• Krátkometrážní

96 hodin (2008)

Táto akčná chuťovka v podaní Neesona ma očarila hneď od začiatku. Aj keď je ľahko predvídateľné , že sa niečo stane v Paríži , Braynove pátracie a stopovacie schopnosti Vás usadia poriadne do kresla. Nie je ,,čudu,, že tento film patrí do TOP 100 akčných filmov. Morelove nadanie na réžiu akčných filmov sa už objavilo vo filme District 13.

American Mary (2012)

Príbeh filmu Vás dostane do kolien či už jeho originalita alebo zaujímavosť. Vývin hlavnej postavy ovplyvní mnohých ,,fajnšmekrov,, chirurgie. Síce nedostane Vás druhotriedny chirurgický humor ale dej určite. Niekomu sa nemusia páčiť tie zákroky , ale čo by ste čakali od hororu :-) .Grandiózne finále je už len čerešničkou na torte.

Železný Schwarzenegger (1977)

Film sa nedal nijako inak ohodnotiť ako piatimi hviezdičkami. Hneď je vidieť aká osobnosť je Arnold Schwarzenegger , že sa na nič nehrá, je zábavný a milý. Toto dielo zobrazuje vrchol jeho kulturistickej kariéry, kde išlo najviac o estetiku svalov. Určite Vám v hlave utkvejú jeho hlášky a vystupovanie.Film je vhodný pre všetkých nie len pre fanúšikov kulturistiky.

Hunger Games (2012)

Tento film vzbudzuje u mňa množstvo pocitov, predovšetkým je to sila kontrastov ktorou film disponuje. Prelínanie moderných technológií a princípov s naopak zastaralým zničeným prostredím hodnotím pozitívne. Na druhej strane má u mňa film množstvo negatív ako napríklad jeho dlhé trvanie , pretože film ma začal zaujímať až po príchode do lesa. Dovtedy to bolo len oboznamovanie sa s dejom, kniha bola lepšie spracovaná. Percentuálne by som to vyjadril slabších 45%.

The Lifeguard (2013)

Zmiešané pocity. Ak očakávate od filmu Kristen s make-upom a v dvojdielnych plavkách, čo sa bude ,,zabávať,, so 16 ročným modelom tak ste na omyle. Občas sa tam objavila aj niejaká.vtipná situácia (pobavila scénka v kúpeľni) takže by sa to dalo nazvať komédia. Ohodnotil by som to aj lepšie ale nevýrazní herci (až na Kristen) a druhotriedne natočenie rozhodlo o 5/10. Pikantné zábery Kristen pridali na bodovaní :-)

Moje letní prázdniny (2012)

Gibson sa opäť vracia v podobe zločinca, ktorý nakoniec bojuje proti zlu, ale na mexický spôsob. Spracovaníe snímkov a väzenské prostredie dodáva filmu originalitu. Korupcia u policajtov naznačuje už od začiatku , že sa to bude točiť okolo peňazí. Aj keď námet je už obohratý , stále je sa načo pozrieť, preto by som to ohodnotil 6/10.

Crazy Joe (2013)

Statham znova začína ako bezdomovec a vypracuje sa na ,,gangstra,, . Tentokrát sa do deja zapája aj mníška ,ktorá mu teraz pomotá hlavu. Ako v ostatných Stathamovkách o akciu nie je núdza a ani príbeh nestojí na zahodenie. Pre fanúšikov akcie nevyhnutnosť a pre iných dobrý tip na ,,akčný piatok,, ( prevzaté spojenie) :-)

Profesionálové (2008) (seriál)

Tento seriál riadne stráca/stratil na kvalite. Na prvých dieloch sa ešte dalo aj zasmiať, ale čím novšie diely výchádzajú tak len horšie. Opakujúci sa Boborovský a ostatní ,,komici,, už asi neboli pre komerčnú TV moc zaujímaví tak pridali Východniara a v najnovších dieloch zdvojili ,,Hurku,, , zmenili mu dialekt a vznikol z toho pekný treťotriedny trapas. 3/10