Ranhojič (2013)

Film nám ukázal brutalitu lekárskeho prostredia v časoch stredoveku, čo bolo hlavnou podstatou filmu ktorý napodiv, nebol schopný nudiť ma. Skvelý herci, výprava a skoro neandertálsky pôsobiaci Londýn si ma získal aj v tejto podobe anglickej stoky. Smrad, prostitúcia a šarlatánsky liečitelia, to je stredovek aký má byť. Naopak v Oriente sa nám predviedla úplne odlišná tvár, ktorú spoznávame aj s mladý Robom. Hepijendový koniec moje srdiečko potešil, pretože to nebolo tak nechutne presladené ako to u podobných filmoch býva zvykom.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Lepšie než prvá časť, zrejme preto, že ide o tú dobrodružnejšiu a akčnejšiu polovičku. Ksichtík Orlanda Blooma sťa Legolasa hobitovi 2 istotne vylepšuje jeho renomé a rovnako tak aj kráľovstvo elfov a nová elfka v podaní Evageline Lilly, ktorá konečne nie je Stratená kdesi v nezmyselných dejových líniách LOST - u. Skvelé na dvojke je to, že aj keď niekto pozná knihu, nemá poňatia ako to skončí vo filme. Zvedavosť na další film, čo jednotke veľmi chýbalo.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Klobúk dole za odvahu sfilmovať čosi také. Tolkien hobita písal pre svoje deti a preto urobiť z toho dobrodružný film pre, povedzme - nie už tak malé deti, bolo isto náročné. Príjemné bolo znova vidieť tváre z Pána prsteňov, Novozélandskú prírodu, skvelú hudbu a tak dalej a tak dalej. Pána prsteňov však malý Bilbo Pytlík nedobehol. Lepšie to určite nešlo.

Život Adèle (2013)

Človek pri pozeraní tohto filmu má pocit, že sa pozerá na niečo skutočné, že to nie je len obyčajný film čo je jasné hneď po prvých pár minútach. Jediné čo mi vadilo, bolo až priveľa sexu, ktorého množstvo bolo celkom zbytočné.

Legendární parta (2012)

Príjemná, skutočne detská rozprávka, ktorá však nášmu Slovenskému či Českému detskému divákovi nedokáže ponúknuť zážitok v podobe niečoho čo decko pozná z rozprávania rodičov či starých rodičov, alebo jemu známych knižiek. inak sa v celku na rozprávke dá zabaviť a hlavne animácia snových zrniečok či čo to bolo, ma neskutočne dostala a ninja zajaca si musel zamilovať skrátka každý.

Holky na tahu (2012) odpad!

Na to, že to má byť komédia, tam bola jediná scéna, kedy som sa zasmiala smiechom "jé a to bolo fakt vtipné" a to nestačí ani na jedinú hviezdičku. Kirsten ide každým rokom viac dole vodou.

Ledové království (2013)

Jediné čo na celej rozprávke bolo skvelé bol ten snehuliak so sobom a skvelá dramatičnosť, ktorú v sebe mala postava Elzy s jej schopnosťami a ich vyzualizáciou. Chýbala mi tam dobre počúvateľná hudba, nakoľko to čo bolo v tomto filme mi skôr prekážalo a tých piesní a spevu bolo až príliš veľa. Krásny kukuč sestier podobných Rapunzel však rozprávku nedokázal zachrániť. Škoda.

Song for Marion (2012)

Tento film má v sebe všetko, čo na Anglických filmoch milujem. Nemám najmenšie výhrady. Milý, láskavý film so srdcom a k tomu moja obľúbená Gemma v roli, akú som u nej ešte nevidela. Smutne krásny film, pri ktorom som si poplakala, aj keď mňa ľahko rozplače hoci čo.

Enderova hra (2013)

Až nečakane podarené sci - fi, kde majú hlavné slovo deti. V scenári som nezaznamenala nič, čo by vyznela priveľmi trápne, kulisy vyzerali realisticky ( podľa možnosti ), hudba dotvárala dej ako mala, kamera rovnako skvelá, herci bravúrny. Počas filmu je veľmi citeľné, že ide o spracovanie fantasy knihy, čo je vždy na škodu. Po skončení filmu som nebola nadšená, ako by som očakávala ale zostala som s prázdnym dojmom. Film neostáva v mysli. Videla som - zabudla som.