Univerzální voják (1992)

Viděno znovu po mnoha a mnoha letech. A užil jsem si to. Možná víc, než když jsem to viděl kdysi poprvé. Asi nejúspěšnější pokus Van Damma a Lundgrena přiblížit se klasické áčkové produkci. Zvyšuju hodnocení ze 3 hvězdiček na 4.

Šplhající profesor (1992) (TV film)

Mám hrozně rád rozhlasové hry s Viktorem Preissem jako Sherlockem Holmesem a až do teď jsem netušil, že hrál Holmese i ve filmu (resp. televizní inscenaci). A je výborný, škoda že v té době s ním nevzniklo těch příběhů víc. Dojem mi trošku kazil Josef Somr a jeho pojetí Watsona, zdálo se mi zbytečně karikaturní. A drobné procenta dolů jdou i na vrub režie Zdeňka Zelenky, jehož styl se mi k holmesovkám moc nehodí. Kdo tomu ale naopak přidává je démonický Petr Kostka v roli profesora Presburyho. Takže podtrženo, sečteno, za mě velmi slušné čtyři hvězdičky.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Pár geniálních fórů a spousta vaty. Neurazí, nenadchne, ale vcelku příjemně strávený večer.

Král (2019)

Moc pěkný film. Je skvělé, že Netflix našel tuhle mezeru "mezi", protože v kinech by to pohořelo a klasické televizní produkce by na to neměly takový budget.

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát (2019)

Fanoušek Jiřího Suchého a Semaforu se nic nového nedozví, vše zde obsažené již Jiří Suchý řekl či napsal někde jinde. Pro širší veřejnost je to však bezesporu určitě zajímavý náhled do života jedné legendy.

Král Šumavy (1959)

Tenhle klenot bolševické kinematografie mě dlouho míjel. A byl jsem překvapený jak dobře je to natočené a zahrané. Za tu komunistickou ideologii jedna hvězdička dolů, ale jinak by to bylo na plný počet.

Komando (1985)

I po letech naprostá pecka! Tím že si to ze sebe dělalo srandu už v době vzniku to tak nezestárlo jako Rambo II natočený ve stejném roce.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Kopie, která málem předčila originál aneb Když dva dělají totéž, je to totéž. Nevím jestli někde jinde existuje takhle dokonalá nápodoba, která je dokonce lepší než některé filmy Buda Spencera a Terence Hilla.

DVTV (2014) (pořad)

Jsem moc rád, že něco takového existuje a že i kvalitní publicistika má šanci se uživit.

Konečná (2013)

Více než důstojný návrat největšího akčního hrdiny na pole cti a slávy. Extrémně brutální, extrémně vtipné. Škoda jen slabšího scénáře.