Joker (2019)

Prekrásne šialená anarchia. Jedinečný Joaquin Phoenix, jeho neobyčajný zjav a chorobne nákazlivý smiech. Presne takto som si predstavoval zrodenie Jokera. Čistá rozkoš.

Můj bratr Tom (2001)

ať naživu,nebo v hrobě, ty mě,já tebe,nosíme v sobě

Zátah 2 (2014)

Akčné filmy nemám moc v láske,ale The Raid 2 to je indonézsky The Godfather,nasiaknutý krvou,brutálne príťažlivý, s neúnavnou kamerou a s nebezpečné unášajúcou choreografiou:))

Zrcadlivá kůže (1990)

Na bezútešnej farme prežíva zvláštna rodina,ťuknutá Ruth,ktorá tvrdo velí v dome.Dúfajúc,že po návrate syna Camerona (Viggo Mortensen) z armády sa nevyhovujúce podmienky u nich zlepšia.Mladší synátor Seth má v obľube sa zhovárať s dosť neobvyklým anjelom,matka ho občas núti za trest násilne piť vodu a jej utláčaný chlap,ktorý zapácha úplne celý benzínom,skrýva z minulosti nepekného kostlivca.Neďaleko býva ich susedka Dolphin Blues,ktorá po strate manžela už len dýcha smutným životom,no príchodom Camerona nastane príjemná zmena,medzi nimi sa zrodí láska,ktorej sa pletie do cesty deväť ročný Seth,lebo si myslí o Dolphin,že je vampír a chce z jeho brata vysať život.Sled tragických udalosti nenechá na seba dlho čakať a keď sa Cameron na konci spýta brata,prečo sa nejde hrať s kamarátmi,lebo všetci sú mŕtvi. Za pozornosť stojí výborná kamera a pekná hudba.