Nepřítel před branami (2001)

Výborné válečné drama o souboji dvou špičkových sniperů v podání Jude Lawa (sovětský odstřelovač Vasilij Zajcev) a Eda Harrise (německý odstřelovač major Konig) na jejímž pozadí probíhá bitva o Stalingrad na podzim roku 1942. Bojové scény jsou dost reálné, hlavně úvodní scéna při vylodění sovětských posil na březích u města. To jak se Sověti chovali k těm, co dostatečně hrdinsky nebojovali a chtěli se třeba stáhnout, bylo dost kruté. Ve filmu je i trocha romantiky uprostřed válečné vřavy, kdy se Zajcev zamiluje do vojenské dobrovolnice (hraje ji Rachel Weisz). Děj filmu to nenarušuje a je to dobře zakomponované. Výborná je i závěrečná scéna, kdy je německý sniper zneškodněn. Takže vše dobře skončí... Film je natočen podle skutečných událostí a co jsem si vygooglil, tak i to té realitě odpovídá. Takže, pokud vám nevadí válečné filmy, včetně 2. světové války, tak by se tento film mohl líbit a doporučuji ho. Je skvěle natočen s hvězdným hereckým obsazením.

Gentlemani (2019)

Skvělá gangsterka ve stylu starých časů, se skvělým obsazením a ještě lepším rozuzlením. Už dlouho jsem se tak skvěle nepobavil. Jeden z nejpovedenějsích filmů Guye Ritchieho.

Bohemian Rhapsody (2018)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Od silného příběhu, přes skvělou režii, výběr herců až po unikátní zvuk. Představitel Freddieho Mercuryho Rami Malek byl úžasný, jak maskou, tak i pohyby a chováním fenomenálního frontmana skupiny Queen - tady si myslím, že by si herec za svůj výkon zasloužil Oscara (a uvidíme kolik jich opravdu film posbírá). Také představitel Briana Maye byl, od skutečného muzikanta, k nerozeznání. U spousty scén, doplněné skvělými hity, mě až chvílemi mrazilo. Zejména u písně "We Are the Champions" na stadionu Wembley, to byl neskutečný zážitek - ovšem u této písně mě mrazí vždy, když ji slyším a to zejména při sportovních utkáních. Film bych doporučil všem a nemusí to být ani fanoušci skupiny Queen. Zde dávám jednoznačně 5 hvězdiček, a i to je málo, zde prostě škála nestačí, klidně bych dal i 7.

John Wick 2 (2017)

John Wick opět nezklamal. Jeden z nejlepších akčních filmů, který jsem viděl. Film nemá hluchého místa - od začátku do konce akce a Keanu Reeves je v této roli prostě nenahraditelný. V jedničce zlikvidoval ruskou mafii, teď italskou, tak jsem zvědavý, která mafie to odnese v "trojce", kterou doufám plánují. Fanouškům akční podívané film vřele doporučuji!!!

Policajt ze školky 2 (2016)

Neskutečná nudná blbost, bez děje, bez humoru, s topornými herci, nenavazujícím stupidním dějem. Měl jsem problém to dokoukat, po půl hodině mě už bralo spaní. Dolph Lundgren už dlouho není, to co býval. Jedna hvězdička za pěknou paní učitelku, i když s jejím hereckým výkonem to bylo už horší. Film, který už podruhé vidět nemusím a ani nechci.

Suburra (2015)

Velmi kvalitní snímek od italských tvůrců, syrový, realistický, s kvalitním obsazením a překvapivým závěrem. Na filmu jsem nenašel hluchých míst, dobře se prolínaly jednotlivé osudy hlavních protagonistů a mělo to spád. Nebyl tam žádný typický "klaďas", každý měl své "mouchy", a tím byly některé postavy i celkem sympatické a člověk jim místy fandil, hlavně těm outsiderům. Vzhledem k tomu, že jsem již před časem viděl od tohoto tvůrce i film ACAB, tak bylo na co se těšit. Tento film vřele doporučuji.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Vcelku dobrá oddechovka, nad kterou se až tak moc nemusí přemýšlet, a která má i děj. Musím vyzdvihnout skvělou hudbu Steve Jablonskyho, která celý snímek vyzdvihuje do jiné úrovně, zejména závěrečná píseň. Také se mi líbil výkon dvou hlavních představitelů Vina Diesela a Rose Leslie (známé hlavně z Hry o trůny jako divoká Ygritte). A to by stačilo...

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Skvěle natočený seriál - opravdu temný ve všech směrech, prostředí, postavy, vztahy, příroda... Dvojice detektivů, ztvárněná Woody Harrelsonem a Matthewem McConaugheym, byla úžasná a skvěle zahraná, hlavně po psychologické stránce. Tomuto seriálu se prakticky nedá co vytknout, napětí se dalo opravdu krájet... Jsem zvědav na 2. sérii.

Most špiónů (2015)

Je to velmi kvalitně zpracované téma, které v minulosti bylo "tabu" a dovolím si říct, že je tomu, v některých případech, stále. Film neměl hluchého místa, člověk byl stále napnutý, jak to dopadne, i když jsem to již věděl dopředu, neboť tento případ velmi dobře sepsal spisovatel faktů pan V. P. Borovička ve své knize o mezinárodní špionáži. A bylo vidět, že se režie zhostil mistr oboru pan Spielberg doplněný plejádou skvělých herců v čele s Tomem Hanksem. Film lze vřele doporučit a je zkouknutelný i několikrát.

Barbar (2009)

Film měl skvělý nástup - akce, syrovost děje, podtržená chladnou a zamlženou krajinou, s brutalitou hlavního hrdiny, kdy v reálu v dávných dobách to tak nejspíš chodilo. Postupně děj filmu upadal, zvolňoval a chvílemi mě i uspával, hlavně dlouhé nezáživné sekvence na moři, kde se skoro nic nedělo. A zase posledních 5 minut bylo celkem zajímavých s neočekávaným koncem. Celkově byl film ne moc zajímavý, nemluvný a dané téma se dalo zpracovat podstatně lépe a pro diváka atraktivněji. Klasických průměrných 50% + něco navíc za Madse Mikkelsena.