Echo (2024) (seriál)

Navzdory obecně téměř jednohlasně vlažnému přijetí jsem Echo dal na dva zátahy a nemohu si stěžovat. Pokud ovšem máte problém s neslyšící indiánkou s jednou protetickou nohou, která není usměvavá krasavice, co každého nadchne, čemuž její téměř permanentně sporá mimika a sveřepý výraz nijak nepřidává, pak máte smůlu. Já to ocenil jako klad.

Halo - Aleria (2024) (epizoda)

Vatový díl plný plkání a klišoidních scén. Ale bůhví proč mě to i tak baví...

Halo - Cíl (2024) (epizoda)

Až na ty pekelné patosové žvásty konečně pořádná akce.

Halo - Season 2 (2024) (série)

První polovina byla hodně rozpačitá, ale naštěstí nakonec chytla 2. série dech a skončila se ctí, co se úrovně týče.

Halo - Svatyně (2024) (epizoda)

Zůstávám opatrný a v obavách. Je to znatelně níž a jinde, než povedená první série, která se nemusela zavděčit všem, ale měla sebejistý a výrazný ksicht. Úvod druhé série působí mnohem tuctověji a vyprázdněněji, ač šance, že to nebude úplně blbé, je.

Metoda Markovič: Hojer - Ženská oběť (2024) (epizoda)

No, klobouk dolů. Vida, jeden by už ani nevěřil, že to u nás jde, tak alespoň v retrožánru kriminalistického 'socialistického realismu' evidentně ano a já velmi ochotně tleskám. Výkon (nejen) Petra Uhlíka uhrančivý a brilantní.

Nejhvězdnější noc popu (2024)

Objektivně, oprostěno od patosu - ten dokument nijak výjimečný není. Počin a píseň ano, ale filmařsky je samotný dokument rutina, trpící hlavně nedostatkem autentického dobového materiálu vyjma dne natáčení a tak první půle je dost vaření z ničeho. Ale klobouk dolů, dnes by už nic takového, jako spousta jiných věcí, nebylo možné, aby se v jednu noc sešlo v jednom studiu současně čtyřicet tehdejších nehomogenních superhvězd a nazpívali pro dobrou věc hit! Quincy Jones a Lionel Richie zaslouží metál. A Bob Dylan, protože celý dokument až na pár posledních minut trpíte bolestně při záběrech na něj, jak moc chce být někde na Měsíci a ne obklopen hordou lidí, s nimiž není na stejné frekvenci a lituje, že se nechal přemluvit k pro introverta takovému masakru.

Rodina nindžů (2024) (seriál)

Pokud si oblíbíte pro našince nezvykle tempo i mix žánrů a začnete je brát jako pozitivum a všímat si dotaženosti a promyšlenosti série, na konci si řeknete, že House of Ninjas je mimořádně povedený projekt.