Nemocnice na kraji města - nové osudy (2008) (seriál)

Sice stále nemohu uvěřit tomu, že to říkám (píšu), ale třetí řada Nemocnice se mi opravdu docela líbí. Nevím sice, nakolik je to zásluha tvůrců a nakolik tragická druhá řada (Nemocnice po 25 letech), která byla skutečně zoufalá a díky její nízké úrovni jsem od těchto nových epizod prakticky nic nečekal. Každopádně tleskám rozhodnutí scénaristů, kteří upozadili staré postavy a jejich život na úkor vztahů "omladiny" (upřímně řečeno, koho zajímá vnitřní pnutí starého Arnošta Blažeje, když mladej vyvádí takový kousky?:-)). Jsou tu samozřejmě postavy a dějové linie, které mě vyloženě serou, ale je jich rozhodně mnohem méně, než u předchozí série.

Hon na čarodějnice (2011)

Tak postupný úpadek Nicolase Cage pokračuje tímhle digitálním hokus pokusem o výpravnou středověkou fantasy, kterou však kromě toporného "herectví" hlavního hrdiny potápí i spousta nelogických blbostí a viditelný mini-rozpočet. Myslím, že si můžeme začít vsázet, kdy se Nicolas Cage začne (po vzoru J.C.VanDamma či Stevena Segala) objevovat v rumunských či bulharských koprodukcích.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Příjemně osvěžující sitcom, nic víc, nic míň. Díky bohu za něj

Americká krása (1999)

Americká krása je prostě...krása:-). Uplně nejvíc.

Ať žijí duchové! (1977)

Zřejmě nejkvalitnější (nebo jeden z nejkvalitnějších) dětských filmů, který pobaví i dospělé. V podstatě bez chyby.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

(snad) poslední díl Shreka mi připadal jako asi nejsložitější díl celé série, opravdu si nejsem jist, zda pro děti to nebude trošku nesrozumitelné (i já měl co dělat, abych se v tom všem zorientoval). Kromě čarodějnic tančících na "Beastie Boys Krysař mix" a následnou starost Rampelníka,aby za hudbu rychle zaplatil (což ale děti stejně chápat nebudou) jsem se ani příliš nezasmál. Čili pro mě stejně nudné jako trojka a doufám, že už to byl opravdu poslední díl.

Saltová (2010)

Vzhledem k dost chabým recenzím a ohlasům jsem toho moc nečekal a tak jsem byl kupodivu značně překvapen. Odsejpalo to slušně, akce sice jen velmi průměrná, zápletky dopředu jasné, ale celkově to prostě docela dobře drželo pohromadě a díky rozumné stopáži se pořád něco dělo.

Americký ninja 5 (1993)

Bod dávám pouze pro případ, že je to celé myšleno jako parodie :-)

Zrození šampióna (2009)

Snímek o tom, jak to může dopadnout, když se talentovaného mladíka ujmou správní lidé. Určitě bych si dovedl představit hlubší pohled do duše toho chudého kluka z ulice (třeba namísto fotbalových scén, protože americký fotbal je pro mě stejně velká neznámá), ale nelze nevidět úžasné herecké představení Sandy Bullock - její energická "matka pluku" je prostě dokonalá, nepřipouští si jakékoliv pochyby a vždy si jde za svým. Nejde než zatleskat.

A-Team: Poslední mise (2010)

Popcornová akční jízda protkaná cool hláškami, které tvrďáci s dobrým srdcem pronáší při službě své vlasti - přesně takovéto očekávání jsem před shlédnutím filmu měl a taky bylo beze zbytku splněno. Jistě, je to jedno velké klišé, ale to rozhodně neznamená, že to nemůže být zábava (protože to zábava je, a jaká!). Leda blázen by od A-Teamu čekal složitý děj a psychologický pohled na život žoldáků (z této oblasti se tu jen chvíli mluví o Ghándím), takže pro A-Team platí prakticky totéž, co lze říct o Iron Manovi, Postradatelních, RED a podobných snímcích: slušně odvedené řemeslo, pyrotechnici se určitě vyřádili a akce je víc než slušná.Bohužel, za pár týdnů si z celých dvou hodin budu pamatovat maximálně úvodní sekvenci o skládání celého týmu (i když i tato část by se dala natočit líp). Každopádně případnou dvojku bych rozhodně skoukl rád.