Resident Alien - Sexy Beast (2021) (epizoda)

Není to špatné, jen jakoby se tvůrci nemohli rozhoupat, jaký žánr by měl převážit a co vlastně chtějí točit, úvod série byl příjemně legrační taškařicí, aby se postupně měnil skoro v sociální, fádnější, o poznání méně zábavnou a málo vtipnou skoro telenovelou, a po polovině se nám z toho stává protiemzacká detektivka. Baví mě to, ale ta rozpolcenost se nedá vnímat jako pozitivum.

See - Bratři a sestry (2021) (epizoda)

Dobré, ale navzdory převažujícím ovacím větřím posun směrem, který mi není v porovnání s naprosto luxusní první sérií úplně libý...

See - Kompas (2021) (epizoda)

Lepší než druhý díl, ale stále přehnaně užvaněné nikoliv moudrým způsobem jako celá první série.

See - Královnina řeč (2021) (epizoda)

První díl druhé série, který měl konečně v podstatě úroveň celé první série.

See - Navždy (2021) (epizoda)

Tenhle díl byl jako desátý jasně nejslabší, stále dost dobré, ale hodně ubralo na intenzitě směrem k telenovelové vztahovosti a gameofthrones onanistické klišé dějovosti. Stále v rámci nadprůměru, ale obávám se do budoucna... Kreace královny jsou ovšem skvostně magorské a Momoa nadále dokazuje, že dokáže skvěle hrát.

See - Série 2 (2021) (série)

I druhá řada je působivá, ovšem nekompromisní úrovně první dosahuje až v samém závěru, nadšen jsem nebyl, naopak mě napadaly mnohé výtky, narozdíl od bezchybných prvních osmi dílů.

See - Sladké sny (2021) (epizoda)

Až v úplném závěru druhé série se vrátilo See na exkluzivní úroveň první řady. O to větší obavy mám z té třetí. Třeba budu mile překvapen, ale spíš bych sázel na opak. Vyzdvihávám ve všech dílech výkon Christiana Camarga, jako Tamacti Jun byl skvělý.

See - Slavnostní večeře (2021) (epizoda)

O kousek lepší než předchozí díly, snad je to výchozí bod narovnávání se k úrovni první série, které zatím druhá nedosahuje díky příliš schématickému scénáři a rozplizlosti energického, svébytného stylu, kterým seriál osm prvních dílů přesahoval konkurenci. V druhém už velmi okatě jede ve stylu Games of Thrones v tom nedobrém slova smyslu, jakkoliv je stále těsně nad průměrem. Z syrové, autentické ságy se stala mírně telenovelová, užvaněná selanka...