Alf (1986) (seriál)

Výborný humor a roztomilý Alf. Jako malá jsem měla tento seriál ráda a smála se u něj, zkusila jsem to po letech a opět v něm nacházím zalíbení. Líbí se mi, že postavy seriálu jsou vykresleny pro mě nevtíravým způsobem a příběhy vyznívají příjemně lidsky, bez výsměchu a sarkasmu. Postava Alfa, ale i hlavy rodiny a vůbec i dalších jejích členů jsou dobře vymyšleny. Korunou je ale Alf, kterého jsem si zamilovala a myslím, že nejsem sama.

Jako dým (1999)

Pěkný film, ale mírně zmatený. Něco mu chybí. Zvažovala jsem 3 a 4 hvězdičky, ale přikláním se ke 3. :-) Intuitivně.

Pumpkin (2002)

Dojemné. Je to sice trošku americký doják s happy endem, zahrál u mně ale na strunu, která mě nutí hodnotit ho počtem pět. Je to taková sladká romance, která je prošpikována náznaky kruté reality. Vše je zde mírně přehnané a ulítlé a možná i proto se mi to líbí. :-) Doporučuji. :-)

Rozum a cit (1995)

Romantický a upřímný film. Zvířil ve mně emoce a sympatie s postavami, byla jsem vtažena do děje. Příjemným bylo také to, že se mi těžko odhadovalo, který to nakonec bude (který muž bude ten pravý, kterému se nakonec děvčata dostanou). Tedy ne jen předvídatelná červená knihovna (alespoň pro mě;-) ). Také oceňuji humor, kterým je film protkán, lásku a pochopení, které vyzařuje. Ocenění **** dávám proto, že ve mně nevyvolal hlubší prožitek, jako jiné filmy, které jsem ocenila *****. To však nemusí znamenat menší kvalitu, spíš jen jiné osobní zaujetí v něm.

Piano (1993)

Hudba, láska, touha, vášeň, nenávist. Po shlédnutí filmu dnes ráno bojuji celý den se závistí a touhou po lásce, jako je ta, kterou prožily postavy Harveyho Keitela a Holly Hunter. Celý dnešní den si pobrukuji titulní skladbou Michaela Nymana, která ve mně probouzí všechny emoce, které ve mně film vyvolal. Závěrem: emotivní film s věrohodným vykreslením postav, charakterů a událostí, ponuré prostředí prosvětlované hudbou a láskou matky k dceři a ženy k muži. Má poklona Harveymu Keitelovi, Holly Hunter, Samu Neillovi i té malé holčičce.