Hra o trůny (2011) (seriál)

Naprosto uchvacující příběh plný napětí a nečekaných zvratů v boji o moc. Děj je nabitý vším co by mělo správné historické fantasy mít. Neustálé boje plné krve a detailní záběry smrtelných zranění jsou možná občas pro silnější žaludky, ale sem to prostě patří. Ve velké míře se zde nejen zabíjí, ale také souloží. Možná proto je seriál tak oblíbený :). Příběh je fascinující také počtem úmrtí hlavních postav, které zde umírají a ožívají jak na běžícím páse. Seriál jsem si velmi oblíbil i proto jak věrně se drží knižní předlohy. Pro mě jednoznačně nejlepší seriál všech dob.. a myslím si, že nejen pro mě.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Máme za sebou závěrečný díl této ságy a já bych se rád vyjádřil k celé trilogii. Roztáhnout příběh z 250ti stránkové knížky na 3 filmy, bylo podle mě zbytečné. Chápu, že šlo hlavně o komerční tah a návaznost na trilogii Pán prstenů, ale spousta věcí mi tam prostě přebývalo. Pochopil bych ještě přidat do příběhu postavu Tauriel a trochu té mezirasové lásky mezi ní a Kilim. Hodilo se to tam a dávalo to smysl, tak proč ne. V hlavě mi však zůstává jedna otázka: Co se s Tauriel stane? Celou dobu jsem čekal kdy umře a ona z toho nakonec vyvázla skoro bez úhony.. Jako vymyšlená postava, o které v LOTR sáze není ani zmínka, podle mého měla umřít. Co mi tu dál nesedělo byla postava Legolase. Mohla o něm být pouhá zmínka, nebo se tu mohl jen mihnout, ale byla z něho jedna z hlavních postav..a to mi sem moc nesedlo. Co mi ještě přišlo moc přitažené za vlasy, byl Legolasův výběh po rozpadajícím se schodišti nad propastí. Chápu že elfové jsou extrémně rychlí a hbití, ale tohle bylo přece jen až moc nerealistické. Dále mi ve finálovém díle přebývala postava Alfrida. Netvrdím, že zde neměl být, ale jeho počínání během bitvy mi přišlo trapné a nehodilo se sem (především jeho převlek za starou ženu). Navzdory tomu všemu se mi poslední díl i celá (i když dlouhá) trilogie velmi líbila a za sebe dávám plný počet hvězd.

Avatar (2009)

Tenhle fim osobně považuji za to nejlepší, co jsem kdy viděl. Zajímavý příběh o chamtivosti lidí, kteří si myslí, že jim patří všechno a snaží se to získat i na úkor jiné rasy z cizí planety. Lidská naivita se však nemůže rovnat se spjatostí místních s přírodou. Příběh vypráví také o vzplanutí mezidruhové lásky a příkořích, která jí provází. Vymyšlený svět a místní fauna jsou vytvořeny opravdu úžasně a zážitek z filmu ve 3D byl nepřekonatelný. Kdo tento film neviděl, určitě by měl svou chybu napravit.