama. Ten dabing z toho udělal docela blbost :)

• 7.9.2016  22:30
    Já a robot (TV seriál) (2013)

Příjemná kriminálka :).

• 7.8.2016  17:40

Vítejte v nové demokratické Libyji... Hm...

• 21.12.2015  20:31

Po slabším předchozím díle konečně přichází akce. Líbilo se mi to, až na ten úplný závěr. Z něj ovšem mohu vinit pouze knihu, ne režiséra.

• 28.11.2015  23:01
    Necessary Roughness (TV seriál) (2011)

Hvězdička navíc za Cohena, jeho postava je nejzajímavější a je nejjednodušší mu fandit. Chválím i výběr Thorne. Moc se mi líbil náhled do zákulisí amerického fotbalu i jiných sportů, přesto jsem zklamaná, že se tam neobjevil žádný hokejista. Copak v New Yorku nejsou žádné hokejové týmy (ironie), nebo jsou hokejisté natolik emocionálně stabilní, že nepotřeboval pomoc terapeutky? Třetí sezóna byla tak trochu mimo a některé postavy se chovaly trochu nelogicky, přesto hodnotím vysoko.

• 24.11.2015  13:36
    Piráti (TV seriál) (1999)

Minisérie přesně podle mého gusta. Nešťastná láska, nenávist, dobrodružství, piráti, nádherná příroda, lodě... Moc se mi líbilo, že si pan režisér oblíbil české herce a indián Kraus byl prostě nejlepší :), ani Roden na něj neměl. Pátou hvězdičku ubírám za šílenou Lívii, u jejího výkonu jsem se musela jen smát. No a také, pátou hvězdu si zaslouží pouze Hornblower...

• 18.7.2015  23:48

Bradley konečně dokázal, že nemusí hrát pouze v hloupých komediích a romanťárnách a snad si ho už konečně zapamatuji. Film samotný naštěstí nepřistupuje k tématu s vlasteneckým patosem a všímá si také negativního dopadu války. Clint si téměř vždy dokáže najít skvělé téma ke zfilmování. Kyle byl pro Američany jistě hrdina, pro mě alespoň zajímavý člověk se zajímavým osudem, který stálo za to zfilmovat.

• 1.7.2014  23:29
    Modlitby za Bobbyho (TV film) (2009)

Chválím úžasný výkon Sigourney Weaver... Film bych přirovnala k divadelní hře Zlomatka. Kdo jste neviděl a líbil se vám film, jděte na to....

• 26.1.2014  00:08
    Breakaway (2011)

Tento film mě naprosto odrovnal v kladném slova smyslu :). Spojuje prvky bollywoodu s ledním hokejem. Je plný tanečků a zpěvů, dokonce i na ledě, touhy po uznání a snahy nalézt místo ve světě. Nechybí milostná zápletka a také závěrečný nervydrásající hokejový zápas. Kdo se chce pobavit, má rád muziku a hokej, je to film přesně pro něj.

• 30.7.2017  18:46

Zpočátku jsem si říkala, super film. V polovině už to začalo být dlouhé. A co ta maškara na konci? To filmaři neumí spočítat roky? To je záležitost druhé třídy.

<< předchozí 1 2 3