Vlk z Wall Street (2013)

Konečně film co má koule a nebojí se je použít! Vlk z Wall street je zkrátka jízda. Dekandentní, hravá, tragikomická jízda. DiCaprio září a dává si to jako ještě nikdy. I přes dluhou stopáž film nenudí a ani vás nenapadne se podívat na hodinky. Scorsese na to přes pokročilý věk ještě pořád má. Střídá drama s komedií a všechno šlape jako hodinky. Sledování mladého Belforta od dob, kdy byl nesmělým začínajícím makléřem přes šílence na drogách až po trochu trpký konec, je strhující. Člověk by skoro až nechtěl věřit, že film je založený na skutečných událostech/biografické knize Jordana Belforta (který si na konci střihne cameo). Scéna, která se jednoznačně vryje do paměti? DiCaprio a Hill sjíždějící se na prošlých lécích. Má asi 15 minut, ale je to čisté zlato. Na blogu za rovných 90%.

Nymfomanka, část I. (2013)

Kontroverzní reklamní kampaň a mnoho povyku pro pár penisů. Chce to víc povyku pro to, že je ten film fakt dobrý! Kdo očekával porno, byl vedle jak ta jedle. Film je sice explicitní, ale určitě ne tak, jak mnozí doufali - zvlášť když je trailer sestříhaný z obou částí filmu. Je to zkrátka chytrý film, ve kterém se občas souloží. Distributor píše "sonda do ženské sexuality", já bych to za sebe spíš označila za sondu do ženy celkově. Dialogy mezi Skarsgardem a Gainsbourg jsou super, nápadité a člověk v nich může hledat statisíce různý významů a metafor pro zbytek děje (a najít si tak tu svojí pravdu:). Těším se na dvojku - rozdělení filmů mi ale přijde zbytečné...... na blogu dávám 80%.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Konečně! Tohle je ideální film na svátky. První slovo, co mě k Mittymu napadne je "milé". Milé a zábavné a hlavně, není to blbé a ani rádoby třeskutě vtipné, což by člověk mohl od Bena Stillera očekávat. Ve filmu je spousta hezkých vizuálních nápadů, nádherná islandská příroda, dobrá hudba, skvělí herci - sympatické postavy jsou sympatické a korporátní záporáci jsou vykreslení trochu jako karikatury. Na konci jsem byla dojatá a rozhodně mě to naplnilo sváteční atmosférou víc, než typicky vánoční blafy typu Přijde letos Ježíšek. Takových filmů prosím víc! Na blogu dávám 80%.

47 róninů (2013)

Ajaj. Tohle se hrubě nepovedlo. Trailer láká na řežbu tak trochu v Sucker Punch stylu a místo toho sledujeme první hodinu a půl jen kecání. Keanu Reeves se snaží, ale podivný scénář tím rozhodně nespasí. Film se vleče, spousta scén nedává smysl a nějaký očekávaný japonský feeling nahrazuje feeling čistý hollywood. Je to škoda. Očekávání byla rozhodně mnohem vyšší. Plus fakt, že film na novinářské projekci pustili s dabingem, když je k dispozici titulkovaná kopie = fail. Na blogu dávám 35%.

Vše je ztraceno (2013)

Redfordova one man show a trochu okaté pomrkávání směrem k Oscarům. Na to, že celou stopáž sledujeme pouze a jen mlčícího hlavního hrdinu, film celkem odsýpá. Ale pořád to není nic, co by diváka vrazilo do sedačky a donutilo ho se modlit za život hlavního hrdiny - naopak od konkurenční Gravitace, která tento souboj vyhrává na plné čáře. Emocionální náboj Vše je ztraceno je téměř nulový a film nezanechá po odchodu z kina hlubší stopy. Na blogu hodnotím 65%.