Poslední skaut (1991)

Naprosto průměrná záležitost s otravně sprostými hláškami, které na mě místo osvěžujícího deštíku dopadaly jako tunové balvany.Willis, ten sympatický chlapík, me lez celou dobu na nervy. Tohle šlo úplně mimo mě.

Simpsonovi - Lízin let do nebe (1991) (epizoda)

"Prosím, paní učitelko, Bart traumatizuje třídu. Máš pravdu, Martine. Barte,hned toho nech. Prosím ano. Múžu to ještě vrátit zpět? Aby bylo vidět to zakousnutý kotátko!".Souměrné příběhy Barta, který kandiduje na předsedu třídy a Lisy, která se zamilovala do trídního učitele, oba na samostatný vymazlený díl.!" Homer (pro sebe) "Kdybys byl chytrej , tak se z toho vykroutíš. Ale to ty né. Dobrá. Na první místě je rodina...pro blbečky."

Simpsonovi - Síla talentu (1991) (epizoda)

"Nádhera! Moje práce se propojila s domovem!" (Homer doma našel v pokoji svého šéfa Burnse). Nade vše ční kouzelná linka s dobrotivým Ringem (samozřejmě se sám daboval, zpívá taky písen It Dont Come Easy).

Šťastné a veselé (1991)

Tak nesympaticke hlavni postavy se jen tak nevidi. A hlavni hrdina, chlačecek s účesem jak z 50.let me drazdil od první minuty.

Útok vraždících rajčat (1991)

Trochu divné hodnocení,že..ale je to prostě perfektní béčko! Záměrně pitomé a přitom zábavné. Jasný kandidát do naší soukromé promítací akce komediálních horrorů a jejich odnoží.

Velmi uvěřitelné příběhy - Štědrý večer paní Hůlové (1991) (epizoda)

Chaunuv majstrstyk. Ucetni z Haskovy povidky, ktery zada o zvydeni platu a se kterym otrese rediteluv komentar k celosvetove ekonomicke krizi, je jen slabym predobrazem pani Hulove, na kterou drtive dopadne svetova mizerie, strasliva normalizacni televizni zabava a vlastni osamelost. Pro pametniky zpevu Pavla Lisky (neplest se soucanym hercem), Bobiny Ulrychove nebo Nedelnich chvilek poesie prostor k ponure zabave. (Basen Jana Rybaka je kapitolou sama o sobe). Mnohovrstevnate, hutne, pusobive a notne depresivni.

Columbo - Planý poplach (1990) (epizoda)

Co si budeme povídat, v tomhle díl utržil Columbo nečekanou porážku. Neobvyklý díl ale v poslední chvíli nabídne poručíkovi druhou možnost, takž porážka je nakonec jen dílčí. Přece jen, profesionál, když si je jistý, jde za svým jako buldog:)

Děvče ze sirkárny (1990)

Jako kdyby se člověk díval na porevolučního Chauna, ovlivněného prvními filmy Jima Jarmusche. Ale je tam ještě něco jiného..výběr extrémně nesympatických postav, omlácená omítka na domech (jako v devadesátým nás!), skromné interiéry, traumatizující komunikace to všechno vytváří tak pesimistický dojem, že by se za něj nemusel stydět undergroundový film z nějakého sibiřského socialistického městečka Tahle součást Kaurismakiho "proletářské trilogie" by se jako reklama na výhody kapitalismu začátkem devadesátých let použít asi nedala:). Dokonale odosobněné drama osobní vzpoury proti životu, který není k žití.V pouhých 68 minutách řekl Kaurismaki všechno, co chtěl a řekl to nálehavě.

Dva Jakeové (1990)

Bez kontaktu s klasickou Ćínské čtvrtí se divák ztratí ještě dřív než ten poučený, nijak zvlášt to ale nevadí. Atmosféra volného pokračování není sice zdaleka tak osobitá jako u Polanského, ale marlowovské proslovy a detektivní práce jdou Jakovi skoro stejně dobře jako před dvaceti lety. Nicholsonova režie tomuhle žánru seděla, škoda, že šlo o jeho zatím poslední pokus. Jo, a malou roličku dostal Tom Waits, ještě poměrně málo zvrásněný.