Neznámý (2011)

Spíše zklamání, Neznámý je ničím výjmečné drama, u kterého od začátku tušíte, jak to asi dopadne (a později se to do puntíku potvrdí). Zaujalo mě spíše jen extrémní střídání tempa, kdy z pomalých konverzačních scén přechází film k zběsilým honičkám a naopak. Jinak jede vše v obvyklé šabloně, nikomu nelze věřit, dějové zvraty se často střídají a chvíli netušíme, zda se hlavní hrdina zbláznil nebo ne. Jinak Liamu Neesonovi tyhle role poměrně sedí, už v 96 hodinách byl realistický a uvěřitelný.

Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

S ohledem na vzpomínky z dětství nelze dát méně bodů, nejkultovnější z kultovních filmů.

Drive Angry (2011)

Nicolas Cage mi do rolí samotářských drsňáků prostě nesedí (v poslední době mi vlastně nesedí prakticky do žádné role, ve které se objevil). Zde ho máme v béčku s velmi pochybnými triky (jsou zhruba na úrovni lepšího televizního seriálu) a navíc ho o několik tříd v zábavnosti převyšuje skvělý William Fichtner). Proti ultimátním béčkům plným krve, chlastu a souložení nemám vůbec nic, vlastně si u nich mé perverzní já docela lebedí, ale Drive Angry bohužel působí spíše jako vážně myšlená akční jízda, což bohužel zdaleka není.

Invaze žraloků (2008) (TV film)

Zvířecí horrory mám opravdu hodně, hodně rád (zvláště žraločí) a tak i těm největším debilitám přidám jednu hvězdičku (ano, to je ta, která tvoří celkové hodnocení). Účast Daryl Hannah považuji za kolaboraci nejhrubšího zrna.

Rudý škorpion (1988)

Viděno dnešní optikou se samozřejmě Rudý škorpion nedá zařadit jinam, než mezi a) největší kokotiny osmdesátých let + b) největší kokotiny ve kterých hrál Dolph Lungren ( i když v rámci jeho filmografie se jedná o slušný průměr). Prostě klasický brak, kterých se natočilo hafo a moje generace (1980´s) bude na každý se slzou v oku vzpomínat.

Světová invaze (2011)

Technicky velmi zdařilá kombinace Dne nezávislosti a Black hawk down, toho patosu je tam ale sakra hodně. Navíc ruční "jako-dokumentární" kamera, která mě tak bavila např. u District 9 mě tady po pár minutách vyloženě srala - opravdu asi není dobrý nápad, točit tímto stylem výpravné akční scény.

Predátor 2 (1990)

Nikdy jsem nepochopil, proč do role hlavního drsňáka policisty byl vybrán zrovna Danny Glover. Mohlo to být jedno z mála pokračování, které se (téměř) vyrovná prvnímu dílu, ale bohužel....promarněná šance mrzí, zvláště když i bez nostalgie se jedná o slušný akčňák.

Mechanik zabiják (2011)

Banální námět (velmi, velmi banální) je k vydržení jen díky tradičně skvělému Stathamovi, který je opět ultra-drsný a role samotářských fachmanů mu prostě sedí nejlíp. Nelogické chyby, kterých je i na takto triviální snímek až až (chování většiny postav považuji opravdu za debilní, stejně jako překomplikované postupy plnění zcela jednoduchých úkolů) to vše pak srážejí do moře obdobných snímků, o kterých již za týden nevíte, o čem to vlastně bylo.

Na ostří nože (1997)

Už odmala mám rád příběhy o přežívání v divočině a tenhle je opravdu výborný. Skvělí herečtí představitelé, dobře napínavý děj a úžasná okolní příroda způsobí, že snímku odpustíte i občasné nerealistické seky.

Pánská jízda (2004) odpad!

Kdybych to nazval píčovinou, tak bych píčovinu asi urazil :-/. Strašné, strašné, strašné - bohužel to však není strašné tím způsobem, který by z toho udělal něco zábavného.