Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti (2008) (TV film)

Klasický Nick Park. Bohužel už jen těží z předchozích dílů a nepřináší nic nového. Přesto jde o kvalitní krátky film.

Nepřátelé národa (2009)

Výborný dokument. Velmi mě zaujala kamera a střih. Tvůrce si s filmem musel opravdu pohrát a výsledkem je nádherná podívaná na velmi zajímavý dokument.

Sim Salabim (2008)

Tak tento krátký film je pohlazením na duši. Smál jsem se nahlas i podruhé co jsem ho viděl. Spojení moderní grafiky s klasickými krátkými filmy typu Tom&Jerry je naprosto geniální.

Iron Crows (2009) odpad!

Na tento film jsem přišel asi s 10 minutovým zpožděním a když jsem odcházel, tak jsem byl ještě rád. Celý tento dokument mi příjde až nechutně reálný nebo totálně předkonstruovaný. Záběry z řezání lodí jsou doprovázeny i záběry obyčejného života pracujících. Samozřejmě je to velké utrpení a věřím, že to v reálném životě určitě není žádná sranda. Tento dokument mi, ale příjde až moc. Záběry, kde usínají dva dělníci v jedné posteli a povídají si o hrozném životě je až legračně nereálná. To ale není jediný podobný záběr a tento film je na nich postavený. Snaží se zaútočit na vaše emoce až k slzám...buď lítosti nebo smíchu. Bohužel jsem v místě natáčení nebyl a mé představy mohou být zkreslené, ale stálo by za to zjistit jaká je pravda.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Rodinný animáč. Ikdyž je film zaměřený na lidi o jednu generaci mladší než já, tak jsem se skvěle bavil. Inteligetní humor. Trochu scifi a happy-end. Odpočinkový film po náročném dnu.

Ďáblův advokát (1997)

5 hvězdiček jen za Al Pacina...buď je tento chlápek opravdu ďábel nebo sakra dobry herec...osobně přikláním k té první možnosti :-)