Nejméně očekávaný den: Zákulisí týmu Movistar 2019 (2020) (seriál)

Velice povedený pohled na fungování špičkového teamu během sezony. Movistar není teamem pro klasiky (s výjimkou Valverdeho), hlavní pozormost se soustředuje na Giro a Tour. Záběrů z trati není nijak moc a pokud jsou, tak často pohledem sportovního ředitele z doprovodného vozu. Miniserie se snaží ukázat závody z pohledu jezdců a lidí kolem nich, zavede nás ke snídaním před závodem a ke kávě po závodu, nakoukne do osobního života jezdců, nechá je komentovat probehlou situaci do kamery ve stylu talking-heads ve viditelných dotáčkách, časté jsou záběry z a do doprovodného vozu. Naštěstí pro režiséry i pro nás byl rok 2019 pro Movistar docela dobrodružný - boj o Giro s dvěma leadry s pěkným koncem a boj o Tour také s dvěma leadry, který už tak úspěšný nebyl - pnut až nepřátelstvi na jedné a kamarádstvína druhéstraně mezi jezdci bylo viditelné.A na konec Vuelta s vice zabery z trati a s (opet) neujasnenou pozici leaderu. Pro fandy cyklistiky je těch sest epizod požitkem, az už máte tenhle španělský team rádi nebo ne.

Nejméně očekávaný den: Zákulisí týmu Movistar 2019 - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Pro fanousky cyklistky (diva se snad na tuhle.miniserii nekdo jiny?) neni potreba dlouhych uvodu. Takze hned dva rychle profily k hvezdam Movistaru v roce 2019. Valverde (tohorocni mistr sveta a jeho začátek sezony) a Quintana (leader na Tour) A rychly preskok do Gira, kteremu se bude venovat cely druhy dil.

Nejméně očekávaný den: Zákulisí týmu Movistar 2019 - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Posledni dva dily zamereny na Vueltu - opet s dvema leadry (+ jednim v zaloze, jako na Tour, misto trojky Quintana, Landa, Valverde ted Quimtana, Valverde, Soler, pred zranenim mely byt leadry Carapaz, Soler) a opet potize, ktere z tohohle pristupu plynou, zde na prikladu Solerovy neposlusnosti ( na Tour podobne Quintana) a neustala zmena leaderu, ktera vedla Quintanu (i Landu) ke zmene teamu

Nejméně očekávaný den: Zákulisí týmu Movistar 2019 - Epizoda 6 (2020) (epizoda)

A druhy dil k Vuelte, hodne zaberu z trati, kontroverzni nastup pri padu Roglice( Movistar asi neni v pelotonu dvakrat obliben). A vyhled managera Eusebia a par vyhlidek na pristi rok (Soler, Valverde, Maas), proslov odchazejiciho Quintany a ne zrovna lratelsky odchod Carapaze. Za tech sest dilu se clovek s chlapci z Movistaru docela seznamil a na nektere osoby a udalosti upravil nazor. Vyborna epizoda a cela serie.

Po životě - Epizoda 6 (2020) (epizoda)

“In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on.” —Robert Frost. Poslední díl se Rickymu povedl, včetně poslední scény. Good.

Po životě - Série 2 (2020) (série)

První řada, začínající za zvuk Lovely Day byla skvělým počinem, ve které umírněný Gervais podal trápícího se a tudíž cynického Tonyho na výbornou, bez potíží utáhl celou serii sám. Ve druhé se Tony potápí do žalu ne tak hluboko, zato téměř neustále, takže veškerý děj obstarávají vedlejší postavy, některé bohužel zkarikovány do extrému (psycholog). Ve druhé ubylo veselosti a přibylo oblíbeného Gervaiho žánru, trapnosti (vystoupení amatérského souboru, chování psychologa) a melancholie (Tony dokonce pláče). Ale dobrá, mám Rickyho rád a užil si to. Ale té třetí serie se trochu bojím.

sKORO NA mizině - Došly prachy (2020) (epizoda)

Málokdy se poštěstí vypálit čistokrevných pět na něco z domácí produkce. Tenhle první díl serie uskupení Tři tygři je právě tenhle případ. Všichni zúčastnění (herci Čuba, Kozub, Ferro, Polák + Langmajer) a scénáristé (Suchánek, Kolečko, Skorka, Šimíček) připravili vskutku parádní zážitek. Vydržet, přátelé!