• Krátkometrážní

8 MM (1999)

Jedna z najlepších úloh Nicolasa Cagea. Ak má každý herec úlohu podľa ktorej si ho väčšina ľudí zaraďuje tak ja mám Cagea zaraďeného práve podľa tohto filmu. Fanúšik/Nefanúšik - toto treba vidieť.

Akta X - Film (1998)

Úroveň podobná seriálu, aj keď možno trošičku horšie.

Barvy moci (1998)

No realisticky to desať krát na mňa nepôsobilo! Bolo to veľmi televízne, neviem si predstaviť, že by som sa na ten film pozeral v kine a pritom to nie je vôbec staré.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Pre mňa absolútne nová kultúra a s tým aj množstvo nezameniteľných komických situácií. Tí herci sú prosto skvelí.

Kult hákového kříže (1998)

Po prvom zhladinutí tejto drámy som dosť pochyboval o tak rýchlej premene Edwarda Nortona, nepripadalo mi to reálne. Lenže psychlógia postáv v tomto filme je prepracovaná tak ukážkovo, že bolo len otázkou času kedy pochopím, že Nortonovej premene na dôveryhodnosti nič nechýba. A postava Edwarda Furlonga je taktiež psychologicky úplne dokonalá a symbolizuje vlastne každého skinheada. Ten film skrátka absolútne vyjadril môj postoj k danej skutočnosti a mimo iného bol natočený veľmi krásne.

Láska je láska (1998)

Dosť sklamanie. Film skončil zhruba tam kde som myslel, že bude začínať. Aj v dnešnom svete filmu, ktorý si nezakrýva oči už takmer pred ničím je to celkom originálna téma a scenárista vykreslil charaktery postáv dokonale, aj tak to však pôsobilo na mňa trochu chladne.

Láska přes internet (1998)

Hodnotiť tento film iba v rámci žánra, dal by som mu určite niečo vyššie, ale ja čistú romantiku vážne nemusím. Inak sa dalo celkom očakávať, že niekto natočí podobný film s danou tematikou, doba si to priam vynucovala a nakoniec musím povedať, že z toho vznikol celkom dojímavý a sem-tam aj celkom smiešny slaďák.

Mravenec Z (1998)

Po pravde, animákom moc neverím, ale tento rozhodne stál za to. Päťku mu zatiaľ nedám, to si schovávam pre Bug's Life, ale rozhodne ma to presvedčilo viac ako vyhlásený Shrek.

Něco na té Mary je (1998)

Vynikajúca komédia s množstvom zaujímavých postáv. Súhlasím s MacGyverom.

(1998)

Do vysvetlovania pointy tohto filmu by som sa rozhodne nepúštal. Je to proste jeden z tých filmov, ktorých zmysel cítite, no neviete ho celkom dobre vyjadriť. Okrem vynikajúceho scenára, ktorý zobrazuje často skôr pocity hlavnej postavy ako dej je tu aj vynikajúca réžia. Nijaký film vo mne nevyvolal také pocity, ako sa to podarilo tomuto filmu. Depresívna nálada nastúpi už pri úvodných momentoch a čiernobieli obraz spolu s "trochu inou" filmovou hudbou ju ešte zdvojnásobia. Nie je to určite film, ktorý sa bude páčit každému, môj brat ho dokonca okamžite zaradil medzi najhoršie aké videl, ale každý kto má aspoň trochu zmyslu pre experiment by to mal vyskúšať - frázu "When I was young..." si opakujem veľmi často. :).